MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: ProScan »

Wydaje mi się, że z zewnątrz nie da się w 100% przypadków rozpoznać wersji (chyba że Mrand mnie skoryguje). Najlepiej jednak ją otworzyć (tylko kilak śrubek) i będzie wiadomo.

"Obrotowo przesuwne" mają kształ metalowych, podłużnych "pudełek". Gdzieś nawet są zdjecia na tym forum.

:pa

proscan


PS
Planuję usunięcie tego wątku (co najmniej jego wyprowadzkę z tego działu).
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: ProScan »

No i przeniosłem do działu "modernizacja".

:pa

proscan
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: tomasir »

Mrand pisze:Odkąd Polbox zawiesił aliasy, adres mojej strony - nie strony jest http://republika.pl/mrand/ Tak dawno tam nie zaglądałem, że sam ledwie go pamiętam.


Witam

Wysłałem maila na dwa z podanych na stronie adresów i oba wróciły, zatem postanowiłem na forum napisać. Posiadam czarnego 5900 bez wtyku z przodu i byłbym zainteresowany montażem płytki. Czy konieczne są jakieś dodatkowe zdjęcia/opis wnętrza wykrywacza? No i główne pytanie czy podjąłbyś się sprzedaży płytki (wraz z jej montażem)?

pozdrawiam
tomasir
historyk75
Posty: 53
Rejestracja: śr gru 07, 2005 8:51 am

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: historyk75 »

Witam. Pisałem na pocztę ale nie dostałem odpowiedzi, więc piszę tutaj.
W. 6000 - chcę zainstalować multitone, pytanie jakie są możliwości mrand?
mam wysyłać piszczałkę czy samemu? może przydałaby się kontrola wykrywki z powodu cienkiego kabla ( jeszcze dobry). cekam na wieści :D
melich
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 1:30 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: melich »

Dostałem odpowiedź od Mranda że sprzedaż płytek multitone została zawieszona w związku z tym że zajmuje się innym projektem. Szkoda, trzeba się dowiadywać co kilka miesięcy może sytuacja się zmieni. Pozdrawiam
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: Zapytanie_email »

Witam.
Jako ze jest Pan niewątpliwie znawcą tematu a zarazem autorytetem w świecie wykrywaczy, zwracam siedo Pana z zapytaniem o opinie co do multi ton mix mod Pana Mranda.
Czy to cudo wnosi cos do wykrywacza? mam na mysli selekcje, separacje celow? zelazo i kolor tuz obok siebie.
wskazowka ma bezwladnosc i moze nie nadazac.
czy dobrze mysle?

Pozdrawiam i dziekuje
milosnik whites'a 6000 di pro sl
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: ProScan »

Witam,

Dziękuję za miłą, aczkolwiek obciążająca mnie preambułę.

Stoję na stanowisku, że wszelkie identyfikacje ułatwiają rekreacyjną pracę z wykrywaczem, pozwalają oszczędzić czas na kopanie, ułatwiają w podejmowaniu decyzji "kopać czy nie kopać". Efekt jest zwykle taki, że mamy mniej śmieci i ogólnie mniej znalezisk.

Czy to cudo wnosi cos do wykrywacza?


Do wykrywacza nic - do operatora, tak.

mam na mysli selekcje, separacje celow? zelazo i kolor tuz obok siebie.


Nie. Jedyne co daje realną wartość dodaną, to praca w trybie GEB NORM, gdzie na wskazówce działa GEB DISC. Po włączeniu przystawki uzyskujemy swoisty MIX MODE. Po prostu to co pokazuje wskazówka ma swoje odzwierciedlenie w tonie sygnału. Jeśli ktoś ma zatem tyle samozaparcia by pracować w trybie MIX, to wówczas przystawka ma większy sens.
:pa

proscan
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: remi79 »

Kolejny mix tym razem od Taktyka
MT-5900/6000

http://taktykpulse.com.pl/dokumenty/Mik ... 0_6000.pdf
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: remi79 »

Przystawka w cenie (X)
Patrząc z punktu widzenia przedsiębiorcy dobra cena.
Z punktu widzenia przeciętnego posiadacza Whites'a !?

No i teraz takie trendy wszędzie musi być "procek" nawet w konstrukcji cepa żeby pod odpowiednim kontem itd. itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: ProScan »

Na mikrokontrolerze po porostu jest prościej, taniej (do wykonania) i lepiej.

A nawiasem mówiąc, ta mieszanka polsko-angielska jest wsiowa.

:pa

proscan
stachu
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 3:43 pm

Re: MultiTone-MIXmode dla detektorów Whites 5900 i 6000

Post autor: stachu »

Witam

Mam pytanie czy jeszcze ktoś w Polsce zajmuje się montażem przystawki do Whaitsa 5900?

Pozdrawiam Stachu :)
ODPOWIEDZ