ACE 250 do brodzenia?
ACE 250 do brodzenia?
Witam.Przeczytałem kiedyś ze można w jakiś sposób uszczelnić kanarka aby służył chociaż do brodzenia?i stad moje pytanie czy jest to możliwe i proszę o ewentualne wskazówki.Z tego co się zorientowałem klawiaturę można przykleić na stale do konstrukcji a w miejscach gdzie wychodzi gniazdo słuchawkowe oraz na cewkę można by było zastosować uszczelki nie wiem czy to zda egzamin także proszę o jakaś podpowiedz.Pozdrawiam
ace250 do brodzenia?
witam.co tu uszczelniać?.sonda i kabel,są na 100% wodoodporne.śmiało wal do wody.musisz uważać aby nie zamoczyć wtyczki z gniazdem o puszce z elektroniką już nie wspomnę.do głębszego brodzenia,trzeba trochę pokombinować i przystosować kanarka,ale to już wyższa szkoła jazdy.
Re: ACE 250 do brodzenia?
No mi właśnie chodzi o ta wyższą szkołę;)możne ktoś jeszcze będzie chciał skorzystać z takiego sposobu jak już będzie jakiś pomysł;)Pozdr
Re: ace250 do brodzenia?
Rufa pisze:trzeba trochę pokombinować i przystosować kanarka,ale to już wyższa szkoła jazdy.
kol. Rufa od dawna ciągle się chwali, że jakoś tam przerobił kanarka i przystosował do brodzenia. W każdym temacie który dotyczy brodzenia o tym wspomina. Jednak chroni tego swojego patentu jakby co najmniej wynalazł proch. Całą sprawa prawdopodobnie polega na przeniesieniu elektroniki wysoko powyżej łokcia i przedłużeniu kabla od sondy. Ot i cała filozofia i ta tajemnicza "wyższa szkoła jazdy".
Kol. Rufa tego właśnie się boi że rzesza podwodnych poszukiwaczy ruszy z miejsca stadem ze swoimi przerobionymi kanarkami i powyciąga wszystkie złote obrączki pozostawione w letnich kąpieliskach.thor88 pisze:No mi właśnie chodzi o ta wyższą szkołę;)możne ktoś jeszcze będzie chciał skorzystać z takiego sposobu jak już będzie jakiś pomysł;)Pozdr

Re: ACE 250 do brodzenia?
nic prostszego wystarczy znaleźć hermetyczną wodoszczelną obudowę wielkości podobnej do tej z elektroniką kanarkową zamontować na stelażu uszczelnić połączenia i można śmiało brodzić
Re: ACE 250 do brodzenia?
Teoretycznie proste, to fakt, w praktyce już trudniej.gawron pisze:nic prostszego wystarczy znaleźć hermetyczną wodoszczelną obudowę
Szukam takiej zgrabnej obudowy wodoodpornej od pewnego czasu ale na razie nie udało mi się nic sensownego namierzyć. Może ktoś ma jakiś konkretny pomysł. Szukajka w Googlach na hasło "obudowa wodoszczelna" wyrzuca same obudowy do aparatów i kamer.
ace250 do brodzenia?
KrissK witam.chronię swój patent bo wynika to z doswiadczenia z niektórymi ludźmi,którym pokazałem co i jak.nawet fanty i miejscówki.myslałem że mam przyjemność z przyjaciółmi a okazało się że z całą premedytacją zrobili mnie w konia.po jakimś czasie,znowu komuś pomogłem i ten sam efekt-trzeciego razu nie będzie.mogę powiedzieć tylko tyle że stelaż jest całkiem inny niż fabryczny,do tego jeszcze-przedłużka kabla,a elektronika nie na ramieniu a na stelażu.nad jeziorem Białym widziałem 2 gości z Włodawy,którzy mieli elektronikę zamocowaną na ramieniu.wyglądało to tak jakby mierzyli sobie ciśnienie.mój patent nie jest niczym połączony z poszukiwaczem,można go w kazdej chwili odstawić czy odłożyć.w każdej chwili jest dostęp do wszelkich regulacji i ustawień wykrywacza jak i stelaża.pozdrowionka i aby do wiosny.
Re: ACE 250 do brodzenia?
Rufa, uważam za zabawne fakt że nie chcesz pokazać swojego pomysłu.
OK, Twoja sprawa ale przecież to nie ograniczy Ci konkurencji. Jest masa ludzi którzy bawią się w brodzenie i każdy kto chce się tym zajmować będzie to robił. Nie ma się co obawiać - nawet gdybyś pokazał swój "patent" to setki "kanarkowców" nie poprzerabiają swojego sprzętu i nie zaczną się taplać w jeziorze białym wyciągając Ci sprzed nosa fanty.
A co do technicznego podejścia do pomysłu przeróbki kanarka. To czy elektronika jest przymocowana do stelaża czy osobno na ramieniu (ja akurat noszę na plecach) nie ma znaczenia. I tak w wodzie nie odkładasz sprzętu więc co za różnica. Elektronika odczepiona to moim zdaniem nawet lepszy pomysł bo się przypadkowo nie utopi gdy wykrywacz wpadnie do wody.
OK, Twoja sprawa ale przecież to nie ograniczy Ci konkurencji. Jest masa ludzi którzy bawią się w brodzenie i każdy kto chce się tym zajmować będzie to robił. Nie ma się co obawiać - nawet gdybyś pokazał swój "patent" to setki "kanarkowców" nie poprzerabiają swojego sprzętu i nie zaczną się taplać w jeziorze białym wyciągając Ci sprzed nosa fanty.
A co do technicznego podejścia do pomysłu przeróbki kanarka. To czy elektronika jest przymocowana do stelaża czy osobno na ramieniu (ja akurat noszę na plecach) nie ma znaczenia. I tak w wodzie nie odkładasz sprzętu więc co za różnica. Elektronika odczepiona to moim zdaniem nawet lepszy pomysł bo się przypadkowo nie utopi gdy wykrywacz wpadnie do wody.
ace250 do brodzenia?
KrissK.zasady o której już wspomniałem,nie złamię.dość dużo wskazówek już podałem.zauważ na innych forach,że pytania o "gotowce" z różnych dziedzin,są zbywane milczeniem lub docinkami w stylu-rusz głową albo-poszukaj.co z tego że powiem że dolna część stelaża,jest wykonana z górnej rejki windsurfingowego żagla NP RX2,jak i tak 95% ludzi to czytających nie będzie wiedziała co to jest i że można to wykorzystać w tym właśnie celu.zresztą,teraz już jest at-pro i nic nie trzeba przerabiać-właśnie go kupiłem ale z kanarka nie zrezygnuję.do zobaczenia w wodzie.
Re: ACE 250 do brodzenia?
No OK, tylko sensu w zmianie dolnej rurki w oryginalnym stelażu na jakąkolwiek inną nie mogę się jakoś dopatrzyć. Chodzi o wydłużenie stelaża?
AT Pro ma taki sam stelaż jak żółty kanarek i w nim jakoś nic nie modyfikujesz...
P.S.
Na innych forach gotowce z różnych dziedzin są bardzo często podawane na tacy bez owijania w bawełnę. A takie odprawianie mszy nad prostą sprawą jak tutaj jest po prostu zabawne.
AT Pro ma taki sam stelaż jak żółty kanarek i w nim jakoś nic nie modyfikujesz...
P.S.
Na innych forach gotowce z różnych dziedzin są bardzo często podawane na tacy bez owijania w bawełnę. A takie odprawianie mszy nad prostą sprawą jak tutaj jest po prostu zabawne.
ace250 do brodzenia?
zmiana rurki na mocniejszą,lżejszą i dłuższą i sporo cieńszą,ma sens.to że jest cieńsza-to mniejszy opór w wodzie,przy przemiataniu.to że dłuższa-to do połączenia rurek,nie dostają się drobinki piasku ze zmąconej wody i latwe jest rozłączanie.ten stelaż ma zaliczone 3 sezony i wszystko gra.co do at-pro,to tylko kwestia przedłużki kabla [stelaż mam i dla at-pro,taki sam jak dla kanarka].Proscan nie chciał podjąć się wykonania takiej przedłużki i teraz wiem z jakiego powodu-amerykańce wymyślili takie gniazdo i wtyczkę,że niczym tego nie zastąpisz.mam nadzieję że do wiosny i z tym sobie poradzę.
Re: ACE 250 do brodzenia?
Załączam zdjęcia z internetu z obudową wodoszczelną do ACE (produkcja gdzieś na Ukrainie). Na ebayu 65 USD+przesyłka.

proscan
proscan