X-Terra problem ze słuchawkami
X-Terra problem ze słuchawkami
Wszystko pięknie działało do wczoraj a tu nagłe kolejny raz włączam sprzęt a słuchawki nie chcą działać - zupełna cisza
1. Wykrywacz pokazuje ikonę słuchawek ale brak dźwięku
2. Normalnie bez słuchawek wykrywacz działa na głośniku
3. Słuchawki na 100% działają prawidłowo - testowałem kilka i cały czas ten sam problem
4. Sprzęt rozkręciłem, nie widać odpiętych kabelków, urwanych lutów czy jakiś śmieci/zalania wodą
Czy coś jeszcze można zrobić we własnym zakresie czy pozostaje tylko serwis
1. Wykrywacz pokazuje ikonę słuchawek ale brak dźwięku
2. Normalnie bez słuchawek wykrywacz działa na głośniku
3. Słuchawki na 100% działają prawidłowo - testowałem kilka i cały czas ten sam problem
4. Sprzęt rozkręciłem, nie widać odpiętych kabelków, urwanych lutów czy jakiś śmieci/zalania wodą
Czy coś jeszcze można zrobić we własnym zakresie czy pozostaje tylko serwis
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
Z dużym prawdopodobieństwem może to być wina gniazda słuchawkowego.

proscan

proscan
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
A jak mogę to sprawdzić? da się jakoś to miernikiem przetestować? Niepokoi mnie to, że wykrywacz widzi, że słuchawki są podłączone (głośnik automatycznie wyłącza się, pokazuje się odpowiednia ikona) ale nie daje na nie dźwięku
Ostatnio zmieniony czw maja 16, 2013 9:28 am przez jwaldek, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
Omomierzem można posprawdzać przejścia (od punktów lutowniczych, nie od styków). W trakcie badania powinno być słychać stuki w słuchawkach.
Do detektora wystarczy wsadzić tylko przejściówkę i już będzie mu się wydawało, że ktoś podłączył słuchawki. Ja robię założenie (może naiwne), że pytający jest pewny tego co pisze i słuchawki ma 100% sprawne.

proscan
Niepokoi mnie to, że wykrywacz widzi, że słuchawki są podłączone ale nie daje na nie dźwięku
Do detektora wystarczy wsadzić tylko przejściówkę i już będzie mu się wydawało, że ktoś podłączył słuchawki. Ja robię założenie (może naiwne), że pytający jest pewny tego co pisze i słuchawki ma 100% sprawne.

proscan
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
Słuchawki na 100% są sprawne (testowałem 3 zestawy , na moim sprzęcie przestały działać , na drugim wykrywaczu chodzą bez problemu). a jak mogę sprawdzić to gniazdo słuchawkowe czy to coś z nim nie tak? Szkoda wysyłać do serwisu jeśli to tylko coś odlutowane
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
Ja nic ponadto co napisałem nie mam do dodania.

proscan

proscan
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
Ok. rozumiem.
Ja tymczasem użyłem omomierza - wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok. Czyli pozostaje tylko serwisowanie sprzętu
Ja tymczasem użyłem omomierza - wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok. Czyli pozostaje tylko serwisowanie sprzętu
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
Niby po polsku a nie rozumiem.jwaldek pisze:wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok.
Można prosić jeszcze raz ale w bardziej przystępny sposób?
Re: X-Terra problem ze słuchawkami
KrisssK pisze:Niby po polsku a nie rozumiem.jwaldek pisze:wskazania na słuchawkach są identyczne jak ten na płytce lutach do gniazda więc wychodzi na to, że gniazdo jest ok.
Można prosić jeszcze raz ale w bardziej przystępny sposób?
Podłączyłem omomierz do wtyczki słuchawek (bez wykrywacza, pomiar samych słuchawek), zmierzyłem wartości, potem podłączyłem słuchawki do gniazda słuchawkowego rozkręconego wykrywacza i zrobiłem pomiary tam gdzie są wlutowane bolce od gniazda słuchawek - dostałem identyczne wyniki więc gniazdo prawidłowo łączy wszystkie elementy wtyczki słuchawkowej