Witam!
Dotychczas odpychałem się w zasadzie Fisherami, ale od jesieni nie mam sprzętu.
Szukam możliwie ergonomicznej (w sensie zmęczenia machaniem) wykrywki.
Jak w stosunku do F70, czy F5 leżą w ręce:
1.Xterra 505
2.At Pro
3.Omega 8000
Biorę pod uwagę te sprzęty bo tylko na takie nowe mnie będzie stać.
Zasięgi są sprawą drugorzędną, ale przyzwyczaiłem się też do fisherowej szybkości przemiatania.
Typowanych sprzętów nie miałem okazji testować.
Przeznaczenie wyłącznie na kolorową drobnicę na lekkie gleby.
Pozdro
jaka następna ergonomiczna wykrywka
Re: jaka następna ergonomiczna wykrywka
Nie miałem nigdy w ręce Omegi ale jeśli można ją pod względem ergonomii porównać z Deltą ewentualnie z F75 to wg. mnie kolejność byłaby taka (od najbardziej ergonomicznej):
1. Omega
2. X-Terra
3. ....
4. ...
5. At Pro (kiepskie wyważenie)
Pozostaje jeszcze kwestia z jaką cewką byłyby te wykrywki. Dla przykładu Terra z cewką DD mocno traci na ergonomii w porównaniu do koncentryka.
1. Omega
2. X-Terra
3. ....
4. ...
5. At Pro (kiepskie wyważenie)
Pozostaje jeszcze kwestia z jaką cewką byłyby te wykrywki. Dla przykładu Terra z cewką DD mocno traci na ergonomii w porównaniu do koncentryka.
Re: jaka następna ergonomiczna wykrywka
Co do cewek to optuję za podstawowymi oferowanymi przy zakupie. Miałem Fisherka 1225x i z sondą 8 był całkiem przyjemny, natomiast z 10 to była makabra.
Uściślając pytanie to czy któryś z tych wykrywaczy jest przyjemniejszy w machaniu od F70 bo ten oczywiście też wchodzi w grę.
Może dziwne trochę dla niektórych kryterium, ale wolny czas lubię spędzać na zasadzie, że kochana Towarzyszka Małżonka wywiezie mnie gdzieś z 10km od
punktu spotkania i z 8-9 godzin sobie spokojnie wracam machając maszynerią i poznając nowe tereny.
A tak nawiasem mówiąc co to są za kropki w punktach 3 i 4, jakieś sensowne sugestie?
Uściślając pytanie to czy któryś z tych wykrywaczy jest przyjemniejszy w machaniu od F70 bo ten oczywiście też wchodzi w grę.
Może dziwne trochę dla niektórych kryterium, ale wolny czas lubię spędzać na zasadzie, że kochana Towarzyszka Małżonka wywiezie mnie gdzieś z 10km od
punktu spotkania i z 8-9 godzin sobie spokojnie wracam machając maszynerią i poznając nowe tereny.
A tak nawiasem mówiąc co to są za kropki w punktach 3 i 4, jakieś sensowne sugestie?
Re: jaka następna ergonomiczna wykrywka
Kropki oznaczają że AT Pro jest daleko w tyle za pozostałą dwójką jeśli chodzi o ergonomię 