Właśnie kończę budowę sondy i zastanawiam się czym ją wypełnić w środku. Czy w wykrywaczach renomowanych firm tym wypełnieniem jest rzeczywiście pianka poliuretanowa, czy są to jakieś specjalistyczne
wypełniacze?
Wypełnienie sondy samoróbki
Re: Wypełnienie sondy samoróbki
Witam,
Tak, pianka.
Pianka jednak piance nie równa. Tutaj odpowiedzi musiałby udzielić jakiś technolog, gdyż ważne są takie czynniki jak:
- niska rozprężność pianki (najzwyklejsza pianka budowlana montażowa ma taką siłę, że może nawet rozerwać obudowę, o przemieszczeniu uzwojeń nie wspomnę);
- stabilność temperaturowa;
- łatwość aplikacji (stosowane są raczej zalewy, a nie wtrysk pod ciśneiniem).
O wytrzymałości mechanicznej i trwałości długoterminowej nie wspomnę.
Myślę, że można spróbować z pianką niskorozprężną używaną, do uszczelniania połączeń płyt styropianowych przy dociepleniach.
Powodzenia !
proscan
Tak, pianka.
Pianka jednak piance nie równa. Tutaj odpowiedzi musiałby udzielić jakiś technolog, gdyż ważne są takie czynniki jak:
- niska rozprężność pianki (najzwyklejsza pianka budowlana montażowa ma taką siłę, że może nawet rozerwać obudowę, o przemieszczeniu uzwojeń nie wspomnę);
- stabilność temperaturowa;
- łatwość aplikacji (stosowane są raczej zalewy, a nie wtrysk pod ciśneiniem).
O wytrzymałości mechanicznej i trwałości długoterminowej nie wspomnę.
Myślę, że można spróbować z pianką niskorozprężną używaną, do uszczelniania połączeń płyt styropianowych przy dociepleniach.
Powodzenia !
proscan
Pianka
Witam,
Myślę, że może być niskorosprężna, polecam pianke firmy TYTAN - wersja na zime
Tylko, że ta pianka, żeby się zestaliła, musi mieć dostęp powietrza, czyli odpada w tym przypadku technologia, iż najpierw sklejamy karaks sondy a później dokonujmy wlewu. Można zrobić tak: zalać pianką niskorozprężną uzwojenia i elektronike, mechanicznie ją obrobić i dopiero skleić ze sobą karaksy sondy.
Najlepsze wg. mnie są pianki dwuskładnikowe. Mieszamy dwa składniki ze sobą i wlewamy do gotowego, sklejonego wcześniej karaksu sondy. Pianki te są dostępne w budownictwie i utwardzają się bez dostępu powietrza.
Pozdro.
EDIK
Myślę, że może być niskorosprężna, polecam pianke firmy TYTAN - wersja na zime
Tylko, że ta pianka, żeby się zestaliła, musi mieć dostęp powietrza, czyli odpada w tym przypadku technologia, iż najpierw sklejamy karaks sondy a później dokonujmy wlewu. Można zrobić tak: zalać pianką niskorozprężną uzwojenia i elektronike, mechanicznie ją obrobić i dopiero skleić ze sobą karaksy sondy.
Najlepsze wg. mnie są pianki dwuskładnikowe. Mieszamy dwa składniki ze sobą i wlewamy do gotowego, sklejonego wcześniej karaksu sondy. Pianki te są dostępne w budownictwie i utwardzają się bez dostępu powietrza.
Pozdro.
EDIK