Explorer II - nastawy dyskryminacji
-
slawekdoman
- Posty: 36
- Rejestracja: wt paź 25, 2005 6:06 am
- Lokalizacja: Płońsk
Explorer II - nastawy dyskryminacji
Mam pytanie, czy takie nastawy dyskryminacji sa dobre do szukania monet(czy duzo moge pominac):
Na accept: Coins, Jewelry, Foil, Pull Tab, Screwcap.
Na reject: Fe Coins, Crowncap i Nail.
Traktuje to jako kompromis miedzy iloscia znalezisk, a mnogoscia wykopanych dolkow. Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam - Slawek
Na accept: Coins, Jewelry, Foil, Pull Tab, Screwcap.
Na reject: Fe Coins, Crowncap i Nail.
Traktuje to jako kompromis miedzy iloscia znalezisk, a mnogoscia wykopanych dolkow. Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam - Slawek
Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji
daruj sobie dyskryminację, przełącz wykrywacz na iron masc, na dyskryminacji za dużo pominiesz
Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji
Potwierdzam, co pisze gawron. Iron mask to zdecydowanie najlepszy wybór jeśli chodzi o rodzaj dyskryminacji. Jeśli będziesz kopał za dużo śmieci możesz zwiększyć obszar odrzucany. Do tego zawsze możesz korzystać z ekraniku i samemu dyskryminować niektóre sygnały
PS.
Czyżbyś zaopatrzył się w Explorera II, wykrywacz tak krytykowany przez wszystkich miłośników XLT

PS.
Czyżbyś zaopatrzył się w Explorera II, wykrywacz tak krytykowany przez wszystkich miłośników XLT
-
slawekdoman
- Posty: 36
- Rejestracja: wt paź 25, 2005 6:06 am
- Lokalizacja: Płońsk
Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji
Dzieki za wyjasnienia.
Tak, od jakiegos czasu obok XLT, bawie sie Explorerem. Chociaz jestem milosnikiem XLT, czy ja gdzies krytykowalem Explorera? (dopiero stane sie krytykiem
, zartuje oczywiscie). 
SiD pisze:Czyżbyś zaopatrzył się w Explorera II, wykrywacz tak krytykowany przez wszystkich miłośników XLT
Tak, od jakiegos czasu obok XLT, bawie sie Explorerem. Chociaz jestem milosnikiem XLT, czy ja gdzies krytykowalem Explorera? (dopiero stane sie krytykiem
Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji
A ja odradzam to co koledzy proponuja.Powod jest dosc prosty,kolega zaczyna swoja przygode z Explorerem.Jesli nie zna a wlasciwie machinalnie nie bedzie umial bez patrzenia na wskaznik ,tylko po tym co w sluchawkach powiedziec co jest pod cewka to na Iron Mask zakopie sie na pierwszym sygnale,a po kilku rzuci wykrywaczem.Na roznych forach znajdziesz ustawienia dyskryminacji,oswoj sie z sygnalami dzwiekowymi,na pola ci to wystarczy.Gdy bedziesz wiedzial jaki sygnal daje cynk,zlotko po margaryni czy fajkach,gdy zaczniesz slyszec drobne sygnaly swiadczace o tym ze cos jest gleboko to znak abys przeszedl na Iron Mask.
-
slawekdoman
- Posty: 36
- Rejestracja: wt paź 25, 2005 6:06 am
- Lokalizacja: Płońsk
Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji
Witam!
Dzieki newmc za dobra rade. Jednak jakos uporalem sie z dzwiekiem. Ja biegam od jakiegos czasu z XLT i sama nauka dzwiekow, nie przysporzyla mi klopotow. W porownaniu do XLT, to co slysze w Explolerze to betka. Powiem wiecej, za zadne skarby nie moglem polubic dzwiekow w innym Minelabie - X-terrce, a te w Eksie juz od pierwszego wypadu przypadly mi do gustu. Na poczatku mialem problem z identyfikacja graficzna, ale to tylko dwa, trzy wypady i.... jakos poszlo. W ogole Explorer w porownaniu do XLT jest raczej prosty w obsludze i przejscie przebieglo dosc plynnie. Chodze na Iron Mask ustawionym na -10, co dla moich potrzeb jest wystarczajace. Bardzo polubilem Explorera, ale tylko z cewka eliptyczna 4.5x7.
Pozdrawiam - Slawek
Dzieki newmc za dobra rade. Jednak jakos uporalem sie z dzwiekiem. Ja biegam od jakiegos czasu z XLT i sama nauka dzwiekow, nie przysporzyla mi klopotow. W porownaniu do XLT, to co slysze w Explolerze to betka. Powiem wiecej, za zadne skarby nie moglem polubic dzwiekow w innym Minelabie - X-terrce, a te w Eksie juz od pierwszego wypadu przypadly mi do gustu. Na poczatku mialem problem z identyfikacja graficzna, ale to tylko dwa, trzy wypady i.... jakos poszlo. W ogole Explorer w porownaniu do XLT jest raczej prosty w obsludze i przejscie przebieglo dosc plynnie. Chodze na Iron Mask ustawionym na -10, co dla moich potrzeb jest wystarczajace. Bardzo polubilem Explorera, ale tylko z cewka eliptyczna 4.5x7.
Pozdrawiam - Slawek
Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji
Z tego co ja wiem -8 jest chyba ustawione dla dyskryminacji ,czyli przy -10 masz troszke ale bardzo mala roznice.Ja osobiscie chodze przy -15 ,gaim ustawiam na 7,bywa ze chodze na 8 a w zasmieconym terenie 5-6.Minelab EX ma jeszcze jedna ukryta "bron"-Noise Cancel,jak ktos ciebie denerwuje mozna mu w odpowiedni sposob uprzykrzyc chodzenie ,bez szkody dla siebie 
praca w cichym tle w Minilabie EX II
Przeglądając różne opinie na temat ustawień EX II spotkałem się z taką sugestią
IRON MASK - ON wartość (-14) oraz THRESHOLD wartość (5)
.
Może wyjaśnię co stanowi dla mnie problem w zrozumieniu takiego nastawu. Sygnał wiodący (THRESHOLD - dalej używał będę skrótu TH) pozwala zasygnalizować przedmiot z Fe pod cewką (wyciszenie) lub jego zachwianie, niestabilność, zakłócenie może świadczyc o jakimś źródłe (czyt. metalu) pod cewką. Tu wiadomo zalecane jest ustawienie głośności TH na wygodnym dla użytkownika poziomie głośności - by "nie męczyć ucha"
. Część kolegów rezygnuje, świadomie lub też nie - z tej możliwości identyfikacji Fe i obniża sygnał Th poniżej progu słyszalności (wartość 8 Th), by mieć "ciche tło". I teraz uwaga jeżeli załączymy IRON MASK (ON) i wybieramy wartość (-14) z 16 możliwych zakresów tj 12,5% obszaru będzie dyskryminowane widoczne czarne tło (przyp. wąska czarna kotara po lewej stronie wyświetlacza), to czy ustawienie Th na wartość (5), czyli już poniżej progu słyszalności będzie w jakiś sposób wpływać na identyfikację słabych sygnałów i istonie różnić się od innego nastawu Th, ale zgodnie z założeniem poniżej wartości 8 czyli z cichym tłem. Będe wdzięczny za wszelkie wyjaśnienia tego zagadnienia. 
IRON MASK - ON wartość (-14) oraz THRESHOLD wartość (5)
Może wyjaśnię co stanowi dla mnie problem w zrozumieniu takiego nastawu. Sygnał wiodący (THRESHOLD - dalej używał będę skrótu TH) pozwala zasygnalizować przedmiot z Fe pod cewką (wyciszenie) lub jego zachwianie, niestabilność, zakłócenie może świadczyc o jakimś źródłe (czyt. metalu) pod cewką. Tu wiadomo zalecane jest ustawienie głośności TH na wygodnym dla użytkownika poziomie głośności - by "nie męczyć ucha"
Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji
Myślę, że trzeba pytać tych, którzy polecają taką nastawę.
Ja nie podejmuję sie tego recenzować, zwłaszcza bez odniesienia do takich nastaw jak czułosć, czy Volume Gain oraz Limit.
Przy dużych nastawach czułości, to i tak "tło" staje się ciche z dużą ilością fałszywych sygnałów.
Najlepiej samemu sprawdzic, jak się chodzi na takich nastawach.
proscan
Ja nie podejmuję sie tego recenzować, zwłaszcza bez odniesienia do takich nastaw jak czułosć, czy Volume Gain oraz Limit.
Przy dużych nastawach czułości, to i tak "tło" staje się ciche z dużą ilością fałszywych sygnałów.
Najlepiej samemu sprawdzic, jak się chodzi na takich nastawach.
proscan
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji
Witam
pare lat temu dokonałem zakupu MINELAB EXPLORER SE lecz to chyba był chybiony zakup. Mam taki problem że jak ustawię złote monety, biżuterię a wyłączę żelazo, nakrętki itd to i tak je znajduje i robi się koszmar w postaci ciekawych melodii. Kolega majacy podstawowego GARETTA gdy ustawi go na kolor to śmieci nawet nie słyszy. Być może jest rozstrojony w VIKINGU dla nich było wszystko wpożądku ????
Czy możecie go sprawdzić, dostroić oraz ustawić że jak wybiorę biżuterie to będzie informował o biżuterii a nie o złomie . Jaki jest koszt takiego testu oraz ustawienia, oraz pożądnej instrukcji obsługi, jaki przewidujecie czas na taką " naprawę "
Pozdrawiam
pare lat temu dokonałem zakupu MINELAB EXPLORER SE lecz to chyba był chybiony zakup. Mam taki problem że jak ustawię złote monety, biżuterię a wyłączę żelazo, nakrętki itd to i tak je znajduje i robi się koszmar w postaci ciekawych melodii. Kolega majacy podstawowego GARETTA gdy ustawi go na kolor to śmieci nawet nie słyszy. Być może jest rozstrojony w VIKINGU dla nich było wszystko wpożądku ????
Czy możecie go sprawdzić, dostroić oraz ustawić że jak wybiorę biżuterie to będzie informował o biżuterii a nie o złomie . Jaki jest koszt takiego testu oraz ustawienia, oraz pożądnej instrukcji obsługi, jaki przewidujecie czas na taką " naprawę "
Pozdrawiam
Re: Explorer II - nastawy dyskryminacji
Witam,
Minelabami się nie zajmuję, to po pierwsze.
Po drugie z opisu nie wynika jakie śmieci są znajdowane? Gwoździe, czy zardzewiałe puszki?
Jeśli te drugie, to nic dziwnego, że wykrywacz je sygnalizuje. Większość płaskich przedmiotów stalowych będzie sygnalizowana jako kolor. Podobnie będzie z kapslami.
proscan
Minelabami się nie zajmuję, to po pierwsze.
Po drugie z opisu nie wynika jakie śmieci są znajdowane? Gwoździe, czy zardzewiałe puszki?
Jeśli te drugie, to nic dziwnego, że wykrywacz je sygnalizuje. Większość płaskich przedmiotów stalowych będzie sygnalizowana jako kolor. Podobnie będzie z kapslami.
proscan