realny zasięg ramy?

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
wiciu_r
Posty: 91
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań

realny zasięg ramy?

Post autor: wiciu_r »

Witam!
Ostatnio przeglądając znany portal aukcyjny dostrzegłem, że jedna z ram lorenz oferuje zasięg max 6,7m przy sondzie 1x1. Chodziłem z doświadczonym kolegą z ramą Mranda 2x2m po terenie, gdzie dosyć wiarygodne źródło umiejscawia
czołg, a bagno ma udokumentowana głębokość 11m. Mogliśmy pominąć cel?
Zakładam, że teren 200x300m przeszukaliśmy dokładnie.
Pytanie nie tyle o nasze szczęście co o max. zasięg ramy przy takiej sondzie.
Jak rozumiem, przy takiej potencjalnej głębokości kamera termowizyjna też się nie sprawdzi.
Dzięki i sorry za taki trochę poboczny temat
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: realny zasięg ramy?

Post autor: ProScan »

Nie rozumiem jakiż to problem sprawdzić, jaki posiadana rama ma zasięg na np. samochód o wielkości poszukiwanego czołgu.

:?:

Jeśli uda się złapać samochód z 10m to czołg w bagnie też da radę (mimo trudnego ośrodka).

Kamera termowizyjna - nie widzę szans.

Magnetometr - tak.

:pa

proscan
wiciu_r
Posty: 91
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: realny zasięg ramy?

Post autor: wiciu_r »

Niestety tej ramy Adam już zdaje się nie ma (szukaliśmy 2 lata temu). Teraz ma lepszą, ale to co ta potrafi może mieć się nijak do tej Mrandowej, którą szukaliśmy więc taki test jest niewiarygodny.
Magnetometru nie mam, ale po temacie od razu zapytam, czy jest na forum może właściciel magnetometru znany z poznańskiego fortu VI jakieś 5 lat temu (wtedy co nas wywalili bo kolega Mityczny broił...). Prosiłbym jakby co o kontakt.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: realny zasięg ramy?

Post autor: ProScan »

Ja już gdzieś kiedyś pisałem, że testując jedną z wersji ram Mranda, że nie byłem w stanie wykryć samochodu, bo zbyt szybko dostrajała się do metalu wraz ze zbliżaniem. Podobno problem został rozwiązany. Podkreślam słowo "podobno", bo już raz najadłem się wstydu i nie chcę się podkładać ponownie.

Robiąc testy dla Odkrywcy na wykrywaczu Lorenz Deepmax X3, udało się uzyskać zasięg na metalowy barak (porównywalny wielkością z czołgiem) ok 6 metrów dla ramy 1x1.

:pa

proscan
wiciu_r
Posty: 91
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: realny zasięg ramy?

Post autor: wiciu_r »

Dzięki za info. Zrozumiałem, że mam wracać na tę miejscówkę :-)
igor378
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: realny zasięg ramy?

Post autor: igor378 »

czyli co -trzeba biegać z tą rama czy jak???
ODPOWIEDZ