TM808 antena

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.
wolf66
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 11:57 am

TM808 antena

Post autor: wolf66 »

Przeglądając różne zdjęcia TM 808 zwróciłem uwage na antene przednią, niekiedy są zamontowane anteny o kształcie prostokąta. Dlaczego takmjest ja mam owalną. Czy producent zminiał anteny i dlaczego?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM808 antena

Post autor: ProScan »

To kwestia technologiczna raczej (prostokątne łatwiej wykonać niż owalne).
Te drugie są produkowane przez Whitesa. Prostokątne przez Discovery Electronics (firma ta wykonywała niegdyś dla Whitesa model TM 800).

Obie wersje wykrywaczy produkowane są do dzisiaj (nowsza wersja TM 800 nazywa się TF900)

:pa

proscan
Gopherus
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: TM808 antena

Post autor: Gopherus »

Witam ,

chciałbym zapytać o anteny TM 808 w innym aspekcie .
Rozmawiałem , niedawno , z byłym użytkownikiem tego sprzętu , który był , bardzo , z niego niezadowolony .Myślę , że nie umiał się bun posługiwać , ale to inna kwestia .W każdym razie , twierdził on , iż detektor ma , mocno narażone na utrtę przewodności styki sond z elektroniką . Mówił , że otwory na zatrzaski mają większą średnicę , niż same zatrzaski i po pewmun czasie połączenie to przestaje być sztywne a tym samym " nie styka " .Ponoć i wilgoć miałaby powodować korodowanie złącz , co w jego przypadku wymadało czyszczenia ich " stalową wełną " .w celu przywrócenia przewodności .
Czy według Pana ,Panie Proscanie , w/w problem istnieje i ma taką skalę ?

Gopherus
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM808 antena

Post autor: ProScan »

Owszem istnieje - tylko ja go rozwiązuję nie jakąś wełną, tylko wizytą u spawacza.

:pa

proscan
Gopherus
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: TM808 antena

Post autor: Gopherus »

Mój TM , na razie , gdzieś na środku Atlantyku , więc nie mam własnych doświadczeń . :? Czy mógłby Pan rozwinąć wątek spawacza ?
Jak mi się TM " rozhuśta" to i ta , wyślę go do Pana ( jeśli Pan go przyjmie ) , ale ciekaw jestem , co , w tym przypadku robi spawacz ?

Gopherus
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM808 antena

Post autor: ProScan »

Co robi spawacz to już sprawa moja i spawacza. Dla użytkownika różnica jest praktycznie niezauważalna (w sensie optycznym).

:pa

proscan
Gopherus
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: TM808 antena

Post autor: Gopherus »

Przepraszam za , niestosowne pytanie.Tajemnica " kuchni "... OK

Chciałbym jeszcze zapytać , jeżeli , oczywiście nie ma w tym nic niewłaściwego :?: - czy warto to , co robi spawacz , wykonać , zanim zaczbie się używać wykrywacz - profilaktycznie , czy czekać aż się " rolużni " ? I ewewntualnie , proszę o , informację , w prywatnej wiadomośći , czy na stronie , jak Pan woli - jaki jest koszt takiego zabiegu ?

Gopherus
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM808 antena

Post autor: ProScan »

Jeśli wykrywacz jest nowy - nie warto, a w każdym razie "nie rekomenduję".

Jeśli wykrywacz jest kupiony z drugiej ręki lub ma więcej niż dwa lata, to warto.

:pa

proscan
Gopherus
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: TM808 antena

Post autor: Gopherus »

Dzięki bardzo .Ma być nowy .

Gopherus
wolf66
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 11:57 am

Re: TM808 antena

Post autor: wolf66 »

Nie chce otwierać nowego tematu anten TM. Więc zapytam w starym wątku. Antena z pręta zamyka sie na końcu wysięgnika, tam zakręcona jest na dwa imbusy, aby obwód pręta był zamknięty. Czy to połączenie ma być połoczone z rurką całej anteny. Czy też tam jest to odizolowane od konstrukcji. W połowie anteny są plastikowe przelotki aby nie dotykało do konstrukcji. A koniec dotyka. Wiec nie rozumiem jak to jest czy na końcu ma być dobry styk czy go niema .
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM808 antena

Post autor: ProScan »

Styk na łączeniu musi być dobry.
ODPOWIEDZ