Wariujący Garrett ACE250
Ace 250 wariuje
Witam serdecznie. Niedawno kupiłem używany wykrywacz. Mam problem.ACE250 wariuje.Tak z sondą jak i bez. Mam kilka pytań na które nie znam odpowiedzi. Czy bez podłączonej sondy to normalne że skacze po skali? Z podłączoną sondą bardziej. Sonda bez żadnych wad zewnętrznych. Mierząc opory sondy miernikiem uniwersalnym otrzymałem między jedną żyłą a jej oplotem 32 omy, druga taka para ma 2 omy. Ostatni przewód zielony nie jest bezpośrednio z żadną połączony. Czy tak to ma wyglądać? Proszę o poradę jak jeszcze ewentualnie mogę sprawdzić sondę. Dodam jeszcze że wariował kilka razy wcześniej po kilka minut ale samo przechodziło. Poruszając kablem nic się nie zmienia.Ciągle sygnalizuje różne metale. Wykrywa metale będące w zasięgu ale z tą orkiestrą innych sygnałów nie da się go używać. Proszę o poradę.
Re: Ace 250
Takie objawy są charakterystyczne gdy baterie są na wyczerpaniu.
Proszę sprawdzić czy tak samo jest na innych/nowych bateriach.
Proszę sprawdzić czy tak samo jest na innych/nowych bateriach.
Re: Ace 250
Niestety zmiana baterii nie dała żadnych rezultatów. Proszę o inne sugestie. Przy zmniejszeniu czułości do połowy działa poprawnie .
Re: Ace 250
Witam ponownie. Nastąpił przełom w sprawie. Okazało się że po podziałaniu siłą na cewkę nastąpiła poprawa.Nie na długo ale jednak. Wygląda że to sonda ma awarię. Czy jest możliwość że wewnątrz zalanej żywicą sondy coś nagle przestaje łączyć? Czy jest jakiś sposób na naprawę takiej sondy?
Re: Ace 250
Obawiam się że w tym wypadku lepszym rozwiązaniem będzie wymiana sondy.

proscan

proscan
Wariujący Garrett ACE250
Byłem dzisiaj od rana na plaży , już czaję jak bije na monetki. Znalazłem gdzieś z 30zł i srebrny medalik, wszystko elegancko działało nic nie fałszował.Potem pojechałem do lasu i na pole i zaczęły sie problemy. Wykrywacz zaczął piszczeć różnymi dźwiękami, na skali wszystko przeskakiwało, myślę pewnie zaśmiecone. Wyszedłem z lasu idę polem, pusto w ziemi i cisza , wykrywacz sie uspokoił, zlazłem jakiegoś gwoździa. Idę dalej a on piszczy i wariuje , po ok 30s przestał i dalej działał normalnie, w ziemi napewno nic nie było.
I tak co jakiś czas, dzieje się tak nawet gdy położę wykrywacz na ziemi podczas kopania, nic nie piszczy a po chwili zaczyna wariować i przestaje
Baterie nowe, kabel obwinięty. Co się dzieje?
Chodziłem potem po polu z kolegą który też ma 250tke i gdy np mój coś pokaże , jego nie koniecznie , ale u mnie są to często fałszywe sygnały lub jest głęboko bo po chwili już i u mnie nie pokazuje tego sygnału.Już tak nie wariował , jak wcześniej , że nawet leżąc piszczał i skakały ikonki. Druga sprawa co mnie denerwuje to to , że jak coś jest to u mnie bardzo szybko skacze na skali tzn np z 10c na foil i tak w kółko , bardzo szybko się zmienia wskaźnik dyskrminacji i to nie o 1-2 punkty tylko z poczatku na koniec lub 3-4 różnicy, u niego jest to wolniej i od razu pokazuje co to jest, jak np moneta to od razu wskazuje i nie skacze tak . Dlaczego? ten sam tryb i czułość.
I tak co jakiś czas, dzieje się tak nawet gdy położę wykrywacz na ziemi podczas kopania, nic nie piszczy a po chwili zaczyna wariować i przestaje
Baterie nowe, kabel obwinięty. Co się dzieje?
Chodziłem potem po polu z kolegą który też ma 250tke i gdy np mój coś pokaże , jego nie koniecznie , ale u mnie są to często fałszywe sygnały lub jest głęboko bo po chwili już i u mnie nie pokazuje tego sygnału.Już tak nie wariował , jak wcześniej , że nawet leżąc piszczał i skakały ikonki. Druga sprawa co mnie denerwuje to to , że jak coś jest to u mnie bardzo szybko skacze na skali tzn np z 10c na foil i tak w kółko , bardzo szybko się zmienia wskaźnik dyskrminacji i to nie o 1-2 punkty tylko z poczatku na koniec lub 3-4 różnicy, u niego jest to wolniej i od razu pokazuje co to jest, jak np moneta to od razu wskazuje i nie skacze tak . Dlaczego? ten sam tryb i czułość.
Re: Wariujący Garrett 250
Należało się z kolegą zamienić sondami i wszytko byłoby jasne.
A tak to diagnoza może być tylko ogólna - czyli bezwartościowa.

proscan
A tak to diagnoza może być tylko ogólna - czyli bezwartościowa.

proscan
Re: Wariujący Garrett 250
Ale jeżeli kilka godzin wcześniej było dobrze to cewka mogła się popsuć? czy to wygląda na uszkodzenie czy normalne zachowanie?
Re: Wariujący Garrett 250
Ja wiem że niektórzy podejrzewają mnie o nadprzyrodzone zdolności (np. chcą żeby wykrywacz od ręki naprawić), ale ja tego nie widzę na własne oczy, a po tym opisie to naprawdę nie wiadomo co się dzieje. Powodów mogło być z 10.
Proszę starannie i metodycznie przetestować wykrywacz na różnych sondach.

proscan
Proszę starannie i metodycznie przetestować wykrywacz na różnych sondach.

proscan
Re: Wariujący Garrett 250
Ale skąd mam wziąć sondy? Jedynie jeden garrett którego widziałem w okolicy to właśnie kolegi który to wyjechał już.
Co można sprawdzić jeszcze i jak czy to jest normalne czy coś jest nie tak?
Co można sprawdzić jeszcze i jak czy to jest normalne czy coś jest nie tak?
Re: Wariujący Garrett 250
Jedynie jeden garrett którego widziałem w okolicy to właśnie kolegi który to wyjechał już.
I do kogo można mieć teraz pretensje? Mądry Polak po szkodzie...
Proszę wyjść w teren, z dala od wszelkich zakłóceń radioelektrycznych. Ustawić maksymalną czułość, włączyć zerową dyskryminację i unieść sondę w powietrze. Jeśli wykrywacz wariuje, to sprzęt jest wadliwy, jeśli nie, to jest sprawny i poprzednie problemy nie wynikały z winy detektora.
I tyle można sprawdzić bez drugiej, sprawnej sondy.

proscan
Re: Wariujący Garrett ACE250
Niestety dopiero zaczynam z tym hobby i nie pomyślałem
Co znaczy wyłączyć zerową dyskryminację? Wyciąć wszystkie kwadraciki czy zaznaczyć jak na all metal?
Dziękuje za pomoc.
Co znaczy wyłączyć zerową dyskryminację? Wyciąć wszystkie kwadraciki czy zaznaczyć jak na all metal?
Dziękuje za pomoc.
Re: Wariujący Garrett ACE250
Włączyć ALL METAL.
Re: Wariujący Garrett ACE250
Zrobiłem co kazałeś. Włączyłem all metal , czułość na maksa. Wykrywak w powietrze prosto w niebo i brałem też przed siebie. Nic nie piszczy , chyba , że wezmę nią ruszam lewo prawa nadgarstkiem (:) - wykrywka to dwie kropki a nawiasy jak ruszam. To wtedy piszczy ale po zdjęciu z czułości 3 kresek już nie.
Re: Wariujący Garrett ACE250
Jeśli test nie był robiony w pomieszczeniu, to znaczy że coś jest nie tak.
Proszę powtórzyć test - tylko odczepić dolny wysięgnik od górnej rurki i ruszać samą sondą (elektronika w drugiej ręce nieruchomo).

proscan
Proszę powtórzyć test - tylko odczepić dolny wysięgnik od górnej rurki i ruszać samą sondą (elektronika w drugiej ręce nieruchomo).

proscan