Witam!
Z jakim sprzetęm w jej zakresie cenowym można porównać X-Terrę. Prosze o krótką charakterystykę. Obecnie używam Tesoro Conqistador. Czy coś zyskam na zmianie? Dodam, że na wyprawy ruszam niezby często i dlatego nie szukam zbyt skomplikowanego sprzętu.
Pozdrawim ropri
X-Terra 30
Re: X-Terra 30
Witam,
Porównując Xterra - 30 z innymi należy uwzględniać własności:
1. identyfikacja obiektu oraz identyfikacja numeryczna
Identyfikację (czyli pokazywanie co znalazł wykrywacz) posiada wiele wykrywaczy: ACE 150/250, Bounty Hunter Quick Draw (i pochodne), Prizm, Classic IDX, GTA 400-1000, GT 1350, DeLeon. Jedynie ten ostatni ma jednocześnie wskaźnik numeryczny.
Uwzględniam jedynie wykrywacze tańsze (niska i średnia półka), bez kompensacji wpływu gruntu i bez trybu statycznego All Metal (X-terra 30 ma jedynie statyczny pinpoint ). Wyjątek - Classic IDX.
2. Pomiar (szacowanie) głębokości
Wykrywacze JW (bez Classica).
3. Identyfikacja Tonalna.
Jedynie trzy tony. Wykrywacze JW, ale bez DeLeona (chyba) i Classica. GTA i GTP o ile pamiętam to dwa tony.
Ogólnie X-Terra 30 wyróżnia się na pewno jakością wykonania, czytelnością wyświetlacza, małą wagą.
W stosunku do Deleona ma dyskryminację wybiórczą (co prawda przydatną bardzo rzadko).
Do Conquistadora bym nie porównywał, bo to wykrywacz analogowy bez identyfikacji.
To tyle na gorąco - temat zbyt szeroki i zbyt wiele wykrywaczy żeby w całości wyczerpać temat.
proscan
Porównując Xterra - 30 z innymi należy uwzględniać własności:
1. identyfikacja obiektu oraz identyfikacja numeryczna
Identyfikację (czyli pokazywanie co znalazł wykrywacz) posiada wiele wykrywaczy: ACE 150/250, Bounty Hunter Quick Draw (i pochodne), Prizm, Classic IDX, GTA 400-1000, GT 1350, DeLeon. Jedynie ten ostatni ma jednocześnie wskaźnik numeryczny.
Uwzględniam jedynie wykrywacze tańsze (niska i średnia półka), bez kompensacji wpływu gruntu i bez trybu statycznego All Metal (X-terra 30 ma jedynie statyczny pinpoint ). Wyjątek - Classic IDX.
2. Pomiar (szacowanie) głębokości
Wykrywacze JW (bez Classica).
3. Identyfikacja Tonalna.
Jedynie trzy tony. Wykrywacze JW, ale bez DeLeona (chyba) i Classica. GTA i GTP o ile pamiętam to dwa tony.
Ogólnie X-Terra 30 wyróżnia się na pewno jakością wykonania, czytelnością wyświetlacza, małą wagą.
W stosunku do Deleona ma dyskryminację wybiórczą (co prawda przydatną bardzo rzadko).
Do Conquistadora bym nie porównywał, bo to wykrywacz analogowy bez identyfikacji.
To tyle na gorąco - temat zbyt szeroki i zbyt wiele wykrywaczy żeby w całości wyczerpać temat.
proscan
Re: X-Terra 30
Wielkie dzięki!
Do X - Terry przyciąga mnie własnie identyfikacja tonowa. Czy na allmetal da się wyraźnie odróżnić kolorki? Czy 30-tka ma gorsze osiągi niż 50-tka? Czy róznica dotyczy tzw. bajerów?
Pozdrawiam - ropri
Do X - Terry przyciąga mnie własnie identyfikacja tonowa. Czy na allmetal da się wyraźnie odróżnić kolorki? Czy 30-tka ma gorsze osiągi niż 50-tka? Czy róznica dotyczy tzw. bajerów?
Pozdrawiam - ropri
Re: X-Terra 30
Nie wiem jak znacząca jest różnica w zasięgach pomiędzy 30 a 50 (testowałem tylko X-Tera 50), ale sam producent podaje że zasięg w X30 jest "normal", a w X50 "extended" (poszerzony).
Roznica to nie tylko "bajery, ale tak ważna funkcje jak ground balance, czy noice cancel.
All metal to po prostu jeden z wzorców dyskryminacji i jest w nim identyfikacja tonalna.
proscan
Roznica to nie tylko "bajery, ale tak ważna funkcje jak ground balance, czy noice cancel.
All metal to po prostu jeden z wzorców dyskryminacji i jest w nim identyfikacja tonalna.
proscan
Re: X-Terra 30
Jeszcze raz dziekuję Zapewne róznica będzie - w związku z ręcznym ustawieniem gruntu, ale dla mnie cena 50-tki jest zbyt wysoka.
Pozdrawiam - ropri
Pozdrawiam - ropri