Strojenie sondy F75
-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Cewka 11"DD do fishera f70/ f75 dostrojenie
witam mam pytanko bo parokrotnie wyczytaalem ze te cewki czesto trafiaja do Pana w celu dostrojenia , i pozniej sprzet jest bardziej stabilny i czuly , moj f70 na tej cewce jest az za czuly i nie chodze na max nastawach jakie koszta z zestrojeniem i czy mozna sprawdzic samemu czy cewka wymaga zestrojenia
pzdr.
pzdr.
Re: Cewka 11"DD do fishera f70/ f75 dostrojenie
Nie wiem jak na F70, ale na F75 wykrywacz powinien być stabilny przy czułości 90 w trybie DE.
Mowa o sprawdzeniu w terenie, z dala od źródeł zakłóceń, z sondą w powietrzu by uniknąć wpływu gruntu.
Kosztów nie podaję na forum.
proscan
Mowa o sprawdzeniu w terenie, z dala od źródeł zakłóceń, z sondą w powietrzu by uniknąć wpływu gruntu.
Kosztów nie podaję na forum.
proscan
-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Re: Cewka 11"DD do fishera f70/ f75 dostrojenie
no do takiej czulosci nigdy nie podkrecilem w terenie w trybie de to 76-80 max
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Strojenie sondy F75
Witam
Kieruję się do Państwa z pewnym problemem.Jestem posiadaczem Fishera F75 z cewką 11. 27,5 cm z tą która jest klasycznie dodawana przy zakupie tego typu wykrywacza.Mój problem dotyczy właśnie tejże cewki.Polega on na tym że nie da się chodzić na wykrywaczu na pełnej czułości czyli 99 wykrywacz się wzbudza,wariuje,łapie sygnały których nie powinien wskazywać.
Konsultowałem ten problem z innymi użytkownikami F75 i praktycznie każdy z nich mówił że miał ten sam problem a cewka najwyczajniej w świecie jest rozstrojona.Kilku z nich podobno skierowało się do Państwa firmy gdzie ten problem został usunięty.
[...]
Mam w związku z tym jeszcze kilka pytań
1 Ile taka usługa dostrojenia cewki kosztuje?
2 Na czym tak mniej wiecej polega proces strojenia tej cewki, chodzi mi oto czy cewka po regulacji będzie nadal wodoszczelna i jak bardzo ingeruje się w zwoje cewki?
3 Czy po regulacji istnieją jakieś sposoby żebym w przyszłości mógł zapobiec takiemu rozstrajaniu się cewki czy użytkownik ma na to jakiś wpływ?
Z góry dziękuję za informacje i odpowiedź
Kieruję się do Państwa z pewnym problemem.Jestem posiadaczem Fishera F75 z cewką 11. 27,5 cm z tą która jest klasycznie dodawana przy zakupie tego typu wykrywacza.Mój problem dotyczy właśnie tejże cewki.Polega on na tym że nie da się chodzić na wykrywaczu na pełnej czułości czyli 99 wykrywacz się wzbudza,wariuje,łapie sygnały których nie powinien wskazywać.
Konsultowałem ten problem z innymi użytkownikami F75 i praktycznie każdy z nich mówił że miał ten sam problem a cewka najwyczajniej w świecie jest rozstrojona.Kilku z nich podobno skierowało się do Państwa firmy gdzie ten problem został usunięty.
[...]
Mam w związku z tym jeszcze kilka pytań
1 Ile taka usługa dostrojenia cewki kosztuje?
2 Na czym tak mniej wiecej polega proces strojenia tej cewki, chodzi mi oto czy cewka po regulacji będzie nadal wodoszczelna i jak bardzo ingeruje się w zwoje cewki?
3 Czy po regulacji istnieją jakieś sposoby żebym w przyszłości mógł zapobiec takiemu rozstrajaniu się cewki czy użytkownik ma na to jakiś wpływ?
Z góry dziękuję za informacje i odpowiedź
Re: Strojenie sondy F75
Witam,
99 % czułości i popiskuje? To normalne. Nie oczekujmy cudów.
Wykrywacz nie powinien popiskiwać w trybie DE przy czułości 90 i nastawie dyskryminacji 10-15. Jeśli nie popiskuje przy tych nastawach, to nie będę miał nic do zrobienia. We własnym zakresie proszę zacząć od zresetowania wykrywacza.
1. Cenę wysyłam na email.
2. Takich informacji nie udzielam, ale zapewniam, że cewka pozostaje wodoszczelna. Proszę zapytać kolegów z którymi konsultował Pan ten problem (wspomnianymi wyżej), jak wygląda sonda po strojeniu. Nie widać większych różnic.
3. Jedyne co można zrobić, to nie narażać sondy na skrajne temperatury i jej skoki oraz oszczędzać ją mechanicznie.

proscan
99 % czułości i popiskuje? To normalne. Nie oczekujmy cudów.
Wykrywacz nie powinien popiskiwać w trybie DE przy czułości 90 i nastawie dyskryminacji 10-15. Jeśli nie popiskuje przy tych nastawach, to nie będę miał nic do zrobienia. We własnym zakresie proszę zacząć od zresetowania wykrywacza.
1. Cenę wysyłam na email.
2. Takich informacji nie udzielam, ale zapewniam, że cewka pozostaje wodoszczelna. Proszę zapytać kolegów z którymi konsultował Pan ten problem (wspomnianymi wyżej), jak wygląda sonda po strojeniu. Nie widać większych różnic.
3. Jedyne co można zrobić, to nie narażać sondy na skrajne temperatury i jej skoki oraz oszczędzać ją mechanicznie.
proscan
zestrojenie cewki do fisher f75 ltd
Witam Serdecznie
Parę dni temu dzwoniłem do Pana w sprawie wymiany spustu w wykrywaczu Fisher f75 ltd (spust jest lekko uszkodzony chociaż nie ma to wpływu na działanie wykrywacza,kreci się w koło własnej osi) i zestrojenia cewki!
Wykrywacz po włączeniu procesu dE i ustawieniu czułości na 80 zaczyna się wzbudzać i dawać fałszywe sygnały to samo na procesach bP i CL,czytając różne fora w tym i Pańskie doszedłem do wniosku że problem leży w zle dostrojonej cewce!
Wykrywacz był kupiony jako używany !
1- chciałbym się dowiedzieć czy przyjmie Pan mój wykrywacz do naprawy?
2- jaki będzie szacunkowy koszt naprawy?
3- zapłata przelewem bankowy po czy przed naprawą ?
4- przesyłkę zwrotną pokrywa Pan czy ja?
PS. paczkę wyśle z zagranicy firmą kurierską ( oczywiście pod warunkiem zgody na naprawę)
na forum wyczytałem że znaczenie ma czy kupiłem u Pana instrukcje obsługi! tak kupiłem!
pozdrawiam
Stanisław
Parę dni temu dzwoniłem do Pana w sprawie wymiany spustu w wykrywaczu Fisher f75 ltd (spust jest lekko uszkodzony chociaż nie ma to wpływu na działanie wykrywacza,kreci się w koło własnej osi) i zestrojenia cewki!
Wykrywacz po włączeniu procesu dE i ustawieniu czułości na 80 zaczyna się wzbudzać i dawać fałszywe sygnały to samo na procesach bP i CL,czytając różne fora w tym i Pańskie doszedłem do wniosku że problem leży w zle dostrojonej cewce!
Wykrywacz był kupiony jako używany !
1- chciałbym się dowiedzieć czy przyjmie Pan mój wykrywacz do naprawy?
2- jaki będzie szacunkowy koszt naprawy?
3- zapłata przelewem bankowy po czy przed naprawą ?
4- przesyłkę zwrotną pokrywa Pan czy ja?
PS. paczkę wyśle z zagranicy firmą kurierską ( oczywiście pod warunkiem zgody na naprawę)
na forum wyczytałem że znaczenie ma czy kupiłem u Pana instrukcje obsługi! tak kupiłem!
pozdrawiam
Stanisław
Re: zestrojenie cewki do fisher f75 ltd
1. Tak
2. Mówiłem przez telefon - cen usług nie podaję emailem.
3. Nie przyjmuję przedpłat.
4. Ja nie pokrywam kosztów przesyłek.

proscan
2. Mówiłem przez telefon - cen usług nie podaję emailem.
3. Nie przyjmuję przedpłat.
4. Ja nie pokrywam kosztów przesyłek.
proscan
Re: zestrojenie cewki do fisher f75 ltd
W takim razie dziękuje i jutro wyśle wykrywacz!
we wtorek powinien być u Pana!
pozdrawiam
we wtorek powinien być u Pana!
pozdrawiam
Re: zestrojenie cewki do fisher f75 ltd
Witam ponownie
Czy coś ruszyło z naprawą?
Czy coś ruszyło z naprawą?
Re: zestrojenie cewki do fisher f75 ltd
Jak będą nowe wieści, to się nimi podzielę.

proscan
proscan
Re: zestrojenie cewki do fisher f75 ltd
Są nowe wieści. Sonda była KOMPLETNIE ROZSTROJONA. Aż dziw że w ogóle to działało. Jest już robiona.
Pytanie tylko - po co wtyczka była poowijana taśmą?
Spustów nie mam zastępczych w tym samym rozmiarze (możliwe założenie spustu z krótszą dźwignią, albo założenie oryginału).
Całości jeszcze nie sprawdzałem.
Jeśli wszystko będzie OK, to wysyłka będzie możliwa w poniedziałek.

proscan
Pytanie tylko - po co wtyczka była poowijana taśmą?
Spustów nie mam zastępczych w tym samym rozmiarze (możliwe założenie spustu z krótszą dźwignią, albo założenie oryginału).
Całości jeszcze nie sprawdzałem.
Jeśli wszystko będzie OK, to wysyłka będzie możliwa w poniedziałek.
proscan
Re: zestrojenie cewki do fisher f75 ltd
Witam
cieszę się że coś ruszyło
wtyczkę była już poowijaną gdy kupiłem wykrywacz, wiec tak to zostawiłem!(czy to w czymś przeszkadza?)
o ile krótsza będzie dzwignia w zamienniku??
pozdrawiam
cieszę się że coś ruszyło
wtyczkę była już poowijaną gdy kupiłem wykrywacz, wiec tak to zostawiłem!(czy to w czymś przeszkadza?)
o ile krótsza będzie dzwignia w zamienniku??
pozdrawiam
Re: zestrojenie cewki do fisher f75 ltd
Circa 3x krótsza.
Re: zestrojenie cewki do fisher f75 ltd
oj to chyba troszkę za krótkie będzie!
proszę wlutować oryginalną!
proszę wlutować oryginalną!