Sonda MAGNUM FORCE 15" do stareńkich Whitesów

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Sonda MAGNUM FORCE 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: ProScan »

Niegdyś w kramiku...

[...] pasuje tylko do starych 6000 D (i podobnych).

Nie pasuje do 6000 Di PRO, XLT, CLASSIC, 3900 ani żadnych innych współpracujących z sondami serii BM.

Jeśli więc ktoś ma w lamusie jakiegoś zabytkowego Whitesa, to możne sobie zafundować killera na militarkę i skrytki.

:pa

proscan

PS
tak to z grubsza wygląda (fotka zapożyczona):

http://www.mytreasurespot.com/main/addo ... e_id=45801
Ostatnio zmieniony wt kwie 17, 2012 10:59 am przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
igor378
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Sonda MAGNUM FORCE 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: igor378 »

czy pasuje do Whites'a 3900 D Pro Plus,i czy w razie co jest to sonda naprawialna?
Jeśli tak to byłbym zainteresowany jej kupnem.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sprzedam sondę 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: ProScan »

Nie pasuje - dodałem do czego nie pasuje. To musi być jakiś sprzęt z początku lat 80-tych.

:pa

proscan
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzedam sondę 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: tomasir »

jesteś pewien, że nie pasuje? NO chyba, że fotkę złą dałeś.

Bo ja z tą cewką (ze zdjęcia) biegałem z 5900 di pro sl, podobnie sprawdzaliśmy w XLT i działała świetnie.

Może najlepiej od Jimmy'ego Sierry poprosić o szczegóły (bardzo szybko i rzeczowo odpowiada)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sprzedam sondę 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: ProScan »

Tak - jestem pewny.

Kolega na pewno nie biega z tą cewką, bo ona leży u mnie na szafie :P

Fota jest w dobra.

:pa

proscan
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzedam sondę 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: tomasir »

przecież wiesz dobrze, że miałem na myśli cewkę identyczną z wyglądu :)

Podaj prosze jaki numer ma ta cewka - aż z ciekawości Sierrę bym zapytał.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sprzedam sondę 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: ProScan »

Zmobilizowałem się.

Zamieszczam fotkę oferowanej sondy na tle sondy 8 cali z detektora, na którym ta sonda działa.

Obrazek

:pa

proscan
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzedam sondę 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: tomasir »

Dzięki! Pierwszy raz taką widzę - aż skrobnąłem maila do Jimmiego Sierry by coś o niej napisał

Jednak jest inna niż ta ze zdjęcia :lol:

ps. Tylko jedną małą wzmiankę o tej twojej cewce znalazłem - więc może był to jakiś produkt niszowy
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzedam sondę 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: tomasir »

odpowiedź od Sierry (dałem link do Twojego zdjęcia):

Yes this appears to be the very oldest of the Magnum loops

If it is the oldest it is what is called a "type b" coil

Which is what the coil in the picture next it is


These TYPE B coils are compatible with the Very Old BLUE colored Whites Detectorslike the 6000/D

It is true that these old TYPE B coils do NOT work on the modern detectors that use the BLUE MAX type coils
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sprzedam sondę 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: ProScan »

No cóż.

Jak widać nie kłamałem.

:prosit

proscan
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzedam sondę 15" do stareńkich Whitesów

Post autor: tomasir »

najlepsze, że na pierwszego maila (bez zdjecia) - odpisał, ze wszystkie powinny działać z xlt, itp :D Widać to musiała być jakas niewielka partia produkcyjna.

Oczywiście dla Ciebie =D>
ODPOWIEDZ