Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507 Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm
Post
autor: ProScan » ndz kwie 15, 2012 10:13 pm
Niegdyś w kramiku...
[...] pasuje tylko do starych 6000 D (i podobnych).
Nie pasuje do 6000 Di PRO, XLT, CLASSIC, 3900 ani żadnych innych współpracujących z sondami serii BM.
Jeśli więc ktoś ma w lamusie jakiegoś zabytkowego Whitesa, to możne sobie zafundować killera na militarkę i skrytki.
proscan
PS
tak to z grubsza wygląda (fotka zapożyczona):
http://www.mytreasurespot.com/main/addo ... e_id=45801
Ostatnio zmieniony wt kwie 17, 2012 10:59 am przez
ProScan , łącznie zmieniany 1 raz.
igor378
Posty: 46 Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan
Post
autor: igor378 » pn kwie 16, 2012 6:18 pm
czy pasuje do Whites'a 3900 D Pro Plus,i czy w razie co jest to sonda naprawialna? Jeśli tak to byłbym zainteresowany jej kupnem.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507 Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm
Post
autor: ProScan » wt kwie 17, 2012 11:00 am
Nie pasuje - dodałem do czego nie pasuje. To musi być jakiś sprzęt z początku lat 80-tych.
proscan
tomasir
Posty: 70 Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków
Post
autor: tomasir » śr kwie 18, 2012 7:32 am
jesteś pewien, że nie pasuje? NO chyba, że fotkę złą dałeś.
Bo ja z tą cewką (ze zdjęcia) biegałem z 5900 di pro sl, podobnie sprawdzaliśmy w XLT i działała świetnie.
Może najlepiej od Jimmy'ego Sierry poprosić o szczegóły (bardzo szybko i rzeczowo odpowiada)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507 Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm
Post
autor: ProScan » śr kwie 18, 2012 8:07 am
Tak - jestem pewny.
Kolega na pewno nie biega z tą cewką, bo ona leży u mnie na szafie
Fota jest w dobra.
proscan
tomasir
Posty: 70 Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków
Post
autor: tomasir » śr kwie 18, 2012 8:55 am
przecież wiesz dobrze, że miałem na myśli cewkę identyczną z wyglądu
Podaj prosze jaki numer ma ta cewka - aż z ciekawości Sierrę bym zapytał.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507 Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm
Post
autor: ProScan » śr kwie 18, 2012 9:56 am
Zmobilizowałem się.
Zamieszczam fotkę oferowanej sondy na tle sondy 8 cali z detektora, na którym ta sonda działa.
proscan
tomasir
Posty: 70 Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków
Post
autor: tomasir » śr kwie 18, 2012 10:05 am
Dzięki! Pierwszy raz taką widzę - aż skrobnąłem maila do Jimmiego Sierry by coś o niej napisał
Jednak jest inna niż ta ze zdjęcia
ps. Tylko jedną małą wzmiankę o tej twojej cewce znalazłem - więc może był to jakiś produkt niszowy
tomasir
Posty: 70 Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków
Post
autor: tomasir » śr kwie 18, 2012 9:32 pm
odpowiedź od Sierry (dałem link do Twojego zdjęcia):
Yes this appears to be the very oldest of the Magnum loops If it is the oldest it is what is called a "type b" coil Which is what the coil in the picture next it is These TYPE B coils are compatible with the Very Old BLUE colored Whites Detectorslike the 6000/D It is true that these old TYPE B coils do NOT work on the modern detectors that use the BLUE MAX type coils
ProScan
Właściciel
Posty: 8507 Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm
Post
autor: ProScan » śr kwie 18, 2012 10:32 pm
No cóż.
Jak widać nie kłamałem.
proscan
tomasir
Posty: 70 Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków
Post
autor: tomasir » śr kwie 18, 2012 11:01 pm
najlepsze, że na pierwszego maila (bez zdjecia) - odpisał, ze wszystkie powinny działać z xlt, itp
Widać to musiała być jakas niewielka partia produkcyjna.
Oczywiście dla Ciebie