Minelab Excalibur bateria
-
carlos1973
- Posty: 30
- Rejestracja: sob paź 26, 2013 3:36 pm
Re: Minelab Excalibur bateria
No tak ,ale myślę że fabryczna bateria nie przewiduje wymiany aku przez użytkownika.Stąd fabrycznie jest bardziej odporny na ciśnienie.W tym wypadku odkręcamy sami i nie mamy możliwości takiego uszczelnienia.To tylko moje rozumowanie.
Re: Minelab Excalibur bateria
Uszczelnienie zrealizowane jest za pomocą dekielka z uszczelką blokowanego z boku przez dwa wkręty imbusowe. Dokładnie tak samo jak w wersji z akumulatorem.
Ale faktycznie, przepraszam, jest takie info - zatem zwracam honor:
http://www.kellycodetectors.com/minelab ... detail.htm
Ale faktycznie, przepraszam, jest takie info - zatem zwracam honor:
http://www.kellycodetectors.com/minelab ... detail.htm
Alkaline Battery Pack Holds 8 x 1.5V (AA) - Shallow wading only
Re: Minelab Excalibur bateria
Pogrzebałem trochę i takie mam ustalenia:
Opcjonalny zasobnik na ogniwa alkaliczne pojawił się dopiero w wersji Excalibur II (to wyjaśnia mi, dlaczego o tym nie wiedziałem - to już poza moim epizodem współpracy z Minelabem).
W instrukcji obsługi (nie mam tłumaczenia, więc załączam oryginał) jest napisane:
Nie ma zatem informacji o głębokości zanurzenia, a wręcz jest podane, że nie można z nim nurkować, co najwyżej brodzić w wodzie. To samo jak widzę ustalił Kriss.

proscan
Opcjonalny zasobnik na ogniwa alkaliczne pojawił się dopiero w wersji Excalibur II (to wyjaśnia mi, dlaczego o tym nie wiedziałem - to już poza moim epizodem współpracy z Minelabem).
W instrukcji obsługi (nie mam tłumaczenia, więc załączam oryginał) jest napisane:
Link do instrukcji http://www.minelab.com/__files/f/38964/ ... web%29.pdfAlkaline Battery Pack (Available as an accessory)
The alkaline pack is water resistant but not waterproof so is suitable for land and beach shallow wading only. This pack is not sealed and must be opened to replace the batteries.
Nie ma zatem informacji o głębokości zanurzenia, a wręcz jest podane, że nie można z nim nurkować, co najwyżej brodzić w wodzie. To samo jak widzę ustalił Kriss.
proscan
Re: Minelab Excalibur bateria
Zgadza się też się tego właśnie doczytałem niemniej jednak mechanicznie te obudowy się chyba nie różnią i sposób uszczelnienia jest taki sam.
To pewnie taki dupochron Minelaba, przed ewentualnymi roszczeniami ze strony miernot nie potrafiących posługiwać się kluczykiem imbusowym.
To pewnie taki dupochron Minelaba, przed ewentualnymi roszczeniami ze strony miernot nie potrafiących posługiwać się kluczykiem imbusowym.
Re: Minelab Excalibur bateria
podepnę sie pod wątek jakąładowarkę mozna podpiąc do excalibura 2 ??
Re: Minelab Excalibur bateria
Taką która będzie ładowała stałym prądem 50-200mA. Z napięciem max do 14-15V.

proscan
proscan
Re: Minelab Excalibur bateria
dziekuje za odpowiedz , a jak wygląda sprawa koncówki ??
Re: Minelab Excalibur bateria
Nie rozumiem pytania.
-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Re: Minelab Excalibur bateria
witam
odnośnie zasilania excalibura , jaka dopuszczalna tolerancja , zasilanie 12v powinno być , łącząc trzy ogniwa 3,7 będzie trochę mało , a 4 to nie za dużo ? , trafiłem jeszcze ogniwa 4,2 . chyba były by dobre
pozdrawiam
odnośnie zasilania excalibura , jaka dopuszczalna tolerancja , zasilanie 12v powinno być , łącząc trzy ogniwa 3,7 będzie trochę mało , a 4 to nie za dużo ? , trafiłem jeszcze ogniwa 4,2 . chyba były by dobre
pozdrawiam
Re: Minelab Excalibur bateria
Nie wiem. Raczej nie duża. 15V to już bym nie ryzykował na dłuższą metę. 13V na pewno spoko.

proscan
proscan
-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Re: Minelab Excalibur bateria
dziekuje
pozdrawiam
pozdrawiam
-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Re: Minelab Excalibur bateria
witam
Panie Piotrze , czy przy ogniwach 8x1,2v bo raczej 10 nie wejdzie excalibur będzie niepoprawnie działał ? nie ukrywam że właśnie taki posiadam i ktoś sam przerobił na 8 ogniw po 1,2v 1000mah , niby działa
pozdrawiam .
Panie Piotrze , czy przy ogniwach 8x1,2v bo raczej 10 nie wejdzie excalibur będzie niepoprawnie działał ? nie ukrywam że właśnie taki posiadam i ktoś sam przerobił na 8 ogniw po 1,2v 1000mah , niby działa
pozdrawiam .
Re: Minelab Excalibur bateria
Przerabiającym był zapewne imbecyl, któremu się wydawało, że ma wszystkie klepki w głowie. Oj, namnożyło się takich!
Ma być 10 akumulatorków - tyle ile było (!!), chyba że akumulatorki maja więcej niż 1,2V.

proscan
Ma być 10 akumulatorków - tyle ile było (!!), chyba że akumulatorki maja więcej niż 1,2V.
Proszę nie pisać takich głupstw. Zdjęcia na poprzedniej stronie.10 nie wejdzie
proscan
-
dziuba8024
- Posty: 42
- Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm
Re: Minelab Excalibur bateria
witam ,
przepraszam nie zauważyłem tych pakietów z ogniwami , niestety u nas raczej niedostępne .
no gość tak zrobił zamontował 8 x 1,2v - użytkowanie tego zestawu może wiązać się z uszkodzeniem sprzętu ?
może Pan posiada na sprzedaż aku najlepiej z pojemnikiem ?
pozdrawiam
przepraszam nie zauważyłem tych pakietów z ogniwami , niestety u nas raczej niedostępne .
no gość tak zrobił zamontował 8 x 1,2v - użytkowanie tego zestawu może wiązać się z uszkodzeniem sprzętu ?
może Pan posiada na sprzedaż aku najlepiej z pojemnikiem ?
pozdrawiam
Re: Minelab Excalibur bateria
Uszkodzeniem nie - ale z doświadczenia wiem, że zbyt male napięcie kończy się bardzo niestabilną pracą.
Te akumulatorki są dostępne w specjalistycznych firmach (kiedyś były także w TME). Mają dziwny rozmiar (ale nie chcę podawać by nie pomylić).
Ja nie mam zasobnika do Exlaibura

proscan
Te akumulatorki są dostępne w specjalistycznych firmach (kiedyś były także w TME). Mają dziwny rozmiar (ale nie chcę podawać by nie pomylić).
Ja nie mam zasobnika do Exlaibura
proscan