Eagle wariuje
Whites Eagle wariuje
Pozdrawiam
Czas od czasu zaczyna wariowac.Nie pomoze restart ani zamiana baterii.
Interesantne bylo,ze po zalozeniu plytky originalnego LCD pare godzin wsystko bylo OK.Pamietam ze nie originalne LCD czasami w pricisku tez bylo problematiczne.(jakis skrot miedzi plytami i spodkem blachi LCD)Po kompletnej zamiane LCD na stary model(zamiana EL folii)porazka,tez wariuje.Odpojilem cewke,tez wariuje.Wykrywka dziala,signal jest normalny+wariacie.Sprobowalem programy fabryczne wsystko jest OK,bez wariowania.Troche pochodzilem v menu i bylo OK.Uzywalem programu Monetka AC 72 a preamp na 7 .Na preamp 3 juz nie wariowal.W polu na preamp 7 jest ok.Po dwuch godzinach troche wariuje i potem OK.
Co to moze byc?Mam obawy ze situacia bedzie gorsza
PS:przy zamiane LCD zdalo mi sie ze jest troche smrud jak by cos spalilo sie.Ale nic spalenego nie znalazlem.
Dzieky Tom i sorry za gramatike.
Czas od czasu zaczyna wariowac.Nie pomoze restart ani zamiana baterii.
Interesantne bylo,ze po zalozeniu plytky originalnego LCD pare godzin wsystko bylo OK.Pamietam ze nie originalne LCD czasami w pricisku tez bylo problematiczne.(jakis skrot miedzi plytami i spodkem blachi LCD)Po kompletnej zamiane LCD na stary model(zamiana EL folii)porazka,tez wariuje.Odpojilem cewke,tez wariuje.Wykrywka dziala,signal jest normalny+wariacie.Sprobowalem programy fabryczne wsystko jest OK,bez wariowania.Troche pochodzilem v menu i bylo OK.Uzywalem programu Monetka AC 72 a preamp na 7 .Na preamp 3 juz nie wariowal.W polu na preamp 7 jest ok.Po dwuch godzinach troche wariuje i potem OK.
Co to moze byc?Mam obawy ze situacia bedzie gorsza
PS:przy zamiane LCD zdalo mi sie ze jest troche smrud jak by cos spalilo sie.Ale nic spalenego nie znalazlem.
Dzieky Tom i sorry za gramatike.
Re: Whites Eagle wariuje
Ahoj,
Myślę że kabel od cewki ma uszkodzony ekran.
Albo cewka jest wadliwa.
Testowanie bez cewki nie ma sensu.
Program monetka
Zbieg okoliczności (jak to jest po Waszemu? Koincydencja? Przypadek?)
Skusej na drugiej civce.
proscan
Myślę że kabel od cewki ma uszkodzony ekran.
Albo cewka jest wadliwa.
Odpojilem cewke,tez wariuje
Testowanie bez cewki nie ma sensu.
Uzywalem programu Monetka AC 72 a preamp na 7
Program monetka
Interesantne bylo,ze po zalozeniu plytky originalnego LCD pare godzin wsystko bylo OK
Zbieg okoliczności (jak to jest po Waszemu? Koincydencja? Przypadek?)
Skusej na drugiej civce.
proscan
Re: Whites Eagle wariuje
Dzieky Piotr
Myslalem sobie ze bez cewky powinno byc czycho.(bez dzwieku)
LCD zamienialem v polu.Probowalem dwuchkrotnie i na nowy zavse wariowalo.Mam stara cewke Bluemax 8 cali.Ale przy silnym smiganiu troche pisczy,bo jest slabo fixowana v obudowie.Jaky klej uzyc do fixacii?
Myslalem sobie ze bez cewky powinno byc czycho.(bez dzwieku)
LCD zamienialem v polu.Probowalem dwuchkrotnie i na nowy zavse wariowalo.Mam stara cewke Bluemax 8 cali.Ale przy silnym smiganiu troche pisczy,bo jest slabo fixowana v obudowie.Jaky klej uzyc do fixacii?
Re: Whites Eagle wariuje
Myslalem sobie ze bez cewky powinno byc czycho.(bez dzwieku)
To różnie bywa. Ale testowanie detektora bez sondy, to tak jak testowanie samochodu bez silnika.
Probowalem dwuchkrotnie i na nowy zavse wariowalo
Ja nie widzę związku. Czasami backlight jest problemem.
przy silnym smiganiu troche pisczy,bo jest slabo fixowana v obudowie. Jaky klej uzyc do fixacii?
W środku jest wkładka ze styropianu - należy cewkę otworzyć i użyć kleju do styropianu. Albo wysłać do proscanu do reparacji
proscan
Re: Whites Eagle wariuje
Pozdrawiam Piotr
Situacia jest bardzo dobra jak HIGH transmit power jest wylaczony.Tj w ustawieni LOW i z wysokym preampem wariuje cicho.Smiganie czy laboracia mechaniczna z kablem i cewka nie ma wplywu na to wariowanie.Czy tak zachowuje sie uskodzona cewka?
Situacia jest bardzo dobra jak HIGH transmit power jest wylaczony.Tj w ustawieni LOW i z wysokym preampem wariuje cicho.Smiganie czy laboracia mechaniczna z kablem i cewka nie ma wplywu na to wariowanie.Czy tak zachowuje sie uskodzona cewka?
Re: Whites Eagle wariuje
Situacia jest bardzo dobra jak HIGH transmit power jest wylaczony.Tj w ustawieni LOW i z wysokym preampem wariuje cicho.
To może oznaczać, że cewka jest rozstrojona (ma za duże napięcie niezrównoważenia).
proscan
Re: Whites Eagle wariuje
Dzieky Piotr
mialesz racje.Probowalem pricisk na kabel przy wjeszciu do cewky i wariowania nie bylo.Mam pomysl wyszylky cebie do naprawy.Jak jest mozliwe,podaj prosze jakies informacie o kosztach naprawy.Posprawdzam koszty poczty.
mialesz racje.Probowalem pricisk na kabel przy wjeszciu do cewky i wariowania nie bylo.Mam pomysl wyszylky cebie do naprawy.Jak jest mozliwe,podaj prosze jakies informacie o kosztach naprawy.Posprawdzam koszty poczty.
Re: Whites Eagle wariuje
Informacja poszła na email.
proscan
proscan
Eagle spectrum wzbudzanie
Witam Proscanie mam mały problem ze znanym ci już moim orzełkiem.
A więc objaw jest taki że np po wybraniu programu fabrycznego np biżuteria\ plaża i ustawieniu AC na 65 a PG 6 detektor jest niestabilny i się wzbudza,ale co ciekawe wzbudzanie polega na tym że gdy cewka przejdzie nad celem detektor jeszcze się wzbudza z 5 sekund tak jakby efekt echa.
Identycznie jest w powietrzu z uniesioną cewką,np machnę monetą jest sygnał ale jeszcze po nim detektor z 5 sekund wydaje sygnały przeważnie pokazując na stal i po tym czasie następuje spokój.No i jak wiadomo jeśli w ziemi jest dużo celów to jest wtedy dyskoteka a szukanie jest wręcz niemożliwe.Problem ten eliminuje zmiana częstotliwości z fabrycznej4 na 5 wtedy nawet AC mogę ustawić na 74 a PG nawet 12 i detektor jest stabilny i po przejściu cewki na dobrym celem jest sygnał ładny i wzbudzenie nie występuje.
Czy to jest awaria detektora?wiem że kabel od cewki jest do wymiany,właśnie chce w poniedziałek ją do ciebie wysłać,czy razem z nią wysłać detektor?
Właśnie przejrzałem kilka tematów na necie o wzbudzaniu XLT podobne problemy do mojego i dużo osób po zmianie częstotliwości z 4 na 5 uzyskało stabilizacje wykrywacza a także nastawy można dać dużo wyżej niż na zalecanej częstotliwości przez producenta.
A więc objaw jest taki że np po wybraniu programu fabrycznego np biżuteria\ plaża i ustawieniu AC na 65 a PG 6 detektor jest niestabilny i się wzbudza,ale co ciekawe wzbudzanie polega na tym że gdy cewka przejdzie nad celem detektor jeszcze się wzbudza z 5 sekund tak jakby efekt echa.
Identycznie jest w powietrzu z uniesioną cewką,np machnę monetą jest sygnał ale jeszcze po nim detektor z 5 sekund wydaje sygnały przeważnie pokazując na stal i po tym czasie następuje spokój.No i jak wiadomo jeśli w ziemi jest dużo celów to jest wtedy dyskoteka a szukanie jest wręcz niemożliwe.Problem ten eliminuje zmiana częstotliwości z fabrycznej4 na 5 wtedy nawet AC mogę ustawić na 74 a PG nawet 12 i detektor jest stabilny i po przejściu cewki na dobrym celem jest sygnał ładny i wzbudzenie nie występuje.
Czy to jest awaria detektora?wiem że kabel od cewki jest do wymiany,właśnie chce w poniedziałek ją do ciebie wysłać,czy razem z nią wysłać detektor?
Właśnie przejrzałem kilka tematów na necie o wzbudzaniu XLT podobne problemy do mojego i dużo osób po zmianie częstotliwości z 4 na 5 uzyskało stabilizacje wykrywacza a także nastawy można dać dużo wyżej niż na zalecanej częstotliwości przez producenta.
Re: Eagle spectrum wzbudzanie
Jak kabel jest stary, to nie ma nawet co dyskutować.
Zmiana częstotliwości odstraja cewkę od rezonansu, więc nic dziwnego, że można uzyskać wyższe nastawy czułości.
PG 6 to jest wysoka nastawa.
"Zapamiętywanie" czy echo, może być związane z kiepskim zasilaniem przy pracy na głośniku.
proscan
Zmiana częstotliwości odstraja cewkę od rezonansu, więc nic dziwnego, że można uzyskać wyższe nastawy czułości.
PG 6 to jest wysoka nastawa.
"Zapamiętywanie" czy echo, może być związane z kiepskim zasilaniem przy pracy na głośniku.
proscan
Re: Eagle spectrum wzbudzanie
A więc tak na głośniku nie chodzę tylko słuchawek używam.
Temat zasilania muszę sprawdzić,używam pakietu akumulatorów w oryginalnym zasobniku,pewnie ktoś już je tam wymienił bo dwadzieścia lat raczej nie mają
ładuje je oryginalną whitesową ładowarką.
Kupie jakieś dobre alkaliczne baterie r14 i przeprowadzę testy.
Czy wysyłając samą cewkę na wymianę kabla muszę wypełniać jakiś druk zgłoszenia jak to jest w przypadku wysyłki kompletnego detektora
Temat zasilania muszę sprawdzić,używam pakietu akumulatorów w oryginalnym zasobniku,pewnie ktoś już je tam wymienił bo dwadzieścia lat raczej nie mają
Kupie jakieś dobre alkaliczne baterie r14 i przeprowadzę testy.
Czy wysyłając samą cewkę na wymianę kabla muszę wypełniać jakiś druk zgłoszenia jak to jest w przypadku wysyłki kompletnego detektora
Re: Eagle spectrum wzbudzanie
Nie ma takiej konieczności, ale jakiś liścik by się przydał.
proscan
proscan
whites eagle spectrum wzbudzanie
Witam jak prawidlowo korygowac ustawienia ac sens,dc sens preamp gain jesli wykrywacz wydaje falszywe sygnaly popiskuje co jest nie do wytrzymania.Wykrywka sprawna,kabel gruby problem dotyczy niektorych gleb.Dopiero ogarniam sprzet prosze o pomoc jak zmieniac ustawy tzn ac sens wzgledem preamp gain etc prosze wytlumaczyc jak krowie na granicy.Dziekuje
Re: whites eagle spectrum wzbudzanie
Ja w swoim orzełku ustawiałem zawsze AC na 70 a następnie Preampa podkręcałem aż wykrywacz stawał się nie stabilny,następnie obniżałem preamp o jeden stopień do uzyskania stabilności.Przeważnie udawało mi się chodzić na AC 70 preamp 8-10.Musisz poeksperymentować są rozbieżności miedzy tymi modelami,jednego podkręcisz na maxa i będzie stabilny ,inny już przy dużo mniejszych nastawach zaczyna popiskiwać.Pobaw się też nastawą częstotliwości zmiana ze standardowej np o jeden w dół lub górę sprawia że wykrywacz robi się stabilny na wysokich nastawach ale spada jego czułość.
Naucz się też ręcznego strojenia do gruntu automat nie zawsze się sprawdza,w wielu przypadkach po ręcznym strojeniu nie ma fałszywych sygnałów.
Naucz się też ręcznego strojenia do gruntu automat nie zawsze się sprawdza,w wielu przypadkach po ręcznym strojeniu nie ma fałszywych sygnałów.
Re: whites eagle spectrum wzbudzanie
Reczne strojenie gdzie sie znajduje-ground balance ? Dziekuje Ci za pomoc