Czy w trybie namierzania można odnaleźć przedmioty głębiej

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
anubis2785
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 21, 2011 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń

Czy w trybie namierzania można odnaleźć przedmioty głębiej

Post autor: anubis2785 »

Witam.
Czy w trybie namierzania (x-terra 705) można odnaleźć przedmioty głębiej zalegające.

Opis do pytania dla chętnych
W końcu udałem się w teren z 705. Szukałem zakopanych srebrnych monet (przekaz byłego właściciela) na niewielkiej działce na której kiedyś znajdowała się stodoła (spłonęła w 1952). Ustawiłem AM (sreberka miały się znajdować w metalowym pojemniku) i czułość na 15 i …. Gwoździe :roll:
Pytanie zadałem gdyż - po zasygnalizowaniu metalu zacząłem kopać i ciągle przedmiot znajdował się w kopanym miejscu (dno wykopu). Niestety po wykopaniu 0.4 m straciłem sygnał a wykopana gleba nic nie sygnalizowała. Włączyłem tryb namierzania i wskazywał środek wykopu, więc kopałem do 1,5 metra i ciągle tryb namierzania pokazywał środek wykopu. Poddałem się i zakopałem "dołeczek".
Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy w trybie namierzania można odnaleźć przedmioty głębiej

Post autor: ProScan »

Sądzę że nie. Nie w Teressce.

Ten sygnał w trybie namierzania świadczy, że wykrywacz nie był dobrze dostrojony do gruntu.

A na marginesie proszę sobie sprawdzić jak wykrywacz reaguje na duży przedmiot o bardzo dobrych własnościach elektrycznych (a takim jest niewątpliwie naczynie ze srebrnymi monetami). Test można zrobić na czymś dużym, aluminiowym lub miedzianym.

Większość poszukiwaczy nie zdaje sobie sprawy, że ich sprzęt może mieć z tym problem.

:pa

proscan
anubis2785
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 21, 2011 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy w trybie namierzania można odnaleźć przedmioty głębiej

Post autor: anubis2785 »

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Odrobinkę muszę poćwiczyć, osłuchać się i zbierać doświadczenie.
Pozdrawiam
saper64
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 11:00 am

minelab xterra 705

Post autor: saper64 »

witam jest taki problem gdy namierzam pinponterem dłuższy czas trace sygnał detektor jakby milknie nie daje żadnego dzwięku i musze go resetowac jaka może być to przyczyna.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: minelab xterra 705

Post autor: ProScan »

jaka może być to przyczyna.
Myślę że problem jest w operatorze, który nie przeczytał instrukcji obsługi i nie zna własności swojego detektora.

:G

proscan
ODPOWIEDZ