Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
Witam Bardzo chciałbym kupić wykrywacz ale nie posiadam zbyt wiele funduszy ;/
Interesuje mnie coś do 300 zł (330zł)
Widziałem już wiele wykrywaczy na allegro ale co z tego jak i tak się nie znam dlatego proszę was o pomoc w znalezieniu czegoś odpowiedniego dla mnie.
Brałem udział w aukcji lecz w ostatnich sekundach moja oferta została przebita.Nie wiem co teraz wybrać może któryś z tych będzie dobry.
Liczę na Waszą pomoc
Kolego przez te chińskie zabawki mozesz starcic bardzo szybko zapal do poszukiwań idzie zima wiec sezon sie konczy bedziesz mial wiecej czasu na odłożenie jakieś większej gotówki i więcej czasu na doszkolenie sie.Pozdr
thor88 pisze:Kolego przez te chińskie zabawki mozesz starcic bardzo szybko zapal do poszukiwań idzie zima wiec sezon sie konczy bedziesz mial wiecej czasu na odłożenie jakieś większej gotówki i więcej czasu na doszkolenie sie.Pozdr
Też tak myślałem dopóki nie podłączyłem baterii do md 318b
Do wiosny to mi zapał minie albo będę miał coś innego na oku;/
Zależy mi teraz na wykrywaczu ponieważ rolnicy orają pola i teraz wszystko jest wyrzucane na wierzch wiosną wszystko zasieja i będzie lipa.
Z chińczyków to prawie każdy wykrywacz jest niepewny.
Jednak z moich fotek PCB md 318b wynika że układy scalone w tym wykrywaczu są ogólne dostępne i są to typowe scalaki i naprawa tej wykrywki nie będzie w takim wypadku stanowiła żadnego problemu,
Jedyna wada md 318b to ciężka cewka, jednak jest wykonana solidnie i jest wodoodporna.
MD 3009 też jest wykrywaczem analogowym dynamicznym, lecz nie wiadomo jakie scalaki tam wsadzili i jaka to podróbka . Niemieckie fora mówią że ma znacznie mniejsze zasięgi od md 318b i md 318b jest najlepszy ze wszystkich Chinoli.
CS 150 ,3006 ,130 to statyki o marnych zasięgach nie przekraczających kilka cm na monety.
Cyfrowe wykrywacze Chińskie do duże ryzyko bo takiego już się nie da naprawić jak padnie procesor.
Witam.
Zamieszczam tu test chińskiego wykrywacza MD wykonany przeze mnie na kilku wybranych przedmiotach.Zasięgi mówią same za siebie:) http://www.youtube.com/watch?v=5ICFbJ35EXE
tommygun1939 pisze:Witam. Zamieszczam tu test chińskiego wykrywacza MD wykonany przeze mnie na kilku wybranych przedmiotach.Zasięgi mówią same za siebie:) http://www.youtube.com/watch?v=5ICFbJ35EXE
Proszę go nie mieszać go dalej do tego wątku. Był aktualny, dopóki nie został ściągnięty z aukcji.
Kolega pyta o to co można kupić - wśród wskazanych nie ma MD 318B
W temacie wskazanych odradzam absolutnie WP4 (to wykrywacz min). Inne chińczyki (poza statykami wskazanymi przez Endriu) można kupować o ile cena nie przekroczy 200zł razem z przesyłką. Więcej szkoda po prostu kasy.
Mam tego WP4 - dobry do wykrywania rur wodociagowych.
Niestety bezuzteczny np w Gorach Sowich - Bzykal na wszystkie kamienie, za to LCD z chin dobrze wyciol kolor i pokazywal tylko zelazo.
To tak dla porownania funkcjonalnosci.
Mysle ze producenci z Chin mieli by lepszy rynek gdyby sprzedawali wykrywki razem ze schematem - tak jak to robiono w czasach komuny.
Elektronika nie jest taka zla a i tak nikt tego nie zrobi taniej.
Witam ponownie.
Jak już wiadomo bądź też nie jestem początkujący, właśnie zakupiłem mój pierwszy wykrywacz który został podany w linku na samej górze.
GARRETT AC 150 możecie mi powiedzieć czy dokonałem dobrego wyboru za cenę 416 zł ?
kubecki pisze:Witam ponownie. Jak już wiadomo bądź też nie jestem początkujący, właśnie zakupiłem mój pierwszy wykrywacz który został podany w linku na samej górze. GARRETT AC 150 możecie mi powiedzieć czy dokonałem dobrego wyboru za cenę 416 zł ?
Uważam że to bardzo dobry wybór i lepszego nie mogłeś dokonać.
Prawdopodobnie po skończonym sezonie jak będziesz dbał o ten wykrywacz.możesz się pokusić o lepszy model, a na odsprzedaży ACE 150 nie powinieneś nic stracić.
Prawdopodobnie jak trafisz na dobrą miejscówkę to bardzo szybko ci się spłaci i ACE 150 w jednym sezonie powinien na siebie zarobić i to z nadwyżką.