TM808 antena
TM808 antena
Przeglądając różne zdjęcia TM 808 zwróciłem uwage na antene przednią, niekiedy są zamontowane anteny o kształcie prostokąta. Dlaczego takmjest ja mam owalną. Czy producent zminiał anteny i dlaczego?
Re: TM808 antena
To kwestia technologiczna raczej (prostokątne łatwiej wykonać niż owalne).
Te drugie są produkowane przez Whitesa. Prostokątne przez Discovery Electronics (firma ta wykonywała niegdyś dla Whitesa model TM 800).
Obie wersje wykrywaczy produkowane są do dzisiaj (nowsza wersja TM 800 nazywa się TF900)
proscan
Te drugie są produkowane przez Whitesa. Prostokątne przez Discovery Electronics (firma ta wykonywała niegdyś dla Whitesa model TM 800).
Obie wersje wykrywaczy produkowane są do dzisiaj (nowsza wersja TM 800 nazywa się TF900)
proscan
Re: TM808 antena
Witam ,
chciałbym zapytać o anteny TM 808 w innym aspekcie .
Rozmawiałem , niedawno , z byłym użytkownikiem tego sprzętu , który był , bardzo , z niego niezadowolony .Myślę , że nie umiał się bun posługiwać , ale to inna kwestia .W każdym razie , twierdził on , iż detektor ma , mocno narażone na utrtę przewodności styki sond z elektroniką . Mówił , że otwory na zatrzaski mają większą średnicę , niż same zatrzaski i po pewmun czasie połączenie to przestaje być sztywne a tym samym " nie styka " .Ponoć i wilgoć miałaby powodować korodowanie złącz , co w jego przypadku wymadało czyszczenia ich " stalową wełną " .w celu przywrócenia przewodności .
Czy według Pana ,Panie Proscanie , w/w problem istnieje i ma taką skalę ?
Gopherus
chciałbym zapytać o anteny TM 808 w innym aspekcie .
Rozmawiałem , niedawno , z byłym użytkownikiem tego sprzętu , który był , bardzo , z niego niezadowolony .Myślę , że nie umiał się bun posługiwać , ale to inna kwestia .W każdym razie , twierdził on , iż detektor ma , mocno narażone na utrtę przewodności styki sond z elektroniką . Mówił , że otwory na zatrzaski mają większą średnicę , niż same zatrzaski i po pewmun czasie połączenie to przestaje być sztywne a tym samym " nie styka " .Ponoć i wilgoć miałaby powodować korodowanie złącz , co w jego przypadku wymadało czyszczenia ich " stalową wełną " .w celu przywrócenia przewodności .
Czy według Pana ,Panie Proscanie , w/w problem istnieje i ma taką skalę ?
Gopherus
Re: TM808 antena
Owszem istnieje - tylko ja go rozwiązuję nie jakąś wełną, tylko wizytą u spawacza.
proscan
proscan
Re: TM808 antena
Mój TM , na razie , gdzieś na środku Atlantyku , więc nie mam własnych doświadczeń .
Czy mógłby Pan rozwinąć wątek spawacza ?
Jak mi się TM " rozhuśta" to i ta , wyślę go do Pana ( jeśli Pan go przyjmie ) , ale ciekaw jestem , co , w tym przypadku robi spawacz ?
Gopherus
Jak mi się TM " rozhuśta" to i ta , wyślę go do Pana ( jeśli Pan go przyjmie ) , ale ciekaw jestem , co , w tym przypadku robi spawacz ?
Gopherus
Re: TM808 antena
Co robi spawacz to już sprawa moja i spawacza. Dla użytkownika różnica jest praktycznie niezauważalna (w sensie optycznym).
proscan
proscan
Re: TM808 antena
Przepraszam za , niestosowne pytanie.Tajemnica " kuchni "... OK
Chciałbym jeszcze zapytać , jeżeli , oczywiście nie ma w tym nic niewłaściwego
- czy warto to , co robi spawacz , wykonać , zanim zaczbie się używać wykrywacz - profilaktycznie , czy czekać aż się " rolużni " ? I ewewntualnie , proszę o , informację , w prywatnej wiadomośći , czy na stronie , jak Pan woli - jaki jest koszt takiego zabiegu ?
Gopherus
Chciałbym jeszcze zapytać , jeżeli , oczywiście nie ma w tym nic niewłaściwego
Gopherus
Re: TM808 antena
Jeśli wykrywacz jest nowy - nie warto, a w każdym razie "nie rekomenduję".
Jeśli wykrywacz jest kupiony z drugiej ręki lub ma więcej niż dwa lata, to warto.
proscan
Jeśli wykrywacz jest kupiony z drugiej ręki lub ma więcej niż dwa lata, to warto.
proscan
Re: TM808 antena
Dzięki bardzo .Ma być nowy .
Gopherus
Gopherus
Re: TM808 antena
Nie chce otwierać nowego tematu anten TM. Więc zapytam w starym wątku. Antena z pręta zamyka sie na końcu wysięgnika, tam zakręcona jest na dwa imbusy, aby obwód pręta był zamknięty. Czy to połączenie ma być połoczone z rurką całej anteny. Czy też tam jest to odizolowane od konstrukcji. W połowie anteny są plastikowe przelotki aby nie dotykało do konstrukcji. A koniec dotyka. Wiec nie rozumiem jak to jest czy na końcu ma być dobry styk czy go niema .
Re: TM808 antena
Styk na łączeniu musi być dobry.