Co kupić na początek?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Bankier
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Pleszew

Co kupić na początek?

Post autor: Bankier »

Witam :) załapałem bakcyla na poszukiwania "skarbów" i na dniach kupuję wykrywacz metali, to będzie mój pierwszy wykrywacz więc proszę o radę co kupić by się nie zrazić do tego "hobby" dodam, że interesuje mnie "militarka" oraz np. jakieś stare monety... przeglądając oferty na allegro znalazłem takie modele jak

1. White's Coinmaster za 839zł
- White's Coinmaster Pro za 1099zł
2. Fisher F2 za 769zł
3. Garrett ACE 250 za 799zł
3. Garrett EuroACE za 1099zł
4. Garrett Ace 250 Sports Pack za 1099zł
5. TRAPER za 550zł (gość pisze że to najgłębszy polski wykrywacz)
6. CENTURIONE ID za 599zł link do aukcji http://allegro.pl/wykrywacz-centurione- ... 37156.html (ponoć włoski)
7. PROSPECTOR POLSKI za 1050zł
8. oraz spora gama chyba chińczyków w przedziale cenowym od 300 do 700zł na jednej aukcji gość sprzedał 16 sztuk?! więc może są warte grzechu? W zeszłym roku kupiłem chińskiego quada dla dzieci i powiem Wam, że jak narazie chodzi jak żyleta! Więc może jakiś droższy chińczyk...? tutaj link do bardzo ładnego chińczyka http://allegro.pl/wykrywacz-metalu-meta ... 04476.html co o nim sądzicie?

Jak widzicie szukam czegoś nie za drogiego, proszę o opinię co wybrać :) bo na pewno jako doświadczeni poszukiwacze mieliście do czynienia z tym sprzętem

Pozdrawiam

Łukasz
cpt. Nemo
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 24, 2011 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co kupić na początek?

Post autor: cpt. Nemo »

Militarka i monetki :)
Potrzebuje samochodu najlepiej malego zebym mogl przewiezc cztery osoby lub tone piachu :)

Ja zawsze cos z ponizszego polece bo i proste w obsludze, skuteczne i nie stracisz odsprzedajac.
Nalezalo by brac tez pod uwage egzemplarze uzywane bo za mniejsza cene sie przekonasz czy sie Tobie to podoba.
Niestety sa to sprzety glownie na plaze i pola, na drobiazgi typu monetki broszki itp. Nie sa najlepsze na poszukiwanie zasypanych czolgow i wbitych w ziemie samolotow, tu znajdziesz polskie - tanie i dobre np. Smetek ale tym z kolei nie bardzo sie naszukasz monetek. To znaczy stop, odwrotnie :) - bardzo sie nachodzisz i naszukasz :)
Bankier pisze:3. Garrett ACE 250 za 799zł
3. Garrett EuroACE za 1099zł

Ja bym bral cos z powyzszego, a najlepiej uzywane :)

Od chinczykow pokroju MD najlepiej trzymaj sie z daleka. Tak jest taniej, zdrowiej i mniej rozczarowan :)
Bankier
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Pleszew

Re: Co kupić na początek?

Post autor: Bankier »

Właśnie zauważyłem, że dużo osób rekomenduje te sprzęty Garreta


GARRETT ACE150 - 573zł
GARRETT ACE250 - 799
GARRETT EuroACE - 1099
Garrett Ace 250 Sports Pack - 1099

te modele są bardzo podobne i zastanawiam się czym się różni EuroACE od Sports Pack bo kosztują tyle samo? I warto dać 300zł więcej za te modele - czy to aby nie starszy model ACE 250 z nowszym image? taki chwyt marketingowy? A może ACE 150 - dużo jest słabszy?

czy te modele mają wodoodporne sondy? Można nimi np. prowadzić poszukiwania w strumieniach lub płytkich wodach? jeśli tak do jakiej głębokości?

Jeśli ktoś ma opinie/rekomendacje na temat innych sprzętów też chętnie bym poczytał np.

White's Coinmaster za 839zł
- White's Coinmaster Pro za 1099zł
cpt. Nemo
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 24, 2011 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co kupić na początek?

Post autor: cpt. Nemo »

Bankier pisze:te modele są bardzo podobne i zastanawiam się czym się różni EuroACE od Sports Pack bo kosztują tyle samo?

Na prawde nie chce Ci sie nawet przeczytac tej informacji ktora daja sklepy ?
EuroACE jest nieco innym wykrywaczem niz ACE 250. Inna deska rozdzielcza, rozszerzona strefa zelaza, cewka DD i skale w systemie metrycznym. Sport Pack to ACE 250 z dodatkowa cewka ( zazwyczaj snajperka) i torba lub plecakiem - ot i caly Sport :)


A może ACE 150 - dużo jest słabszy?


Tak, jest sporo slabszy. Ma mniejsze nastawy czulosci, zasiegu i dyskryminacji, mniejsza ilosc programow i brak pinpointera.

czy te modele mają wodoodporne sondy? Można nimi np. prowadzić poszukiwania w strumieniach lub płytkich wodach? jeśli tak do jakiej głębokości?


Chyba juz teraz, to wszystkie wykrywacze maja wodoodporne sondy. Mozna sobie grzebac w wodzie, pamietajac ze puszka z elektronika nie jest wodoodporna i nie wolno jej zamoczyc.
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Co kupić na początek?

Post autor: KrisssK »

cpt. Nemo pisze:Sport Pack to ACE 250 z dodatkowa cewka ( zazwyczaj snajperka)

nie żadna snajperka tylko duża cewka 9x12''.
Bankier
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Pleszew

Re: Co kupić na początek?

Post autor: Bankier »

cpt. Nemo pisze:Na prawde nie chce Ci sie nawet przeczytac tej informacji ktora daja sklepy ?


Wiesz sklepy mogą pisać wszystko byle tylko klientów złapać :) a ja liczę na opinie użytkowników, którzy mieli do czynienia ze sprzętem, często jest tak, że zmienia się obudowa a elektronika jest ta sama... jak np. w przypadku samochodów co jakiś czas robi się "lifting" a np. silnik zostaje ten sam :)

Z góry dziękuję za wszystkie opinie, każda jest dla mnie bardzo cenna. Czekam na więcej :)

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co kupić na początek?

Post autor: ProScan »

Ja także obstawiam ACE 250/Euro.

White's Coinmaster to de facto PRIZM - także można rozważać (preferuję Garretta ze względu na wygodniejsze zasilanie i lepszej jakości klawiaturę).

:pa

proscan
Bankier
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Pleszew

Re: Co kupić na początek?

Post autor: Bankier »

Czyli co? W cenie do 1100zł najlepszy jest ACE250/Euro

Może poczekam jeszcze na jakieś opinie :)

No i co z tą militarką, czy on naprawdę jest słaby na okopy i tym podobne pola bitew?
talgo
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 15, 2011 7:55 pm

Re: Co kupić na początek?

Post autor: talgo »

na monety fisher 2 lub 4


na moniaki i militarke proxima

nic tu nie wykombinujesz za bardzo oscylując wokół tej ceny
cpt. Nemo
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 24, 2011 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co kupić na początek?

Post autor: cpt. Nemo »

talgo pisze:na monety fisher 2 lub 4

Ale tu sie trzeba liczyc z 9 woltowymi bateriami do niskich modeli Fishera. Sposob zasilania na dzien dzisiejszy w Polsce wymierajacy, baterie 9V nie wszedzie da sie kupic w odroznieniu od 1,5V paluszków.
endriu624
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 03, 2011 3:50 pm

Re: Co kupić na początek?

Post autor: endriu624 »

Ja przy zakupie brałem pod uwagę rodzaj cewki i postawiłem na cewkę DD i kupiłem EuroACE.Trudno jest dobrze doradzić jaki wykrywacz kupić.Mi np.radzono zakup delty 4000 z powodu ID cyfrowej lecz po przemyśleniu że delta pokazuje taką samą identyfikację cyfrową polmosów jak niektóre sreberka lub monetki odpuściłem zakup delty bo i tak trzeba kopać takie sygnały,Wraz ze wzrostem użytkowników EuroACE powinno się pokazać więcej opinii o tym wykrywaczu i wybór powinien być łatwiejszy.Jedno jest pewne że EuroACE z cewką DD w terenie lepiej i szybciej przemiata teren i trudno coś pominąć,Gdyby delta 4000 standardowo była z cewką DD w cenie 1000zł to jeszcze raz bym rozważył zakup EuroACE.Obecnie po testach jestem pewien że EuroACE swoimi zasięgami dorównuje droższym wykrywaczom.Po treningu można stwierdzić że PP też nie wypada najgorzej.
Np.Puszka z piwa 75cm.1gr.współczesny 25cm.1 Eu 36cm. garnek stalowy 5l- 90cm. bateria 9V 41cm.Po testach w ogródku gdzie ACE 250 kolegi już nic nie widział EuroACE pokazał mnóstwo sygnałów ,tak że jeszcze czeka mnie kopanie ogródka drugi raz.
talgo
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 15, 2011 7:55 pm

Re: Co kupić na początek?

Post autor: talgo »

jakie wymierające zasilanie
u mnie małe miasteczko a nawet 9v akumulatory kupie bez problemu
o zwykłych bateriach nie wspominając
cpt. Nemo
Posty: 17
Rejestracja: czw mar 24, 2011 11:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co kupić na początek?

Post autor: cpt. Nemo »

talgo pisze:jakie wymierające zasilanie


A takie,. ze sam Fisher juz w swoich doroslych modelach stosuje tylko "paluszkowe" zasilanie. O czyms to swiadczy ?

Ja wiem ze "paluszki" sa wszedzie a 9V nie, wiem bo jak mi sie skonczyly to wszystkie sklepy na pograniczu duzego miasta przeszukalem i 9V nie znalazlem, kioskow tez nie znalazlem. 9V znalazlem dopiero w pobliskim Macro i nie byly tanie - byle jakie po 9zl, troche lepsze po 15 :(
Bankier
Posty: 20
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Pleszew

Re: Co kupić na początek?

Post autor: Bankier »

Kupiłem nowego EuroACE :) jak sprzęt dojedzie to przetestuje go i napiszę czy było warto.
ODPOWIEDZ