Co kupić?? jeszcze pare pytań

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Admont
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 10, 2011 2:46 pm

Co kupić?? jeszcze pare pytań

Post autor: Admont »

Witam

Na forum jak widać jestem nowy ale już się naczytałem i to forum i mnóstwo innych z wykrywaczami. Generalnie mam problem w wyborze.
Chce kupić wykrywacz i nie wiem jaki różne warianty biorę pod uwagę. Chyba najgorsze w tym wszystkim jest dużo czytać (ja od 4 dni całymi dniami czytam opinie o wykrywaczach :lol:
Czuję, że moja głowa jest jak wielka betoniarka w której wszystko się ładnie wymieszało :lol:

Patrze pod kontem oczywiście i ceny i zalet i ewentualnego serwisu itd.

Proszę o pomoc

budżet 1000-2000
zasięg ważna rzecz po plaży chodzić nie będę więc coś na głębsze rzeczy
dyskryminacja wskazana poszukiwane będą rzeczy żelazne jak i nieżelazne

Co ja rozważałem
Rutusa Agro http://allegro.pl/rutus-argo-tanio-piln ... 33431.html
lub innego Rutusa

Whites http://allegro.pl/wykrywacz-metalu-whit ... 22493.html
lub innego Whitesa ale chyba tylko na używkę będzie mnie stać

Teknetics http://allegro.pl/wykrywacz-metali-tekn ... 71769.html

Prospektor/Dominator ale wiele osób na nie narzeka

Salamandra jakiś domowy wynalazek p. Grzegorza ale podobno super sprzęt???

Garrett http://allegro.pl/garrett-gtp-1350-i1661517660.html

To mogą być wynalazki ale może akurat
http://allegro.pl/midas-najglebszy-pols ... 34107.html


Otwarty też jestem na inne propozycje



Więc co wybrać
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony sob cze 11, 2011 7:04 am przez Admont, łącznie zmieniany 1 raz.
stachu
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 3:43 pm

Re: Co kupić?? jeszcze pare pytań

Post autor: stachu »

Witaj, ja do tej listy dorzuciłbym jeszcze whitesa MXT, jest on bardzo głęboki na kolorową drobnicę jak i na stal, nieraz kopałem dołki po metr i głębiej. Kolejnym plusem jest doskonałe strojenie do gruntu, no i nie zapominał bym o pancernej konstrukcji detektora.

Ps. chodzę z MXT-ekiem już półtorej roku i cały czas mnie zaskakują jego osiągi

Pozdrawiam Stachu :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co kupić?? jeszcze pare pytań

Post autor: ProScan »

A ja mam swoje koniki a w tym serię 5900/6000.

Np.

http://allegro.pl/whites-5900-di-pro-sl ... 72759.html

"Wynalazki" skreślam.

Od polecania (czasami od wciskania) rodzimej produkcji są inni.

M6, GTP, Delta tylko na drobnicę.

:pa

proscan
Admont
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 10, 2011 2:46 pm

Re: Co kupić?? jeszcze pare pytań

Post autor: Admont »

Dzięki za odpowiedź czyli kolejne zdania od fachowców na + dla Whitesa to mnie przekonuje :lol: no i co ważne serwis w razie "W" też widzę może się znaleźć.

Ten Whites z dwoma cewkami za te pieniądze to dobry wybór ?? rzucać się czy jeszcze odczekiwać na inną okazje. Zabawę chcę zacząć na wakacje więc mam jeszcze trochę czasu.

Kiedyś miałem wykrywacz chiński z militaria.pl to była pomyłka życiowa. Nie polecam nikomu tego sklepu z tego co nieraz tam oglądałem to dziadostwo tam sprzedają straszne i nie za małe pieniądze

a takie coś tylko to z USA
http://allegro.pl/wykrywacz-white-s-xlt ... 59776.html

no i coś takiego to mi akurat po drodze więc mógłbym sobie osobiście odebrać
http://allegro.pl/whites-mxt-300-i1662041596.html


Oczywiście te ceny niektóre są takie, że można byłoby spróbować po negocjować ale to już inna kwestia
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Co kupić?? jeszcze pare pytań

Post autor: ProScan »

Sonda BM 1500 moim zdaniem jest bardzo mało użyteczna w normalnych poszukiwaniach (od wielkiego dzwonu tylko). Po jej sprzedaży 5900 wyjdzie jakieś 1200zł co daje cenę dobra ale nie jakoś specjalnie okazyjną zważywszy na konieczne zapewne jakieś działania serwisowe (np. nowy kabel).

XLT - zawsze i wszędzie, ale nie każdemu.

MXT - czemu nie. Bardzo dobry i w miarę prosty wykrywacz. Przydałyby się jednak inne dodatkowe cewki, a nie tylko 12".

:pa

proscan
Admont
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 10, 2011 2:46 pm

Re: Co kupić?? jeszcze pare pytań

Post autor: Admont »

No cóż będę rozglądać się za Whitesem XLT ale ciężko wyrwać coś fajnego za dobre pieniądze. Patrzyłem na ebay w USA mogłoby się nieźle opłacać ale wiadomo jeszcze przesyłka może cło ?? ale i tak może nie byłoby najgorzej. Jeszcze wypatrzyłem DFX ale to już półka wyżej cenowo.

Pozostaje mi tylko cierpliwie szukać :)
ODPOWIEDZ