Sonda snajperska

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
leszek
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: Sonda snajperska

Post autor: leszek »

O.K.
I już tylko na koniec (skoro już wspomniałeś o małej cewce)
wyjaśnij mi proszę pojęcie "cewki snajperskiej" przy innych wykrywaczach.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sonda snajperska

Post autor: ProScan »

Snajper, to taki gość, który trafia precyzyjnie w punkt. I o to tutaj chodzi.

Zdaje się że Garrett wprowadził tą nazwę (Sniper). Sondy Super Sniper były malutkie (3,5 albo 4 cale) reklamowana także jako sondy do samorodków.

Na terenie zaśmieconym sonda musi być mała, bo jeśli sonda obejmuje kilka obiektów na raz, to wykrywacz ma problem w określeniu co tak naprawdę leży pod sondą i gdzie to dokładnie jest.

Jak bardzo mała? To zależy od warunków ? Zbyt mała sonda spowoduje spadek zasięgu, a sonda zbyt duża - nie spełni swej roli ze względu na "maskowanie" przez otaczające śmieci.

Producenci próbują pogodzić te dwa sprzeczne cele (zasieg i selektywność) wprowadzając sondy eliptyczne.

:pa

proscan

PS
Uzupełnienie: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=984
ODPOWIEDZ