XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.
jajo
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:31 am

XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: jajo »

Szanowni poszukiwacze

Mam zaszczyt poinformować Was, iż kolejna edycja Międzynarodowych Zlotów Eksploracji odbędzie się w Łodzi.
Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Grupa Łódź” serdecznie zaprasza wszystkich w dniach 29.IV.2011 (Piątek) - 03.V.2011 (Wtorek)
Oczywiście przewidziane jest wiele atrakcji jak konkursy i zabawy. Nie zabraknie również Mistrzostw Polski w Eksploracji.


Ruszyła już strona zlotowa jako zakładka na naszej oficjalnej stronie stowarzyszenia „Grupa Łódź”
www.lodz-eksploracja.org
Wszystko w ciągłej realizacji, dlatego postaramy się na bieżąco aktualizować informację.

Dodatkowo na styczniowym „Moto-Weteran-Bazarze” będzie można odwiedzić nasze stoisko na które serdecznie zapraszamy.

Pozdrawiam


Jeżeli taki temat tu nie pasuję proszę o usunięcie
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: ProScan »

Pasuje - jak najbardziej.

:pa

proscan
jajo
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:31 am

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: jajo »

W najbliższy weekend 5-6 III podczas XIX Ogólnopolskiej Giełdy Rzeczy Dawnych i Osobliwości w Łodzi będzie kolejna możliwość wstąpienia w szeregi stowarzyszenia "GRUPA ŁÓDŹ" , będzie można porozmawiać o działaniach prowadzonych przez nas oraz o majowym zlocie który organizujemy
Nasz punkt będzie przy wejściu na płytę hali , koledzy będą siedzieć przy stoliczku , obok będzie wystawiony "potykacz" z plakatem stowarzyszenia.
Więc nie będzie problemu ze znalezieniem nas.

Organizator giełdy: MOSiR Łódź
Link do strony: http://www.mosir.lodz.pl/...C3%B3lnopol ... 011-r.html

Pozdrawiam i zapraszamy
jajo
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:31 am

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: jajo »

Panowie podczas naszego zlotu być może odbędzie się także zlot miłośników Wartburga w tej samej lokalizacji więc przypominam o rezerwacjach noclegów.
Zapisy przyjmuje kolega Toperz0 czyli Tomek Klepacz tel.:604866198



Obrazek
jajo
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:31 am

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: jajo »

UWAGA !!! UWAGA !!!


PLAN ZLOTU JUŻ NIEMAL DOKŁADNY
30 KWIETNIA

Do 10.30 - zapisy

11:00 - wyjazd do Muzeum Włókiennictwa.
Zwiedzanie ww.muzeum i znajdującego się obok skansenu.
14:00 - Przejazd do Hali Sportowej.
Zwiedzanie Muzeum Sportu i podziemi hali.
Na miejscu możliwość zjedzenia obiadu.
16:00 - Przejazd na ul. Lotniczą/Pilską.
Zwiedzanie kolekcji samolotów p.Lewandowskiego.
17:00 - Powrót do ośrodka w Wiśniowej Górze , w drodze powrotnej odwiedzimy miejsce ostatniego spoczynku żołnierzy walczących w Operacji Łódzkiej w Wiączyniu Dolnym.
20:00 - Początek ogniska.

1 MAJA

11:00 - Pokaz eksponatów z kolekcji pana Jacka Kopczyńskiego.
Przyjechać ma tankietka TKS i działo samobieżne SU-76 uratowane z poligonu Brus(obecnie odrestaurowane i na chodzie), Pan Jacek opowie na temat kolekcjonowania i konserwacji pojazdów militarnych.
12:00 - Relację z poszukiwań mogiły Kpt. Stanisława Sojczyńskiego ps. "Warszyc" (1910 – 1947) na poligonie Brus przedstawi dr Piotr Nowakowski.
13:00 - Spotkanie a panem Rostkowskim autorem wielu książek, m.in."Podziemi trzeciej rzeszy". Po spotkaniu nastąpi przerwa na obiad.
16:00 - Rozpoczęcie Mistrzostw Polski w eksploracji.
17:00 - Spotkanie z archeologiem Jackiem Ziętkiem.Tematyką spotkania będą kontakty archeologów z poszukiwaczami. Rozpoznawanie stanowisk archeologicznych oraz o współpracy poszukiwaczy z archeologami i tematyka z tym związana.
18:00 - Spotkanie z panem Franczykiem i promocja jego książek .
Do godziny 20:00 - w przerwach miedzy prelekcjami gry , zabawy i inne swawole..
Wybrani na zlot kaowcy :cwaniak: koledzy KaDe i Limp (Jajo) poprowadzą m.in. konkursy dla dzieci dużych i małych - wyścig w workach , strzelanie do celu itp.
Banderas natomiast przeprowadzi niezależne testy zasięgów wykrywaczy - pole testowe już jest przygotowane - użytkownicy różnego sprzętu będą mogli wziąć w tym udział i przekonamy się jakie wykrywacze uczestników zlotu maja najlepsze zasięgi w gruncie, nie będą porównywane komfort obsługi czy dyskryminacja

20:00 - Początek ogniska.

2 MAJA

Opcja nr.1
11:00 - Wyjazd do Muzeum Tradycji Niepodległościowych - oddział Radogoszcz.
12:00 - Przemieszczamy się na dawny poligon Brus w celu pogrzebania w ziemi pod okiem archeologa.
Po zakończeniu działań powrót do bazy.

Uwaga w tym dniu radzimy zabrać ze sobą prowiant i napoje .

Opcja nr.2
11:00 - Wyjazd do Muzeum Tradycji Niepodległościowych - oddział Radogoszcz.
12:00 - Rozpoczęcie zwiedzania Muzeum Miasta Łodzi (Pałac Poznańskiego)
oraz muzeum kanału "Dętka" (wejście po 12 osób)- podczas wymiany grup spacerek Piotrkowską

Po zakończeniu czynności powrót do bazy. Rozdanie nagród i ognisko.

3 MAJA
10-11 Na ten dzień pozostaje podsumowanie zlotu oraz dla chętnych
- wycieczka po okolicy Gałkowa. Oprowadzającym będzie pan Dominik Trojak w/g następującego planu:
"Czas trwania: około 3 - 3,5 godziny z własnym dojazdem do punktu początkowego
Przebieg:
1. Odwiedzenie miejsca lokalizacji pierwszej osady (zapiski o niej z roku
1232)
2. Zespół sakralny parafii p.w. Św. Trójcy: - miejsce bitwy
w powstaniu styczniowym; neogotycki kościół z licznymi barokowymi zabytkami
i przebogatą historią; lapidarium - m.in. jedyny w okolicach Łodzi
klasycystyczny nagrobek; stara plebania
3. Muzeum im. L.Marciniak - jedyne społeczne muzeum w powiecie
łódzkim-wschodnim, zbiory dotyczą historii i etnografii ziemi Gałkowskiej
oraz liczne militaria z okresu I i II WŚ.
4 Pomnik Powstańców Styczniowych - głaz cudem uratowany od zniszczenia w czasie okupacji hitlerowskiej.
5. Budynek zabytkowego dworca kolejowego - jedyny ocalały wiejski dworzec
na trasie Łódź -Koluszki; niemy świadek wielu historycznych wydarzeń.
6. Druga linia okopów w lesie gałkowskim - prawdopodobnie najlepiej
zachowane umocnienia z okresu walk pod Łodzią w 1914 roku.
7. Cmentarz wojskowy z 1914r, pojedyncze groby ziemne z 1939r (mój konik)
8. Składnica Uzbrojenia w Gałkówku ( niestety tylko z zewnątrz, nadal to
teren wojskowy)
9. Krzyż i kamień ufundowane przez Eksplorację na pamiątkę poległym w
czasie walk w lesie Gałkowskim.

Tak więc szykować plecaki i łopaty
Czekamy na Was już w piątek od rana

Pozdrawiam
jajo
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:31 am

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: jajo »

Do wszystkich zainteresowanych obecnością na zlocie a nie mających jeszcze rezerwacji noclegów !!!Na dzień dzisiejszy są jeszcze miejsca.Od 25 kwietnia chętni - spóźnialscy będą mogli rezerwować nocleg tylko w ośrodku ponieważ wszystkie nadwyżki noclegowe zostaną zwrócone kierownictwu.
jajo
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:31 am

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: jajo »

Nie było tego tematu przepraszam
Ostatnio zmieniony wt maja 03, 2011 6:59 pm przez jajo, łącznie zmieniany 1 raz.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: ProScan »

Nie masz zezwoleń do ściągnięcia tego załącznika.
jajo
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:31 am

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: jajo »

W dniu dzisiejszym drugi patronat nad zlotem objął Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi ,Pan Wojciech Szygendowski.

Dla zarejestrowanych zlotowiczów zaplanowaliśmy też poszukiwania pod okiem archeologów na terenie byłego poligonu Brus Smile
Czyli w planie na 2 maja zostajemy przy wersji pierwszej
Plan jest już na 95% zamknięty mogą jeszcze wystąpić małe zmiany ale nie powinny być istotne.
Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w ośrodku GOSIR-u i do dnia 25 kwietnia można rezerwować sobie kwatery , po tym terminie nadwyżki zostaną zwrócone do dyspozycji ośrodka i każdy będzie musiał się starać o lokum we własnym zakresie.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: ProScan »

Widzę że linki nadal nie działają, mimo zwrócenia uwagi.

Lepiej poprawić (albo usunąć), bo nie świadczy to najlepiej o organizatorach.

Skoro podajesz linka, to zadbaj by był prawdziwy.

Podobnie - skoro podajesz plan zlotu, to tez wszyscy liczą, że jest on prawdziwy.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: KrisssK »

Może trzeba się zarejestrować żeby otworzyć te linki ale to też zachęcająco nie działa... Mnie np. nie chce się rejestrować.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: ProScan »

No zapewne działa tylko dla zarejestrowanych (ergo - nie działa dla wszystkich innych, o czym informowałem - bez skutku).

Osobiście takie podejście mnie irytuje.

Sam zlot zapowiada się ciekawie w kilku miejscach. Ale jeśli chodzi o mnie to długi weekend mam zarezerwowany dla rodziny, której nie interesują zloty poszukiwaczy :(

:pa

proscan
bigi
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 20, 2007 9:14 pm

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: bigi »

ProScan pisze: Ale jeśli chodzi o mnie to długi weekend mam zarezerwowany dla rodziny, której nie interesują zloty poszukiwaczy :(



tez mam taka rodzine :D
jajo
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:31 am

Re: XXVIII Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji ŁÓDŹ 2011

Post autor: jajo »

I po zlocie..........

W imieniu SEH "GRUPA ŁÓDŹ" dziękujemy wszystkim za przybycie i świetną zabawę.
Było nam niezwykle miło WAS gościć. Mamy nadzieję, że WAM również się podobało.

Proszę o podzielenie się przez Szanownych Zlotowiczów swoimi uwagami oraz oczywiście fotki mile widziane na email: stowarzyszenie@lodz-eksploracja.org

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ