Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
Witam.
Cewka 9,5" biała lekkie pęknięcie obudowy przez co cewka jest nieszczelna.
Detektor pracował prawidłowo w suchym terenie, po ostatnim używaniu cewki w strumyku pod wodą do wewnątrz cewki dostała się woda i detektor po włączeniu wydaje ciągły przerywany sygnał (podobnie jak dzwonek w telefonie stacjonarnym), nie pomaga reset.
Pytanie czy ta woda w cewce jest najbardziej prawdopodobną przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania detektora????
W najbliższym czasie podłączę cewkę kolegi od Gti i napiszę czy to ta przyczyna, tak aby inni uzytkownicy Gti mający podobny problem byli zorientowani w temacie.
Pozdrawiam.
Cewka 9,5" biała lekkie pęknięcie obudowy przez co cewka jest nieszczelna.
Detektor pracował prawidłowo w suchym terenie, po ostatnim używaniu cewki w strumyku pod wodą do wewnątrz cewki dostała się woda i detektor po włączeniu wydaje ciągły przerywany sygnał (podobnie jak dzwonek w telefonie stacjonarnym), nie pomaga reset.
Pytanie czy ta woda w cewce jest najbardziej prawdopodobną przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania detektora????
W najbliższym czasie podłączę cewkę kolegi od Gti i napiszę czy to ta przyczyna, tak aby inni uzytkownicy Gti mający podobny problem byli zorientowani w temacie.
Pozdrawiam.
Re: Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
Najprawdopodobniej to wina wody.
Proszę ją wysuszyć na słońcu - co może potrwać kilka dni - a potem znowu spróbować.
Jak wilgoć odparuje całkowicie i okaże się że jest w miarę OK, to wówczas trzeba będzie ja uszczelnić.
proscan
Proszę ją wysuszyć na słońcu - co może potrwać kilka dni - a potem znowu spróbować.
Jak wilgoć odparuje całkowicie i okaże się że jest w miarę OK, to wówczas trzeba będzie ja uszczelnić.
proscan
Re: Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
Tak właśnie uczynię , teraz mi się przypomniało że jak wcześniej chodziłem po rosie to też wariował przy odpalaniu ale po resecie było ok, po tym jak pierwszy raz zanurzyłem ją całkowicie nawet reset nie pomaga.
Wysuszę kilka dni na słońcu, poza tym założę cewkę od kumpla i wszystko będzie jasne.
Najlepiej kupiłbym nową cewkę 9,5"(czarnego pajaka), może ma Pan na sprzedaż? Używaną ciężko dostac.
Problem w tym jak uszczelnic tę rysę długości 4cm na boku cewki(rancie) to najczęstsze miejsce ponieważ przy przemiataniu dostała w kamień.
Pozdrawiam.
Wysuszę kilka dni na słońcu, poza tym założę cewkę od kumpla i wszystko będzie jasne.
Najlepiej kupiłbym nową cewkę 9,5"(czarnego pajaka), może ma Pan na sprzedaż? Używaną ciężko dostac.
Problem w tym jak uszczelnic tę rysę długości 4cm na boku cewki(rancie) to najczęstsze miejsce ponieważ przy przemiataniu dostała w kamień.
Pozdrawiam.
Re: Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
Ja takie rzeczy zalewam płynnym ABS-em. Ale jeśli sonda nie ożyje po suszeniu, to i tak nie ma o czym mówić.
proscan
proscan
Re: Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
Tak tylko ja nie mam pojęcia co to płynna masa uszczelniajaca ABS.
Jeżeli cewka będzie funkcjonowała prawidłowo po wysuszeniu to ile kosztowało by usczelnienie u Pana tej cewki, oczywiste jest że najlepszym rozwiązaniem jest kiedy zrobi to specjalista.
Jeszcze pytanie jak trwałe będzie to uszczelnienie, bo jak przy pierwszym niewielkim uderzeniu puści to czy nie bardziej opłaca się kupienie nowej.
Jeżeli cewka będzie funkcjonowała prawidłowo po wysuszeniu to ile kosztowało by usczelnienie u Pana tej cewki, oczywiste jest że najlepszym rozwiązaniem jest kiedy zrobi to specjalista.
Jeszcze pytanie jak trwałe będzie to uszczelnienie, bo jak przy pierwszym niewielkim uderzeniu puści to czy nie bardziej opłaca się kupienie nowej.
Re: Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
Uszczelnienie które wykonuję jest lepsze od oryginału (bo się nie ukruszy).
Natomiast rozmowa jest bezprzedmiotowa, dopóki sonda się nie uspokoi.
proscan
Natomiast rozmowa jest bezprzedmiotowa, dopóki sonda się nie uspokoi.
proscan
Re: Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
ok, za kilka dni powiadomię na forum lub zadzwonię o efektach suszenia
pozdrawiam
pozdrawiam
Cewka GTI 2500.
Witam ponownie.
Cewka po wysuszeniu działa prawidłowo, bez problemu.
Wystawiłem ją na allegro bo kupiłem już nową czarną bo zależało mi na czasie, dużo szukam pod wodą i na gwałt potrzebowałem nowej cewki.
Byc może ktoś kupi i zwróci się do Pana z prośbą o uszczelnienie, dlatego ważny jest też koszt takiej usługi.
Pozdrawiam.
Cewka po wysuszeniu działa prawidłowo, bez problemu.
Wystawiłem ją na allegro bo kupiłem już nową czarną bo zależało mi na czasie, dużo szukam pod wodą i na gwałt potrzebowałem nowej cewki.
Byc może ktoś kupi i zwróci się do Pana z prośbą o uszczelnienie, dlatego ważny jest też koszt takiej usługi.
Pozdrawiam.
Re: Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
O wszelkie koszty proszę pytać na email, bo tego typu dane podlegają dezaktualizacji.
proscan
proscan
Re: Biała sonda Garrett Gti 2500 zalana wodą
Witam
Ten płynny abs ,czy to jest np.HYLOMAR M - płynna uszczelka?
Pytam bo mam podobny problem.
Ten płynny abs ,czy to jest np.HYLOMAR M - płynna uszczelka?
Pytam bo mam podobny problem.