White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
marcin77
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Post autor: marcin77 »

Witam,
jest zima więc jest dużo czasu na wybór nowego sprzętu, zastanawiam sie między tymi dwoma wykrywaczami, który będzie lepszy jeżeli chodzi o kolor?? Który dokładniej pokazuje zardzewiały metal w ziemi jako metal a nie złoto:) ??
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Post autor: ProScan »

Więcej informacji o znalezisku bez wątpienia dostarcza XLT.
marcin77
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Post autor: marcin77 »

hm...więcej informacji jest nie przydatna jeżeli nie jest precyzyjnie określony rodzaj metalu o o to mi najbardziej chodzi.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Post autor: ProScan »

Może redaktor Gmyz potrafi powiedzieć na podstawie tego co się na wyświetlaczu pojawia, jaki rodzaj materiału jest wykryty. Normalny śmiertelnik, z normalnym wykrywaczem musi sobie zdawać sprawę z ograniczeń fizycznych i liczyć się z przekłamaniami. Każdy wykrywacz z identyfikacją może na kawałek płaskiego żelaza (i nie musi wcale być zardzewiały) zareagować jak na kolor. Najbardziej wkurzające jest, gdy wykrywacz reaguje na gwóźdź jak na kolor. Tego ani XLT ani 6000 nie mają.

W XLT na analizę sygnału od żelaza projektanci przeznaczyli połowę skali. W 6000 jest to ledwie początek skali na mierniku. Reszta to doświadczenie operatora w analizie tego, co pokazuje i sygnalizuje detektor.

:pa

proscan
marcin77
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Post autor: marcin77 »

hm...w gti2500 wyświetlacz ma dużą skale metali a też często pokazuję zardzewiały metal jako złoto, i wskaźnik skacze po całej skali. interesuję mnie kolor nie zbieram militarki dlatego chciałbym wykrywacz który lepiej odrzuca metal
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Post autor: ProScan »

W GTI na analizę żelaza są zaledwie 3 segmenty. Reszta to kolor.
chciałbym wykrywacz który lepiej odrzuca metal
A ja myślałem, że potrzebny jest wykrywacz metalu, a nie coś co odrzuca metal.

:pa

proscan
marcin77
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Post autor: marcin77 »

hehe nom dobry żart z tego wyszedł :) chodziło mi o to żeby odrzucał zardzewiały metal, co do GTI to na skali tak w praktyce niestety nie...
marcin77
Posty: 33
Rejestracja: pt lis 30, 2012 11:14 pm

Re: White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Post autor: marcin77 »

jeszcze taki pytanie czy ta cewka Obrazek będzie pasować do XLT???
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Spectrum XLT czy 6000Di pro Sl ??

Post autor: ProScan »

Tak - ale to nie jest wątek o BM 1500. Są inne na tym forum.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ