Dylemat cewkowy DFX

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Dylemat cewkowy DFX

Post autor: Cube47pl »

Witam,
proszę o pomoc specjalisty.
Wybór sondy sprawia mi duży problem biorę pod uwagę: czas potrzebny na zdobycie, oraz w największej mierze osiągi, możliwość serwisu w ProScanie również jest dużym atutem. Będę tą cewkę stosował głównie przy poszukiwaniu drobnicy.
Biorę pod uwagę:
Nel Tornado (czas dostawy 2 tygodnie, cewka nowa, cena 500 zł)
DeTech Sef 15x12 ( czas dostawy z Angli - nieznany, cewka używana, koszt około 500 zł)
D2 Whitesa ( czas dostawy około tygodnia, używana, cena około 500 zł)

A właśnie co sądzicie o tej aukcji:
http://allegro.pl/whites-cewka-d2-10-ca ... 31239.html

Prosżę o pomoc.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: ProScan »

Do drobnicy 15x12?

A NEL ile ma cali?

Co do serwisu, to wszystkie jestem w stanie naprawić (tak sądzę).

:pa

proscan
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: Cube47pl »

Kolega mówi, że w Anglii się 15x12 na drobnice sprawdza, na polskich przeszukanych miejscówkach też powinno.
Co do Nel nie znam wymiarów ale na oko podobne do 15na12, kolega ma przy Omedze i chwali. Może widział Pan ją w Lelowie?
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: Kumulus »

Zapomnij o szukaniu drobnicy Detech-em SEF 12x15 ! Miałem taką przy DFX-ie i wiem o czym mówie , do tego jest ciezka i kiepsko się nią namierza ! Z ulgą się jej pozbyłem :D To oczywiście moje subiektywne odczucia ! NEL-a nie widziałem w akcji więc się nie wypowiadam ale myslę że cewka D2 powinna spełnić Twoje oczekiwania #-o

:pa

Kumulus
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: ProScan »

Oni mają różne sondy. Najbardziej chyba rozpowszechnione są 12x13 (taka miałem w rękach, ale do Explorera.

Z tego co wiem, nie do wszystkich modeli mają osłonki, a to moim zdaniem duża wada.

:pa

proscan
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: Cube47pl »

A jak jest z wartością zasięgową tego Nela 12na13 o ile przeszkoczy DD 10''???
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: ProScan »

A jak jest z wartością zasięgową tego Nela 12na13 o ile przeszkoczy DD 10''???


A któż to wie?

:pa

proscan
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: Kumulus »

zaraz , zaraz ! A widział ktoś cewkę NEL o której wyżej mowa , kompatybilną z DFX-em ??? Myślę że cewki do Whitesów dla producenta NEL to ciągle przyszłość !? Najpierw zapowiadali jakieś cewki na marzec , teraz widać na stronie w zapowiedziach wrzesień 2011 (dziś jest 1 wrzesień :D ) ale dalej nic nie pokazują więc o czym mowa :roll:

:pa

Kumulus
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: Cube47pl »

A to to oznacza słowo "ożidajetsja" :D

W każdym razie napisałem email do producenta z zapytaniem o te cewki ( po angielsku, bo jak widać rosyjski trochę u mnie kuleje ). Jak będę znał odpowiedź to podzielę się nią.
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: Kumulus »

"Ожидается" - to słowo znaczy - "spodziewane"
Czekamy na jakieś informacje :)

:pa

Kumulus
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Re: Dylemat cewkowy DFX

Post autor: Cube47pl »

No i stało się kupiłem o tą cewkę D2 10'', czekam aż dojdzie.
Co do Szczurowa i jego NEL, odpowiedzi na razie brak.
ODPOWIEDZ