Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

To zależy od wykrywacza. Jeśli wykrywacz ma tryb dla monet (dyskryminuje tylko żelazo) to jego wybieramy. Jeśli nie - to dyskryminujemy tylko gwoździa. To nieco uprzywilejowuje te prostsze detektory. Po prostu staramy się utrzymywać warunki rzeczywiste.

:pa

proscan
rutus
Producent
Posty: 68
Rejestracja: wt sty 23, 2007 10:07 pm
Kontakt:

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: rutus »

Dziękuję za odpowiedź.

Czy ewentualnie można jeszcze wnioskować /prosić/sugerować * aby do testów na monety dołączyć jakiś cieniutki stary srebrny szelążek ? Ewentualnie jako cel zastępczy dla takiej monety używać współczesne 10gr. ?

* niepotrzebne skreślić ;-)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Pomyślimy o tym. Na pewno nie będzie to żadna moneta starsza niż XXw by by nas zadziobali, ale coś co jest identyfikowane w zakresie folii przydałoby się.

:pa

proscan
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: jarek-pol1 »

Panie Piotrze ja wiem, że historia powstania modelu jest ważna, ale zużyć na to dwie strony tekstu?!
To a propos testu Whites'ów w odkrywcy.
Tak, wiem, będzie druga część :D
P.S. Zaskoczyła mnie mała ilość DFX'ów w Lelowie (Pański i mój).
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: jarek-pol1 »

Nie lubię tego robić, ale bardzo mi zależy i muszę się przypomnieć :oops:
Obiecał mi Pan kiedyś rozszerzone wyniki testów.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Nie pamiętam...

Proszę przypomnieć o jakie testy chodziło? O MXT?

Ja prowadzę korespondencję z setkami osób, więc proszę się nie dziwić że coś mogło mi uciec.

Jeśli coś obiecałem, to wystarczy przypomnieć o co chodziło.

:pa

proscan
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: jarek-pol1 »

Kiedyś obiecał Pan komuś na forum to, co nie zmieści się w Odkrywcy, a ja przez przypadek załapałem się na tę obietnicę. :shock:
Mowa była o DFX'ach.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Test DFX-a dopiero się tworzy (cześć opisowa znajdzie się numerze sierpniowym, a pomiarowa we wrześniu). Dane pomiarowe do testów MXT z różnymi dostali ludzie, którzy wypożyczyli mi sprzęt do testów.

Mogę Panu wysłać także, pamiętając o zamianie, której dokonaliśmy.

:pa

proscan
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: jarek-pol1 »

Sierpniowy numer mam od kilku dni (pointa parę postów wyżej). Mam DFX'a od roku i cały czas się go uczę. MXT ma kompatybilne sondy, ale nie wiem czy będę w stanie przełożyć te informacje dla mojego sprzętu. Poza tym bardzo lubię sondę standardową, a centymetry pozostawiam wyścigowcom.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

Tak jak napisałem, część testowa będzie we wrześniu. Nie jest jeszcze gotowa.

Artykuły piszemy dla wszystkich, a nie tylko dla posiadaczy danego wykrywacza, więc stosunkowo dużo miejsca przeznaczyliśmy na rys historyczny (u nas 1 strona plus zdjęcia) bo to może zainteresować innych (w tym posiadaczy starszych modeli). W zamyśle miało także pomóc w zrozumieniu skąd co się wzięło.

Nie ma takiej opcji, by w popularnym piśmie rozpisywać się o szczegółach, bo było by to całkowicie nie do przyjęcia dla redakcji pisma, którego profil jest głównie historyczny, a nie techniczny.

W kolejnym odcinku będą informacje naprowadzające na uzyskanie odpowiedniego celu, pomagające zrozumieć niektóre nastawy, ale będziemy próbować pokazać to w taki sposób, by każdy posiadacz wykrywacza mógł być takim tekstem zainteresowany.

No i oczywiście wyniki pomiarów, żeby zorientować się w potencjale urządzeń.

A Pan czego oczekuje (oczekiwał)?

:pa

proscan
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: jarek-pol1 »

Uff! Przebrnąłem przez drugą część testów XLT-DFX.
Gratuluję, jest dobrze i ciekawie (jak na taki trudny temat).Pomysł z tęczowymi wykresami jest genialny!
PS Pod wykresem nr 4 jest błąd, wpadło "XLT" przed PAG4 i przez moment nie wiedziałem jak czytać wykres.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

No to miło słyszeć, bo to chyba najtrudniejszy materiał z dotychczasowych...

:)

proscan
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: jarek-pol1 »

Skoro o sierpniowym "Odkrywcy".... jasna, prawie biała koszula i nonszalancka postawa na poszukiwaniach, wyróżnia z tłumu. :ble
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: ProScan »

:D
jarek-pol1
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca

Post autor: jarek-pol1 »

Zaczyna do mnie docierać treść... Jestem bardzo zaskoczony zdaniem "W naszym odczuciu nastawa 2 zapewnia....., stąd uzyskane znaczące polepszenie zasięgu." Czytając instrukcję odniosłem wrażenie, że powinno być odwrotnie(!) W jakim celu więc stosować regulację?
ODPOWIEDZ