Naprawa Fisher F5

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Naprawa Fisher F5

Post autor: Zapytanie_email »

Witam.Mam problem z moim niedawno kupionym,używanym fisherem.Wczoraj przez chwile pracowałem nim podczas deszczu,bez żadnej osłony i wtedy zaczął się ten problem-nie działa pinpoint,nie działa przycisk tones,nie działa przycisk phase lock i notch..te przyciski nie reagują na naciśnięcie,ale wygląda to tak jakby same się włączały bez mojego udziału,wszystkie na raz i wtedy korzystanie z wykrywacza staje sie niemożliwe.Po chwili sprzęt się uspokaja,ale przyciski nadal nie reagują..pokrętła działają prawidłowo.Napewno ma to związek z zamoczeniem elektroniki,a ja chcę zapytać czy taka usterka kwalifikuje wykrywacz do serwisu,czy można mieć nadzieję że po dokładnym wysuszeniu sprzęt zacznie pracować prawidłowo?

Z góry dziękuję za odpowiedż,pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Naprawa Fisher F5

Post autor: ProScan »

Witam,

Wygląda na uszkodzenie klawiatury foliowej. Jeśli tak, to wymagana będzie jej wymiana. Ponieważ monopol na dostęp do części zapasowych zapewniła sobie firma Viking, to tylko u niej jest jakakolwiek szansa na wykonanie tej usługi.

Nie wykluczam że woda spowodowała jakieś zwarcie uniemożliwiające poprawną pracę klawiatury i że wysuszenie pomoże. Proszę zatem odłożyć sprzęt w jakimś ciepłym miejscu (może być na parapecie na oknie - teraz na wiosnę nie ma upałów, a w mieszkaniu temperatura tak nie wzrośnie jak np. w samochodzie).

Spróbować nie zawadzi. Powodzenia!

:pa

proscan
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Naprawa Fisher F5

Post autor: Zapytanie_email »

Witam mam jeszcze pytanie dotyczące uszkodzonego F5 . Wyszedłem z wykrywaczem wcześnie rano (pogoda była wilgotna) , kiedy włączyłem wykrywacz zaczął piszczeć nawet kiedy podniosłem cewkę wysoko nad głowę . Nie wiem miałem parę lat temu taką samą sytuację okazało się że siadł Filtr balansu gruntu wymienili to i wszytko wróciło do normy i było ok aż do teraz . Dodam że miało to miejsce w bardzo podobnych warunkach pogodowych . Jeżeli było byto przyczyną jaki byłby koszt naprawy u Pana tego wykrywacza? Wykrywacz nie posiada już gwarancji .
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Naprawa Fisher F5

Post autor: ProScan »

Z tym filtrem balansu gruntu to ktoś jakaś głupotę wciska (chyba że chodzi o potencjometr).

Wszelkie naprawy F5 wymagają oderwania (lub naderwania) panelu czołowego, więc zaglądanie do środka raczej nie wchodzi w grę...

Przy podanych objawach winiłbym raczej sondę.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ