Zakup XLT

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
maciek2201
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:58 am

Zakup XLT

Post autor: maciek2201 »

Witam
Jestem zainteresowany zakupem XLT.
Na allegro są dwie aukcje z tym wykrywaczem.

http://allegro.pl/wykrywacz-metali-whit ... 94784.html (archiwizuję : http://www.allegromat.pl/aukcja140766)
http://allegro.pl/wykrywacz-metali-whit ... 37989.html (archiwizuję : http://www.allegromat.pl/aukcja140767)

Który lepiej wybrać? Widzę że jeden to wersja rainbow.
Pozdrawiam
Maciek
Bynak

Re: Zakup XLT

Post autor: Bynak »

Po takim opisie:
Mam do sprzedania wykrywacz metalu Whites XLT powszechnie znany ze swoich dużych osiągów. Wykrywacz kupiony niecały miesiąc temu na allegro. Niestety straciłem cierpliwość przy jego dostrajaniu i stwierdziłem że to nie jest sprzęt dla mnie. Sprzęt polecam cierpliwym i profesjonalnym poszukiwaczom. Jak widać na załączonych zdjęciach sprzęt działa (menu) i wykrywa nawet bardzo malutkie elementy z dużych głębokości (niestety nie potrafiłem ustawić dyskryminacji).
Ja osobiście od razu bym sobie odpuścił... Z tego wynika że ten sprzedający nie jest nawet w stanie określić czy wykrywacz jest sprawny...

Pozdrawiam.

P.s. Możesz również ponegocjować to: http://tablica.pl/oferta/wykrywacz-meta ... a6adca41d3
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zakup XLT

Post autor: ProScan »

Ten drugi jest na pewno nowszy. Wykrywacze "tęczowe" są zwykle lepsze, bo te stare sondy były bardziej wytrzymałe mechanicznie. Ale jeśli sonda szwankuje, to trudniej ją naprawić niż tą z krzyżem.

Kupując wykrywacz na allegro w zasadzie należy się liczyć z góry z tym, że wykrywacz może być niesprawny. Czasami sprzedający nie zna faktycznego stanu, a czasami udaje że nie wie.

:pa

proscan
maciek2201
Posty: 8
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:58 am

Re: Zakup XLT

Post autor: maciek2201 »

Jeszcze się zastanowię czy będe szukał XLT, bo może będzie lepiej kupić
Rutusa Proxime.
Pozdrawiam
eljot1974
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 13, 2013 11:22 am

Re: Zakup XLT

Post autor: eljot1974 »

Witam
Jako,iż jest to mój pierwszy post na forum witam wszystkich. Co do tematu :
,,Kupując wykrywacz na allegro w zasadzie należy się liczyć z góry z tym, że wykrywacz może być niesprawny. Czasami sprzedający nie zna faktycznego stanu, a czasami udaje że nie wie,,
dokładnie - kupiłem Spectrum XLT z pierwszej aukcji ,którą podał maciek2201 .Początkowo wydawał się być ok.Jak widać na zdjęciu w aukcji przewód sondy został zmieniony ,koloru czarnego -sądziłem ,że może od serii Prizm lub coś w tym stylu.Sprzedający informował,że sprzęt był na przeglądzie u ProScan-a. Otóż przewód został obcięty przy sondzie i wlutowany ten czarny bez ekranowania,ale na pewno nie w serwisie.Już przy dość niskich nastawach wyje niemiłosiernie .Na szczęście dało się tyle utargować ,aby było na naprawę sondy .Poza tym cała reszta ok.
Czy mogę na dniach wysłać sondę do Pana?

Pozdrawiam
Jacek
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zakup XLT

Post autor: ProScan »

Temat nadaje się na przenosiny tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... =18&t=2597

Rozumiem, że sprzęt na innej sondzie działa OK. Jeśli tak, to można przysłać samą sondę.

:pa

proscan
eljot1974
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 13, 2013 11:22 am

Re: Zakup XLT

Post autor: eljot1974 »

Tak , na innej sondzie jest OK.
eljot1974
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 13, 2013 11:22 am

Re: Zakup XLT

Post autor: eljot1974 »

Bardzo dziękuję za szybką naprawę. :D
Pozdrawiam
Jacek
Jagerek
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: Zakup XLT

Post autor: Jagerek »

Witam . Pozwolę sobie podpiąć swoje zapytanie pod ten wątek. Obecnie posiadam White's 6000 DI PRO SL i zastanawiam się nad zmiana sprzętu. 6000 używałem głównie do poszukiwania tzw militarki (złom stalowy), Obecnie chciałbym skupić się na drobniejszych rzeczach jak guziki, klamerki itp nie wykluczając do końca stalowego złomu. Z wielu opisów wywnioskowałem, że uniwersalnym wykrywaczem, spełniającym moje wymagania byłby XLT. I tu pojawia się znak zapytania. Czy po zmianie 6000 DI pro SL na XLT podołam jego obsłudze? Czy może zamiast zająć się poszukiwaniami utknę na próbach ustawieniu sprzętu i wyniki poszukiwań będą odwrotne do zamierzonych. Proszę o podpowiedzi.
Jestem zainteresowany kupnem tego egzemplarza. http://allegro.pl/show_item.php?item=4065619959
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zakup XLT

Post autor: ProScan »

Moim zdaniem XLT to cyfrowa wersja 6000 i wiele nie zyska się na przesiadce, poza identyfikacją cyfrową, tonalną, trybem mieszanym i tego typu udogodnieniami.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ