Minelab Excalibur bateria

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
carlos1973
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 26, 2013 3:36 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: carlos1973 »

No tak ,ale myślę że fabryczna bateria nie przewiduje wymiany aku przez użytkownika.Stąd fabrycznie jest bardziej odporny na ciśnienie.W tym wypadku odkręcamy sami i nie mamy możliwości takiego uszczelnienia.To tylko moje rozumowanie.
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: KrisssK »

Uszczelnienie zrealizowane jest za pomocą dekielka z uszczelką blokowanego z boku przez dwa wkręty imbusowe. Dokładnie tak samo jak w wersji z akumulatorem.
Ale faktycznie, przepraszam, jest takie info - zatem zwracam honor:
http://www.kellycodetectors.com/minelab ... detail.htm
Alkaline Battery Pack Holds 8 x 1.5V (AA) - Shallow wading only
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: ProScan »

Pogrzebałem trochę i takie mam ustalenia:

Opcjonalny zasobnik na ogniwa alkaliczne pojawił się dopiero w wersji Excalibur II (to wyjaśnia mi, dlaczego o tym nie wiedziałem - to już poza moim epizodem współpracy z Minelabem).

W instrukcji obsługi (nie mam tłumaczenia, więc załączam oryginał) jest napisane:
Alkaline Battery Pack (Available as an accessory)
The alkaline pack is water resistant but not waterproof so is suitable for land and beach shallow wading only. This pack is not sealed and must be opened to replace the batteries.
Link do instrukcji http://www.minelab.com/__files/f/38964/ ... web%29.pdf

Nie ma zatem informacji o głębokości zanurzenia, a wręcz jest podane, że nie można z nim nurkować, co najwyżej brodzić w wodzie. To samo jak widzę ustalił Kriss.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: KrisssK »

Zgadza się też się tego właśnie doczytałem niemniej jednak mechanicznie te obudowy się chyba nie różnią i sposób uszczelnienia jest taki sam.
To pewnie taki dupochron Minelaba, przed ewentualnymi roszczeniami ze strony miernot nie potrafiących posługiwać się kluczykiem imbusowym.
skullmen
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 14, 2014 10:11 am

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: skullmen »

podepnę sie pod wątek jakąładowarkę mozna podpiąc do excalibura 2 ??
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: ProScan »

Taką która będzie ładowała stałym prądem 50-200mA. Z napięciem max do 14-15V.

:pa

proscan
skullmen
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 14, 2014 10:11 am

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: skullmen »

dziekuje za odpowiedz , a jak wygląda sprawa koncówki ??
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: ProScan »

Nie rozumiem pytania.
dziuba8024
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: dziuba8024 »

witam
odnośnie zasilania excalibura , jaka dopuszczalna tolerancja , zasilanie 12v powinno być , łącząc trzy ogniwa 3,7 będzie trochę mało , a 4 to nie za dużo ? , trafiłem jeszcze ogniwa 4,2 . chyba były by dobre
pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: ProScan »

Nie wiem. Raczej nie duża. 15V to już bym nie ryzykował na dłuższą metę. 13V na pewno spoko.

:pa

proscan
dziuba8024
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: dziuba8024 »

dziekuje
pozdrawiam
dziuba8024
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: dziuba8024 »

witam
Panie Piotrze , czy przy ogniwach 8x1,2v bo raczej 10 nie wejdzie excalibur będzie niepoprawnie działał ? nie ukrywam że właśnie taki posiadam i ktoś sam przerobił na 8 ogniw po 1,2v 1000mah , niby działa
pozdrawiam .
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: ProScan »

Przerabiającym był zapewne imbecyl, któremu się wydawało, że ma wszystkie klepki w głowie. Oj, namnożyło się takich!

Ma być 10 akumulatorków - tyle ile było (!!), chyba że akumulatorki maja więcej niż 1,2V.
10 nie wejdzie
Proszę nie pisać takich głupstw. Zdjęcia na poprzedniej stronie.

:pa

proscan
dziuba8024
Posty: 42
Rejestracja: sob sie 23, 2008 3:08 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: dziuba8024 »

witam ,
przepraszam nie zauważyłem tych pakietów z ogniwami , niestety u nas raczej niedostępne .
no gość tak zrobił zamontował 8 x 1,2v - użytkowanie tego zestawu może wiązać się z uszkodzeniem sprzętu ?
może Pan posiada na sprzedaż aku najlepiej z pojemnikiem ?
pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Excalibur bateria

Post autor: ProScan »

Uszkodzeniem nie - ale z doświadczenia wiem, że zbyt male napięcie kończy się bardzo niestabilną pracą.

Te akumulatorki są dostępne w specjalistycznych firmach (kiedyś były także w TME). Mają dziwny rozmiar (ale nie chcę podawać by nie pomylić).

Ja nie mam zasobnika do Exlaibura :(

:pa

proscan
ODPOWIEDZ