Problem z Tejonem

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
darek6
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 10, 2005 11:03 am

Problem z Tejonem

Post autor: darek6 »

Witam!

Jak w temacie. Problem jest taki, że po włączeniu wykrywacza nie ma sygnału wiodącego. Pojawia się dopiero przy ustawieniu potencjometry na godzinę 3 i jest niestabilny (pulsujący). Nie mozna dostrajać się do gruntu. Po za tym wykrywacz działa, i nie zauważyłem jakiś znaczących spadków zasięgu. Co może być tego przyczyną? Na ostatniej wyprawie wykrywacz działał bez zarzutu, po powrocie nie był wyciągany z plecaka, a dziś w lesie taka niemiła niespodzianka :evil:

pozdrawiam
darek6
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z Tejonem

Post autor: ProScan »

Witam,

Nie bardzo rozumiem o jaki potencjometr chodzi (threshold?).

Nie pamiętam też, przy jakiej pozycji tego potencjometru powinien być słyszalny sygnał.

Pulsowanie to typowy efekt występowania zewnętrznych zakłóceń.

Być może też słabe baterie ? Lepiej się upewnić.

proscan
darek6
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 10, 2005 11:03 am

Re: Problem z Tejonem

Post autor: darek6 »

WItam!

Oczywiście chodziło o potencjometr threshold. Sprawa się wyjaśniła. Rzeczywiście chodziło o baterie, choć sprawa nie jest aż tak prosta. Baterie Duracell nowe, po jednym 3 godzinnym wypadzie. Po włączeniu wykrywacza, odzywa się standardowo 6-7 dźwięków, czyli baterie ok, a wykrywacz fiksuje. Wsadziłem stare baterie (4 dżwięki) i jest ok (te nowe były ze trzy razy wyciągane i wkładane a wykrywacz dalej nie działał prawidłowo), pojawia się sygnał wiodący czysty i stabilny. Wezmę je jutro do pracy i sprawdzę miernikiem. Podejrzewałem co prawda baterie, ale inaczej by wyglądało gdyby wykrywacz źle pracował zaraz po włożeniu nowych, a tu trzy godziny pracował ok, przeleżał się tydzień w plecaku i d... chociaż rozpoznawane są przez wykrywacz jako w pełni naładowane.

pozdrawiam
darek6
ODPOWIEDZ