Fisher F2 - problem z gniazdem słuchawek

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
Rybak
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 17, 2011 2:48 pm

Fisher F2 - problem z gniazdem słuchawek

Post autor: Rybak »

Witam,

Czy w sprzęcie tym da się względnie łatwo wymienić gniazdo słuchawek ? Wykrywacz mam trochę ponad rok, wbudowanego głośnika użyłem tylko raz krótko po wypakowaniu sprzętu - usłyszałem jak ryczy, wetknąłem dużego jacka i to by było na tyle, później włączałem tylko "mały" jack do dużego.

W weekend podczas pobytu w terenie zaczęły szwankować mi słuchawki, chciałem do końca wypadu podziałać na głośniku, wyciągnąłem dużego jacka a tu cisza, głośnik nie działa. Inne słuchawki działają normalnie, więc obstawiam że to coś z przełącznikiem w gnieździe.

P.S. Czy można używać słuchawek mono, które mają oba kanały zwarte (mam takie, ruskie, strasznie toporne ale bardzo wygodne), czy lepiej rozlutować wtyczkę i w szereg z każdym kanałem wstawić jakiś niewielki rezystor ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F2 - problem z gniazdem słuchawek

Post autor: ProScan »

Czy w sprzęcie tym da się względnie łatwo wymienić gniazdo słuchawek ?


Jeśli nie dbać w kwestie estetyczne, to łatwo. Trzeba odgiąć folie na panelu, by dostać się do śrub.

Czy można używać słuchawek mono, które mają oba kanały zwarte


Można.

czy lepiej rozlutować wtyczkę i w szereg z każdym kanałem wstawić jakiś niewielki rezystor


A po co rezystor?

:pa

proscan
Rybak
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 17, 2011 2:48 pm

Re: Fisher F2 - problem z gniazdem słuchawek

Post autor: Rybak »

Folii wolałbym nie zniszczyć, ponieważ nie mam gdzie kupić nowej. Jak rozumiem, u was też jej nie ma (czytałem chyba o tym gdzieś tu na forum) ?

Już lepiej mieć ładną folię i niedziałający głośnik, przy takim hałasie jaki on generuje jest i tak bezużyteczny :lol:

Z rezystorami chodziło o to, że wolałem w ciemno nie zwierać obu kanałów (kiedyś zwarłem w MP3-ce i była do wyrzucenia), a połączenie kanałów przez dwa rezystory 30R i wyprowadzenie sygnału ze środka powinno zawsze być bezpieczne. Nie wiem czy ten Fisher w ogóle ma wyjście stereo, w każdym razie reklama słuchawek Fishera na końcu (angielskiej) instrukcji twierdzi że tak.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F2 - problem z gniazdem słuchawek

Post autor: ProScan »

kiedyś zwarłem w MP3-ce


No właśnie. W MP3 są dwa wzmacniacze (każdy na indywidualny kanał STEREO). W wykrywaczach (poza nielicznymi wyjątkami) jest jeden tor audio podany na oba kanały (prawy i lewy) w gnieździe słuchawkowym.

F2 ma gniazdo stereofoniczne, co nie znaczy że sygnał jest stereofoniczny.

Zwarcie ich obu we wtyczce słuchawek F2 nie będzie miało żadnych ujemnych konsekwencji.

Podkreślam że mówimy o F2. Jeśli ktoś uogólni na inne wykrywacze, to sam sobie winien :smt077

:pa

proscan
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Fisher F2 - problem z gniazdem słuchawek

Post autor: Zapytanie_email »

Witam.
Szanowni Państwo znalazłem w internecie bardzo dużo informacji pozytynych na temat Waszej działalności .Mam pytanie czy zajmujecie się także naprawami wykrywaczy firmy Fisher.Dokładnie posiadam model fisher f4 i nie działa mi głośnik, na słuchawkach do tej pory jest ok.
Bardzo proszę o informację czy można u Was taką naprawę zlecić i jeżeli to możliwe o podanie przybliżonej kwoty za naprawę.
Z Poważaniem
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F2 - problem z gniazdem słuchawek

Post autor: ProScan »

To miło, że da się słyszeć coś pozytywnego o działalności mojej firmy.

W temacie Fishera, jego delaer z Warszawy zadbał wysyłając stosowny donos, żeby niczego takiej firmie jak moja nie sprzedawać.

Kolega musi więc zwrócić się do tegoż dealera, żeby Panu sprzedał panel czołowy, gdyż on jest potrzebny, by naprawić wykrywacz. Jeśli będzie miał Pan panel, to wówczas podejmę się naprawy gniazda słuchawkowego, bo to ono albo głośnik zapewne jest winny temu problemowi.

Podobny problem opisany jest powyżej.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ