Przejściówka/Adapter Tesoro

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
Duch
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 02, 2009 10:06 pm
Lokalizacja: płn lubelszczyzna

Przejściówka/Adapter Tesoro

Post autor: Duch »

Witam,
mam pytanie odnośnie tesoro tejon.
Czy istnieje opcja wydłużenia przewodu sondy poprzez zrobienie tzw. przedłużki wtyczka-gniazdo?
Chciałbym przystosować sprzęt do szukania w wodzie tak aby można było puszkę z elektroniką nosić osobno a wysięgnik z sondą osobno.
Oryginalny przewód jest za krótki do takich celów.

Panie Piotrze są jakieś techniczne możliwości?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wtyczka Tesoro

Post autor: ProScan »

Techniczne oczywiście są.

Takie kable zresztą są oferowane u dealerów Tesoro.

https://detectordepot.com/products-page ... ion-cable/

Obrazek

Ja nie mam oryginalnych przejściówek.

:pa

proscan
Duch
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 02, 2009 10:06 pm
Lokalizacja: płn lubelszczyzna

Re: Wtyczka Tesoro

Post autor: Duch »

Znakomicie!
Dokładnie tego szukam.
Dziękuję :D

A jak można uszczelnić przed wodą złącze?
Są gotowe patenty, czy to już według własnej fantazji?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wtyczka Tesoro

Post autor: ProScan »

Nie ma gotowców.

:pa

proscan
LuckyLuke
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 28, 2013 3:21 pm

Przejściówka/Adapter Tesoro 5pinowy

Post autor: LuckyLuke »

Witam Serdecznie :D
Czy spotkał sie ktoś może z takim adapterem? Jest to adapter do cewek 5 pinowych tesoro..Nie mogę nigdzie tego znaleźć w sprzedaży..
Może jest możliwość zrobienia tego na jakiś zamiennych wtykach?
Załączniki
Tesoro_water_to_Land_adapter_3.jpg
Tesoro_water_to_Land_adapter_3.jpg (8.21 KiB) Przejrzano 11114 razy
Tesoro_water_to_Land_adapter_2.jpg
Tesoro_water_to_Land_adapter_2.jpg (8.59 KiB) Przejrzano 11114 razy
Tesoro_water_to_Land_adapter.jpg
Tesoro_water_to_Land_adapter.jpg (10.6 KiB) Przejrzano 11114 razy
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka/Adapter Tesoro

Post autor: ProScan »

Połączyłem tematy.

Czy to rozwiązuje problem?

:pa

proscan
LuckyLuke
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 28, 2013 3:21 pm

Re: Przejściówka/Adapter Tesoro

Post autor: LuckyLuke »

W sumie podobny temat :-k

Ja potrzebuje przejsciówki z pinów męskich(cewka) na piny męskie(elektronika gniazdo mikrofonowe). Autor postów wyżej szuka przedłużki..

oryginału raczej nie dostane nigdzie, wiec czeka mnie sklecenie jakoś tego..problem jest tylko z tą wtyką(z gwintem zewnętrznym).

Nie posiada Pan przypadkiem takiej?

Pozdrawiam i dziękuje :D
Załączniki
Tesoro_water_to_Land_adapter_2.jpg
Tesoro_water_to_Land_adapter_2.jpg (8.59 KiB) Przejrzano 11104 razy
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka/Adapter Tesoro

Post autor: ProScan »

To co kolega pokazał w pierwszym pytaniu nie jest do Tesoro - to jakaś dziwna kombinacja.

Gniazdo na kabel raczej jest nie do kupienia w Polsce. Trzeba sobie kupić przedłużkę i wyjąć z niej pożądane złącze.

Ja mam gniazda z uszami - do mocowania na obudowie.

:pa

proscan
LuckyLuke
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 28, 2013 3:21 pm

Re: Przejściówka/Adapter Tesoro

Post autor: LuckyLuke »

Kurcze Szkoda :D
Wydawało mi się że do tesoraka, znalazłem to na stronie z akcesoriami di tego wykrywacza.

A można zakupić takie gniazdo z uszami u Pana? może coś wymodze..
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka/Adapter Tesoro

Post autor: ProScan »

To są drogie rzeczy (naście dolarów + moja prowizja).

Za połowę ceny mogę sprzedać sam środek (bo jest wymienny).

Za "dychę" mogę sprzedać wtyk żeński z demontażu White's (zdjęty z kabla z zalewaną wtyczką).

:pa

proscan
LuckyLuke
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 28, 2013 3:21 pm

Re: Przejściówka/Adapter Tesoro

Post autor: LuckyLuke »

Witam.
Jeżeli wtyk od whitesa będzie pasował, wezmę go od Pana..Dałby go Pan rade wysłać jutro priorytetem? [-o< Zależy mi na czasie troche..
Jeżeli tak proszę o dane na e mail do przelewu..
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przejściówka/Adapter Tesoro

Post autor: ProScan »

Ale który? Ja dałem 3 warianty. [-o<

Przesyłka pobraniowa 14zł wg cennika poczty.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ