Fisher F 75 - problem

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: topor1 »

Co za kapryśne ustrojstwo dziś już wszystko w porządku to wina nagrzania się wykrywacza w samochodzie .
Mam teoretycze pytanie zauważyłem że przy włączonym wykrywaczu dotknięcie metalowej wtyczki od cewki F75 reaguje ale po odkręceniu wtyki od detektora i dotykaniu metalowego gwintu przy elektonice nie ma tego efektu, :smt017 . Przecież wtyczka jest odizolowana od przewodu a dziala jak antena , dotykanie przewodu od sondy nie ma reakcji może to przestojenie wykrywacza.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

To efekt pojemnościowy - ale nie miejsce by go tutaj roztrząsać.
I nie ma to związku z "rozstrojeniem" detektora. :)

:pa

proscan
maxim
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 6:21 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: maxim »

witam mam pytanko i 2 problemy z F75 ltd mianowicie.
Wykrywacz wzbudza mi sie niemiłosirnie po godzinie (czasami nawet nie całej) i nieda sie normalnie łazić i jak podnoszę sonde w góre i trzymam bez ruchu to mi spiewa równiez. Drógi problem to taki ze jak dotykam kabla( albo jak nim poruszam) tuz przy mocowaniu dwóch gniazd wtyczek zakręcanych towykrywacz wtedy zaczyna sie równiez wzbudzać.


wienc pytanko czy pan Proscan moze to naprawić ( bo wysyłając do stanów niechce misieczekać te kilka tygodni)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

Śpiew bez powodu może być spowodowany rozstrojeniem sondy. Poruszanie wtyczka może powodować różne efekty. Jeśli są nadmierne, to pewnie wtyczka do wymiany.

Obie te rzeczy mogę zrobić.

:pa

proscan
kismet75
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 4:32 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: kismet75 »

Witam bardzo dziękuję za fachową naprawę (strojenie)mojej cewki przez firmę Proscan . Cewka była strojona od F75LTD sprzęt zaczął działać stabilniej .Pozdrawiam i aby więcej takich zadowolonych użytkowników . :D :D :D
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: topor1 »

mam pytanie kiedyś Pan mi stroil cewkę od F75 byly z nią jakieś problemy ze szczelnością itp.
Zauważylem że mój f75 slabo widzi kolory jak widzi to plytko oraz brak stabilności trzaski itp , próbowalem różnych ustawień ze slabymi rezultatami na żelazo jeszcze jako tako .
Czy to oznacza że cewka umiera i czas zakupić ,nową?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

Z tego co czytam, to sonda miała jakieś problemy termiczne.

Czy na śmietnik, czy nie - nie sposób rozstrzygnąć.

:pa

proscan
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: topor1 »

to prawda nagrzala mi się w samochodzie od slońca ale po tym byla znośna. Wyniki na żelazo są ok ale kolory slabo, bardzo slabo jeszcze poeksperymentuje z ustawieniami przed zakupem cewki :cry:
forest
Posty: 25
Rejestracja: sob gru 29, 2012 4:00 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: forest »

witam

W ostatnim czasie kupiłem F75 ltd,przesiadka z MXT pro ,i powiem szczerze ,ze jak wyjdę z nim jeszcze raz w teren to owinę go o drzewo.Wykrywacz strasznie hałasuje,jakby ciągle coś miał pod cewką ,w jeden dzień wykopałem kilkaset dołków w których nic nie było.Co może być przyczyną takiego zachowania sprzętu.Przywykłem do ciszy w mxt i tego samego oczekuję od wykrywacza droższego i niby ''kosy na kolor''.
damiano
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: damiano »

Wszystko zależy od ustawień czyli jaki tryb, jaka disc i jaka sens.
Jak masz za wysoko czułość a za nisko dyskryminację w trybie bP to będzie śpiewał.
Podaj ustawienia to będzie łatwiej wnioski wyciągnąć.
forest
Posty: 25
Rejestracja: sob gru 29, 2012 4:00 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: forest »

Witam

Wymiana cewki praktycznie rozwiązała problem :D ,nie osiągnąłem idealnej ciszy,bo wykrywacz od czasu do czasu coś tam sobie pierdnie ,piśnie .Czułości 90 , tryb BP,dysc. 10 ..ale ponoć ten sprzęt już tak ma,ze lubi się odezwać.Dam mu drugą szansę .
wirus777
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 27, 2012 7:54 pm

Problem z F75 LTD

Post autor: wirus777 »

Hej.
Piszę w imieniu kolegi który ma problem z fischerkiem F75 LTD. Chodziliśmy po polu wykrywka chodziła prawidłowo po powrocie do domu kumpel zmienił sondę na snajperkę i na następny dzień ruszyliśmy na inną miejscówkę. Po dniu kopania znowu zmienił sondę na standardową szykując wykrywacz na inną miejscówkę (było to wczoraj). Dziś na polu wykrywacz zaczął wariować... wzbudzał się nawet uniesiony ku górze. I moje pytanie czy sondę lub kabel szlak trafił? bo na snajperce działa normalnie, a może są jakieś nastawy przy zmianie cewek?
Ps. dodam że wykrywacz pracował w niskich temperaturach a sonda mogła mieć kontakt z wodą.

Pozdr. Marek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z F75 LTD

Post autor: ProScan »

A ten wątek Pan przeczytał: viewtopic.php?f=1&t=1456&start=45&hilit=f75

?

proscan
wirus777
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 27, 2012 7:54 pm

Re: Problem z F75 LTD

Post autor: wirus777 »

Sorry, nie :oops:
Dziękuje za linka. Mam nadzieję że to tylko strojenie... nie sadziłem że tyle fischerków cierpi na tą dolegliwość.
Polecę koledze pana serwis :D
Dziękuje i pozdrawiam.
Marek.
damiano
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: damiano »

Można by zapytać ile F75 nie cierpi na tę dolegliwość :? Będzie mniej do liczenia :lol:
O niebo lepiej jest w przypadku T2 =D>
ODPOWIEDZ