Wybór PI Midas ,Taktyk

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
dremar
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Wybór PI Midas ,Taktyk

Post autor: dremar »

Obecnie chodzę z F75 ze standardową cewką. Nie mniej chciałbym zasięgnąć opinii kolegów co można zastosować do tzw. typowej militarki z pominięciem drobnicy. Czyli duże stalowe przedmioty na dużej głębokości. Nie zależy mi na dyskryminacji byle by nie łapał śmieci. Miałem Discovery TF900 ale nie przypadł mi do gustu bo strojenie Duo-Boxa jest ciężkie więc sobie odpuściłem. Nie chce pozbyć się F75 ale dokupić dodatkowy wykrywacz PI tylko jaki? Mówią że Midas jest dobry na militarkę. Rozmawiałem z producentem i może zrobić cewkę ramowa. Podoba mi się Taktyk-X z ramą ale cena tego typu zestawu to 2000, no chyba że faktycznie lepszy od Midasa i jest wart tej ceny. Chwalony Nowak ,wrażenie że się rozleci. Zależy mi na dobrej i stabilnej konstrukcji nie chcę wytworu robionego siekierą w piwnicy. Wiem że tych pytań jest duzo ale produkty się zmieniają jak i opinie o nich. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wybór PI Midas ,Taktyk

Post autor: ProScan »

Żeby wykrywacz nie łapał byle czego wystarczy unieść sondę.

A gdyby miało dojść do zakupu jakiegoś wynalazku, to pod żadnym pozorem nie wydawać ani pół złotówki przed osobistym przetestowaniem sprzętu.

:pa

proscan
dremar
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybór PI Midas ,Taktyk

Post autor: dremar »

O podniesieniu sondy to wiem tylko każda sroka swój ogonek chwali i wybór jest ciężki.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wybór PI Midas ,Taktyk

Post autor: ProScan »

każda sroka swój ogonek chwali i wybór jest ciężki.


Dlatego nie należy wierzyć w to co twierdzi sprzedawca nietypowego sprzętu, tylko samemu sprawdzić.

:pa

proscan
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Wybór PI Midas ,Taktyk

Post autor: Zapytanie_email »

Pisałem o poradę w sprawie wykrywacza PI Zastanawiam się nad kupnem Midasa z Allegro, który ma być tylko do głębokiego kopania militarki (na kolor mam F75) Wiem ze Midas to typowy PI i mam w tej sprawie pytanie. Czy ten produkt jest optymalny w swojej konstrukcji elektroniki czy też mozna coś w niej jeszcze unowoczesnić. Nie pytam o konkretne szczegóy bo jesli jest możliwa modernizacja to wyślę go do Pana. Pytanie to nie zadaję producentowi celowo bo domyślam się odpowiedzi że jest najlepszy i nic już się nie zrobi. Myślę też nad zrobieniem do niego ramy 1x1 i szukam w internecie danych na jej temat.
Będę wdzięczny za odpowiedz
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wybór PI Midas ,Taktyk

Post autor: ProScan »

Nie dokonuję żadnych przeróbek, poprawek czy modernizacji w konstrukcjach rzemieślniczych.

Co do ramy, to zapewne wystarczą 4 zwoje + rurki PCV.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ