czego to ludziska nie przysyłają...

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Śruba z klozetu:

Obrazek
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: KrisssK »

Ale najważniejsze, że pod kolor cewki :)
bigi
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 20, 2007 9:14 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: bigi »

Co do kibel sruby to jest to chyba najtansze i pewne rozwiazanie :) Znam przypadek dzialania takiej sruby od 10 lat... wciaz dziala :) Wytrzymalosc wieksza od oryginalu fishera - stanalem na cewce z leksza zmeczony a wykrywacz poszedl dalej. Sruba nie pekla a ja padlem :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

No to kolejny przykład polskiej... (zaradności??):

wkręt do karton-gipsu...
wkręt_01.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Baloniki jako wypełniacze już były:
paczka_balony_01.jpg
ale pośród baloników leży sobie także... futro jakiegoś biednego zwierzaka!
paczka_balony_02.jpg
:smt100
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Kolejna ciekawostka "paczkowa".

Różowiutka.

Myślałem że to pomyłka, ale nie! W środku był wykrywacz (a nie babskie ciuszki).
P1120726.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

A to przykład ludzkiej pomysłowości.

Wygląd paskudny, ale działa.

Gratulacje za pomysł.

A że wykonanie takie jak widać, to ląduję w wątku z osobliwościami, a nie w wątku o zasobnikach.
Zasobnik48_001.jpg
Zasobnik48_002.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

List (napisany na pudełku) ze zgłoszeniem do naprawy.
Zgloszenie_karton.jpg
#-o

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Kolejne przykłady z cyklu "co? ja nie dam rady cewki naprawić?"

Sonda nie działa - rozcięta po obwodzie. W środku syf - jak widać.
Exc_01.jpg
Drugi przykład. Sonda niestabilna. Otwarcie - w miarę poprawne (aczkolwiek "rozcinacz" ma dwie lewe ręce do tej roboty!). W środku syf nie lepszy jak wyżej - ale wszystko (!!!) pokryte grafitem.
DDW-001.jpg
Informuję wioskowych naprawiaczy, że jak sonda ma zakłócenia, to polanie wszystkiego grafitem nie pomoże. :palm

Obie sondy wrócą do nadawcy - w g..nie grzebać się nie będę.

:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Kolejny przykład [... - zamieniam na "nierozwagi"] (właściciela) i ignorancji (wykonawcy).
[...] i wymieniłem w serwisie cb -radio na zamiennik o podobnych parametrach)
Speaker CZ3D_002s.jpg
Co my tu mamy... Zamiast głośnika z mylarowa membraną jest przetwornik piezo przyklejony do zwykłej membrany. Całość poklejona glutem (który oczywiście nie trzyma - wszystko odeszło!). Szczelności brak - przez otwory do środka wpakował się wszelki brud i piach. Wykrywacz trafił do naprawy (głośnik przy okazji). Uszkodzenie dosyć wredne (w sumie wykrywacz przeleżał parę miesięcy w serwisie) - całkiem możliwe, że źródła w serwisie CB-radio...

Gwoździa też trzeba umieć przybić.

:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Kolejne przykłady... Czego? Raczej nie samodzielnej naprawy, ale juziolenia przez telefon...

Sonda która miała mieć złamane uszka. Okazało się, że oprócz kompletnie wyłamanych uszek, pokrywa sondy jest złamana (nadepnięta?) i oczywiście zapaprana jakiś paskudnym lepiszczem (tyleż brzydkim, co nieskutecznym).
Sonda_EX_00s.jpg
Sonda która miała reagować na ruszanie kablem przy wejściu. Miało też być "pęknięcie".
Okazuje się, że odgiętka jest całkowicie zniszczona, a kabel łatany.
Sonda_pro_00.jpg
[-X

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
damiano
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: damiano »

Oj Proscanie - to tak jak z samochodami ;)
Już nie jeden twierdził że dla niego ten stan to "igła" a to że błotnik szpachlowany czy wgnieciony kilka cm próg to wcale nie zmienia "igłowego" stanu :lol:
Nie zazdroszczę takich "pacjentów" do uzdrowień :shock:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Przykład inwencji wywołujący uśmiech.

Zasobnik z rzemykiem. Po co rzemyk? Ano sam nie wypadnie, bo doklejono piankę gumową.

Ot ciekawostka. Przekombinowane, ale urocze :P
zasobnik_001.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Kolejny przykład z serii "i śmieszno i straszno...".

XLT naprawiany metodą "na klej i gumkę recepturkę"

Obudowa wyświetlacza rozpadła się (przy wymianie spustu na jakiś chiński przełącznik za 1zł), więc najpierw poklejono pistoletem klejowym, potem połapano na opaskach, a na końcu owinięto taśmą i .. "proscan ratuj".
Opisu co zastałem w środku oszczędzę :palm
obu-2.jpg
Zbliżenie na sondę:
guma_coil.jpg
Wykonanie paskudne - ale tutaj akurat działa! Krawędzie sondy obklejone.. dętką rowerową :roll: :-k :lol: :shock: :smt102
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

A tutaj przykład rodem z rynku kubańskiego, objętego amerykańskim embargo. Podobnie jak kubańscy mechanicy nie maja dostępu do części zapasowych amerykańskich samochodów, podobnie polscy hobbyści zostali - dzięki uprzejmemu donosowi polskiego handlarza - pozbawieni sensownego serwisu wykrywaczy Fisher.

Niech ktoś spróbuje kupić plastikowy element mocujący panel LCD :)

Nie ma, to trzeba naprawić - nawet gwoździem! Robota właściciela - ja odmawiam napraw takich połamańców.
F75_Gwoxdz.jpg
:prosit

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ