Bezprzewodowe słuchawki "w każdym" wykrywaczu

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
leonard17
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 09, 2010 11:51 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: leonard17 »

Może coś tańszego sie pojawiło na rynku?
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: KrisssK »

Pozwolę sobie odkopać nieco temat gdyż niedawno nabyłem słuchawki TDK WR-700 zachęcony pozytywnymi opiniami na różnych forach.

Obrazek Obrazek

Kilka zdań komentarza:
Słuchawki ogólnie lekkie, dość dobrze siedzą na głowie, nie zakrywają całkowicie uszu. Moim zdaniem to zaleta bo nie lubię być podczas poszukiwań całkowicie "odcięty" od świata. Jednocześnie mają jednak możliwość dokładnego dopasowania do głowy tak że dźwięki zewnętrzne docierają w minimalnym stopniu.
Nie wiem jak z żywotnością baterii bo nie miałem na razie okazji zbyt długo z nimi pochodzić ale kolega powyżej twierdzi że wytrzymują dość długo.
Niewątpliwa zaleta to bardzo mały nadajnik, mniej więcej wielkości pudełka od zapałek. Dzięki temu można zamocować go np. do stelaża i podłączyć przedłużką kablową zakończoną wtykiem typu Jack.
Największa zaleta to oczywiście brak zawsze plątającego się kabla. Naprawdę bardzo jest to wygodne.

Słuchawki do słuchania muzyki, oglądania TV, do komputera - super. Dźwięk jest naprawdę bardzo dobrej jakości.

Przy zastosowaniu z wykrywaczem daje się wyczuć niewielkie opóźnienie w przekazywaniu dźwięku. Efekt tym mniej zauważalny im wolniej przemiatamy cewką.

Zrobiłem mały test tego opóźnienia.
"Studio nagrań" wyglądało tak:

Obrazek Obrazek

Dźwięk ze słuchawek rejestrowany poprzez przyłożenie słuchawek bezpośrednio do mikrofonu kamery.

Obrazek

i efekt:

http://www.youtube.com/watch?v=MdiletL2 ... e=youtu.be

Jak widzicie dramatu z tym opóźnieniem nie ma.
Co prawda w rzeczywistości jest to nieco bardziej wyczuwalne niż to widać na filmie ale można się spokojnie przyzwyczaić. Mnie w każdym razie to nie przeszkadza a z natury jestem bardzo drobiazgowy :D.
wert
Posty: 26
Rejestracja: sob cze 05, 2010 2:49 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: wert »

Właśnie zastanawiałem się nad tymi słuchawkami i po teście z pewnością sobie odpuszczę ich zakup. Opóźnienie nie jest małe, jest tragiczne. Dziękuję za teścik bo nieźle bym się nadział kupując.
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: KrisssK »

Kolego, nie jest tak źle - naprawdę.
Chyba że przemiatasz z prędkością obrotową kosiarki rotacyjnej to wtedy faktycznie opóźnienie będzie tragiczne. :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: ProScan »

Dzięki Kriss za Twój czas, za filmik i za podzielenie się swoją opinią.

Usunąłem zbędną, niemerytoryczną pyskówkę. W tym wątku oceniamy słuchawki, a nie Krissa.

Ja też miałem te słuchawki w rękach jakiś czas temu i tez się nad nimi zastanawiałem. Opóźnienie wydawało mi się do przyjęcia, zwłaszcza że używałem wówczas Explorera, którym i tam szybko się nie przemiata. Ale w terenie tego nie sprawdzałem.

Zrezygnowałem jednak z zakupu ze względu na:

1) Delikatność. W egzemplarzu, który miałem bardzo szybko zaczął szwankować jack przy nadajniku (bardzo łatwo to wyłamać, o ile nie zabezpieczy się tego dodatkowo). Same słuchawki tez do "terenowych" bym nie zaliczył.
2) Konieczność zasilania osobno nadajnika i odbiornika. Kolega nawet poprosił mnie, żeby mu nadajnik w montować do środka wykrywacza (co usunęło dwie wady, bo zasilanie pochodziło z baterii wykrywacza wówczas). Nie jestem pewien, ale chyba używa tego do dzisiaj.

Brak kabla - fajna rzecz, ale opóźnienie, delikatność i konieczność zasilania, relatywnie wysoka cena przeważyły, że nie stałem się posiadaczem.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: KrisssK »

To prawda. Słuchawki nie są w wykonaniu terenowym ale też i nie do tego zostały zaprojektowane. My tylko próbujemy adoptować je do naszych potrzeb. Większość wykrywaczy też nie jest w wykonaniu pancernym a są używane niejednokrotnie w bardzo trudnych warunkach. W związku z tym należy trochę na takie sprzęty uważać i problemów nie powinno być.

Co do wtyku przy nadajniku też racja. Gdy podłączymy go bezpośrednio do elektroniki to rzeczywiście wyłamać będzie go dość łatwo. Najlepiej posłużyć się przedłużką/przejściówką na kablu i zamocować nadajnik w bezpieczniejszym miejscu np. gdzieś na stelażu. Będzie mniej narażony na uszkodzenie.

Cena za nowe wysoka - fakt. Ja kupiłem sporo taniej bo używane aczkolwiek w idealnym stanie i na gwarancji.

Proscan pisze:Kolega nawet poprosił mnie, żeby mu nadajnik w montować do środka wykrywacza (co usunęło dwie wady, bo zasilanie pochodziło z baterii wykrywacza wówczas). Nie jestem pewien, ale chyba używa tego do dzisiaj.
Dokładnie też właśnie o tym pomyślałem żeby zamontować go do środka i wykorzystać zasilanie z wykrywki (oczywiście nadajnik bez obudowy) ale nie jestem pewien jak załatwić sprawę włącznika. Czy trzeba by wyprowadzić jakiś dodatkowy przycisk na zewnątrz czy może da się wykorzystać np. włącznik w wykrywaczu (X-Terra)?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: ProScan »

O ile pamiętam urządzenia załączało się wraz z włączeniem wykrywacza.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: KrisssK »

No to by było najwygodniejsze - muszę zobaczyć jak tam w środku jest z miejscem i dostępem do miejsc gdzie można by się podpiąć.
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: gawron »

używam tych słuchawek prawie dwa lata, najpierw w etracku potem MXT i innych. na początku opóźnienie jest do przyjęcia tym bardziej że z upływem czasu przyzwyczaiłem się do tego :D
talgo
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 15, 2011 7:55 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: talgo »

Czyli trzeba by przyjąć że we wszystkich takich słuchawkach bezprzewodowych są opóźnienia.
Czy są takie w których ich nie ma ?
A jak w tym przypadku wygląda Xp np GMP który też ma nadajnik wbudowany
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: ProScan »

To zależy od "warstwy fizycznej" i protokołu transmisji.

Słuchawki XP (nie licząc DEUSA) zdaje się nie przenoszą informacji cyfrowej, którą należałoby dekodować, wobec czego nie sądzę by były jakiekolwiek opóźnienia.

W systemach audio projektantom nawet nie przyszło do głowy, by opóźnienia pomiędzy taki IPodem, a uszami słuchacza miały jakiekolwiek znaczenie.

W słuchawkach dedykowanych wykrywaczom tego opóźnienia nie powinny być zauważalne - ja znam tylko te z White'sa. Jest OK.

:pa

proscan
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: Witcher »

Deus też bardzo ok :)
masteo
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 11, 2012 9:12 am

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: masteo »

Do GMP używam bezprzewodowych Thompson WHP 520D KONIECZNIE 433-434Mhz i są ok żadnych opużnien... tyle że ciężko zdobyć z taką częstotliwością ja na używki(bo nowych nie produkują)ok 2 miesięcy na all... polowałem, i od razu 2 sztuki zawinąłem :P
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: tomasir »

witajcie

jako, że moje kablowe słuchawki do XLT odmówiły współpracy (i tak były mocno wysłużone) - zaplanowałem zakup jakiś bezprzewodowych. Zalety i wady wspomnianych tu TDK już znam. Czy jest jakaś alternatywa dla tych słuchawek (poza wspomnianymi powyżej, ale ciężko dostępnymi Thompsonami)? Minimalne opóźnienie nie będzie dla mnie stanowiło problemu gdyż zwykle i tak bardzo wolno przemiatam (szukam głównie meteorytów). Cena powiedzmy na poziomie tych TDK (jak będzie niżej tym lepiej)

Dzięki za rady i sugestie
tomasir
aothunterpl
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 02, 2013 8:27 pm

Re: Słuchawki bezprzewodowe.

Post autor: aothunterpl »

Pan Brzęczyszczykiewicz oferował swojej konstrukcji Transmiter 860MHz do X-terry, zapytaj może da się zaadoptować do twojego.
O więcej szczegółów możesz zapytać kolegę KrisssK, gdyż miał bodajże takowy zestaw w swoim sprzęcie.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ