Whites Coinmaster

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
saperfts
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 20, 2012 11:10 am
Lokalizacja: Słupsk

wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: saperfts »

cześć
jestem posiadaczem whitesa coinmastera pro. i od jakiegos czasu zaczał mi sam popiskiwac . tylko że zazwyczaj na full sensv . Ale wczoraj i dzisiaj gdy poszedłem na mokry teren wogółe zgłupiał. musiałem sens zdjac az do 3 kresek.
pierwsze co sprawdzilem to przełozylem cewke od prizma III. i byla cisza - więc doszedłem do wniosku ze wina lezy po stronie cewki a nie elektroniki.
Więc kolejny krok jaki podjąłem to oględziny cewki. okazało sie ze spoiwo sie w kilku miejscach odkleiło i złuszczyło.
z racji ze trzeba to jakos wysuszyc zdjąłem dolną osłonę cewki .
teraz pytania z mojej strony . czy widoczna na zdjeciach cewka wyglada dobrze. i czy te spekania mogły byc przyczyna wzbudzania, jakie znaczenie ma ten kabelek zlutowany z obudową i cewką
aha no i najwazniiejsze czym skleic teraz tą cewke.

https://picasaweb.google.com/1163967463 ... NP9zb7CmgE fotki cewki
saperfts
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 20, 2012 11:10 am
Lokalizacja: Słupsk

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: saperfts »

no i stało się. Urwalem ten kabelek łączący te 2 polowki. Ale podłączyłen i piszczala działa
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: ProScan »

No niestety jest to częsty przypadek w sondach PRIZM/COINMASTER.

Przyczyną wzbudzania zapewne była wilgoć która dostała się do środka, albo rozstrojenie.

ten kabelek zapewnia połączenie masy z ekranem elektrostatycznym.

Do sklejania takich rzeczy klej robię sobie sam z rozpuszczonego plastiku.

:pa

proscan
saperfts
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 20, 2012 11:10 am
Lokalizacja: Słupsk

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: saperfts »

wysuszylem suszarka cewke i oczyściłem ze starego spoiwa. Mówisz o tym plastiku w laskach co jest do pistoletu?
Aha czy może zostać ten kabelek odłączony - czy muszę go przylutowac nazad?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: ProScan »

laskach co jest do pistoletu


Nie. Pistoletem plastik się topi, a nie rozpuszcza.

Aha czy może zostać ten kabelek odłączony - czy muszę go przylutowac nazad?


Umówmy się, że to pytanie nie padło. OK?

:pa

proscan
saperfts
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 20, 2012 11:10 am
Lokalizacja: Słupsk

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: saperfts »

już wszystko wiem:) dziękuję Ci ślicznie za pomoc.
saperfts
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 20, 2012 11:10 am
Lokalizacja: Słupsk

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: saperfts »

czyli teraz podsumowując. Muszę naprawić kabelek masy w takim razie. A faktycznie jeśli chodźi o klej to muszę się pobawić acetonem.
Oby mi się tylko udało...
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie
saperfts
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 20, 2012 11:10 am
Lokalizacja: Słupsk

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: saperfts »

No i nic, Cewke pokleilem klejem a'la Sikaflex 221
ale nadal sie wzbudza, nie zawsze ale jednak.
I mam wrażenie że zasięg spadł.
Jak bym go podesłal do Was na diagnoze ile by mnie to wyniosło?
Plus ewentualnie koszt naprawy cewki?

nie będe się sam tym bawił skoro nie mam pojęcia.

pozdrawiam M
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: ProScan »

Nie wiem ile, bo nie wiem co zobaczę. Na pewno koszt będzie większy niż normalnie, ze względu na próby samodzielnej naprawy + konieczność usuwania zastosowanego kleju.

:pa

proscan
saperfts
Posty: 9
Rejestracja: śr cze 20, 2012 11:10 am
Lokalizacja: Słupsk

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: saperfts »

klej schodzi bez problemu:) no trudno, tak czy siak trzeba to zrobić. W tygodniu wyśle go do Was

Pozdrawiam Michał
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wzbudzanie się coinmastera pro

Post autor: ProScan »

jacek0125
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 11:28 am

Whites Coinmaster

Post autor: jacek0125 »

Witam, kupiłem używany wykrywacz z 2-ej reki według sprzedającego jest problem z przewodem cewki wykrywacz wzbudza się na załączonym metalu i nie działa
pinpoint.Można pracować tylko z załączoną dyskryminacja,jeśli tak można powiedzieć gdyż bardzo słabo wykrywa kolor wręcz błędnie, daje błędne wskazania.Czy według Pana można go jeszcze naprawić ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Whites Coinmaster

Post autor: ProScan »

wykrywacz wzbudza się na załączonym metalu


Co to znaczy?

nie działa pinpoint.


Też nie rozumiem. Da się włączyć, a mimo to nie działa, czy nie da się włączyć?

Czy według Pana można go jeszcze naprawić ?


Moja magiczna kula mówi mi, że jest duża szansa na to.

:pa

proscan
jacek0125
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 11:28 am

Re: Whites Coinmaster

Post autor: jacek0125 »

już tłumacz ,gdy wyłącze dyskryminacje wykrywacz przy kazdym ruchu wzbudza sie nic nie wykrywając .
jacek0125
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 11:28 am

Re: Whites Coinmaster

Post autor: jacek0125 »

gdy uzywam sprzetu w trybie all metal to wykrywacz wzbudza sie ale gdy wlaczymy dyskryminacje 1-4 stopien to wykrywacz chodzi ale niekiedy sie wzbudza. Z pinpointerem tez jest cos nie tak bo gdy go wlacze to pika caly czas a na wyswietlaczy pokazuje przeskoki po metalach . Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym ze jest uszkodzony kabel od cewki.
Zrobiłem eksperyment ,wkręciłem przewód od cewki w sztywny zacisk w pobliżu cewki i ruszałem tym przewodem była cisza nie wzbudzał sie,natomiast kiedy odwróciłem strone wkrecenia przewodu w zacisk cały czas pika tak jakby miał lużne styki w mocowaniu cewki albo uszkodzony kabel przy cewce.
ODPOWIEDZ