D-Tex Search King

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
jaksa
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:20 pm
Lokalizacja: małopolska

D-Tex Search King

Post autor: jaksa »

Witam Panie Piotrze,mam wykrywacz firmy D-TEX o nazwie Search King przywieziony 9 lat temu z Austrii i problem.Postanowiłem go odpalić tylko nie mam pojęcia jak ,masa pokręteł i przełączniki z czego jeden opisany VLF -TR. Ten wykrywacz działa na częstotliwości 5Khz ma dwie wymienne cewki 20cm i 35cm zasilany jest 6 bateriami 9V.Czy ma Pan może instrukcję po polsku do takiego wykrywacza ?Ma Pan jakiś patent na obsługę? Wie Pan może co to jest?
Z tego co się orientuję był to dobry sprzęt na militarkę a i monetami nie gardził,szkoda go tym bardziej że jest sprawny. Dodam że jest to wykrywacz produkcji USA Dtex Elektronics z Garland w Teksasie mam instrukcję po niemiecku może znajdę angielską.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: D-Tex Search King

Post autor: ProScan »

Mam instrukcje po angielsku. To zabytek z lat 80-tych bodaj.

Proszę wypisać wszystkie regulatory, a ja napiszę po 1 zdaniu do czego służą.

Dźwignia w rączce służy do przełączania trybu pracy VLT/TR.

:pa

proscan
jaksa
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:20 pm
Lokalizacja: małopolska

Re: D-Tex Search King

Post autor: jaksa »

Witam,a więc jest tak:pokrętła
-tuning (volume)
-power (sensitivity)
-VLF (ground control)
-TR-Disc.
-Tone
przełączniki
-battery(test a circut b speaker)
-automatic tuning z podziałem na 1.normal auto
2.MANUAL
3.slow auto
-przełącznik na uchwycie VLF-TR
no i wskaźnik z podziałem negative ,discriminator,positive
Próbowałem go dzisiaj ale cokolwiek to było co mi się udało ustawić wykrywał tylko zelazo ,cięzki jak cholera z kazda cewką. Dyskryminacji w żaden sposób nie udało mi się ustawić.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: D-Tex Search King

Post autor: ProScan »

Pokrótce:

-tuning (volume)
To jest pokrętło do ustawiania sygnału wiodącego - ustawiamy by sygnał był ledwie słyszalny

-power (sensitivity)

Włącznik zasilania i czułość.

-VLF (ground control)

Do kompensacji wpływu gruntu w trybie VLF (nie ma w nim dyskryminacji).

-TR-Disc.

Pokrętło dyskryminacji (dziala tylko w trybie TR)

-Tone
Ustala wysokość dźwięku - zależy od preferencji operatora.

przełączniki

-battery(test a circut b speaker)

Przełącznik do testowania dwóch zestawów baterii.

-automatic tuning z podziałem na

1.normal auto, MANUAL, 3.slow auto

Do samozestrajania sygnału wiodącego. W trybie MANUAL zerujemy dźwignia w uchwycie.

-przełącznik na uchwycie VLF-TR

Wybór trybu pracy. Działa chwilowo (przełączyć i puścić). TR w prawo.

:pa

proscan
jaksa
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:20 pm
Lokalizacja: małopolska

Re: D-Tex Search King

Post autor: jaksa »

Dzięki ,spróbuję coś z tego wycisnąć :P
ODPOWIEDZ