EFX MX100
EFX MX100
Czesc, jestem po wakacjach i zrobilem sobie prezent - wlasnie rozpakowalem
EFX MX100 ( $111.00 na ebay ). Kupilem go bo mowi sie ze to solidna konstrukcja. Moje pierwsze wrazenie po rozpakowaniu - TO JEST NAJBARDZIEJ
SOLIDNA KONSTRUKCJA !!!!. Materialy, wykonanie i wytrzymalosc mozna przyrownac tylko do konstrukcji wojskowych a nawet w kilku przypadkach jest na wyzszym poziomie. Nareszcie mamy Chinski detektor w takim wykonaniu jakosciowym jak "zachodni" sprzet. Cena jest zabujczo mala i pewnie bedzie mniejsza. Mozna by powiedziec ze obudzil sie Azjatycki Gigant w swiecie wykrywaczy. Ciekawostka jest to ze nastepny model o tej samej konstrukcji ma wbudowany GPS i kosztuje tylko $160 ( EFX MX200 ). Tak ze GPS pojawil sie w detektorach z "niskiej polki". Nareszcie zapachnialo zdrowa konkurencja.
Miesiac temu mialem przesiadke w Pekinie wiec wyskoczylem na miasto do
jednej znajomej hurtowni detektorow. Z zaskoczeniem zobaczylem ze teraz w magazynie maja stosy detektorow z najdrozszej polki - Nokty, Minelaby, GPRs,
Garrety, Teknetics ... - ceny oczywiscie z kosmosu ale w Chinah nie brakuje bogaczy. Znajomi pokazali mi ze jest tez sporo klubow poszukiwaczy (pomimo
represyjnego prawa). Slowem, wzorem wschodniej Europy, Azja nareszcie
wystartowala do poszukiwan skarbow i rozwoju technologi.
EFX MX100 ( $111.00 na ebay ). Kupilem go bo mowi sie ze to solidna konstrukcja. Moje pierwsze wrazenie po rozpakowaniu - TO JEST NAJBARDZIEJ
SOLIDNA KONSTRUKCJA !!!!. Materialy, wykonanie i wytrzymalosc mozna przyrownac tylko do konstrukcji wojskowych a nawet w kilku przypadkach jest na wyzszym poziomie. Nareszcie mamy Chinski detektor w takim wykonaniu jakosciowym jak "zachodni" sprzet. Cena jest zabujczo mala i pewnie bedzie mniejsza. Mozna by powiedziec ze obudzil sie Azjatycki Gigant w swiecie wykrywaczy. Ciekawostka jest to ze nastepny model o tej samej konstrukcji ma wbudowany GPS i kosztuje tylko $160 ( EFX MX200 ). Tak ze GPS pojawil sie w detektorach z "niskiej polki". Nareszcie zapachnialo zdrowa konkurencja.
Miesiac temu mialem przesiadke w Pekinie wiec wyskoczylem na miasto do
jednej znajomej hurtowni detektorow. Z zaskoczeniem zobaczylem ze teraz w magazynie maja stosy detektorow z najdrozszej polki - Nokty, Minelaby, GPRs,
Garrety, Teknetics ... - ceny oczywiscie z kosmosu ale w Chinah nie brakuje bogaczy. Znajomi pokazali mi ze jest tez sporo klubow poszukiwaczy (pomimo
represyjnego prawa). Slowem, wzorem wschodniej Europy, Azja nareszcie
wystartowala do poszukiwan skarbow i rozwoju technologi.
Re: EFX MX100
Chodzi o tego cudaka??
Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to było cokolwiek warte!
Wykrywa to w ogóle metal?

proscan
Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to było cokolwiek warte!
Wykrywa to w ogóle metal?

proscan
Re: EFX MX100
Po szybkim sprawdzeniu w pokoju w powietrzu:
- wykrywa monety w odleglosci powyzej 20 cm.
- zdecydowanie i klarownie rozpoznaje roznice miedzy monetami Nickel i Diame.
- reaguje zdecydowanie na odleglosc.
W ogulnej ocenie sprawia wrazenie "pewniaczka" moze tak troche jak ktos kto
to jest wszystkiego pewien "na pewno" i od razu. Bardzo zdecydowany w reakcji, cos w rodzaju "to albo tamto" bez stanow posrednich.
"All metal" jest dynamiczny, Pin pointer statyczny.
Przy zmianie celow wygrywa jak by melodie grane na pianinie ( a nie na trabce ). Kolor daje po oczach, plastik w odczuciu jak w urzadzeniach przemyslowych morskich. Material plastiku bardzo podobny do GTI2500.
Konstrukcja kija niewiarygodnie stabilna - jak to mowia az sie buzia sama smieje. Wyglada jak by myslal nad tym inzynier z NASA.
- Ekran jest skladany w strone podlokietnika - calosc latwo wchodzi do malej torby - widac ze projektowal to ktos kto nosil detektory.
- Co bym zmienil ? - ekran jest duzy a cyfry malutkie a moglo by byc odwrotnie.
- Zasieg troche maly ale cena i cewka jest mala.
- Calosc wydaje sie deszczo odporna ( jest gumowa uszczelka na wlocie pojemnika batteri i gnazda na sluchawki i nie wiele brakuje by byl "podwodny" no ale to juz marketing.
Chcialbym aby moj T2 byl w tak solidnej konstrukcji.
- baterie 8x1.5v = 12v w podlokietniku - ale na szczescie po wyjeciu zasobnika na baterrie mozna bez problemu wlozyc 3 x 3.7 V Li-in okragle z wkladu od laptopa lub z 11V wkladu od wiertarki. (za grosze na targu rupieci).
Zobaczymy jak pojedzie w piasku.
To jest zrobione solidniej niz T2 lub inne "rurkowe" konstrukcje (od lata 70tych)a to cieszy bo przy tak niskiej cenie to moze inni producenci zobacza jak zrobic mocne, lekkie i praktyczne konstrukcje.
Pozdrowienia.
- wykrywa monety w odleglosci powyzej 20 cm.
- zdecydowanie i klarownie rozpoznaje roznice miedzy monetami Nickel i Diame.
- reaguje zdecydowanie na odleglosc.
W ogulnej ocenie sprawia wrazenie "pewniaczka" moze tak troche jak ktos kto
to jest wszystkiego pewien "na pewno" i od razu. Bardzo zdecydowany w reakcji, cos w rodzaju "to albo tamto" bez stanow posrednich.
"All metal" jest dynamiczny, Pin pointer statyczny.
Przy zmianie celow wygrywa jak by melodie grane na pianinie ( a nie na trabce ). Kolor daje po oczach, plastik w odczuciu jak w urzadzeniach przemyslowych morskich. Material plastiku bardzo podobny do GTI2500.
Konstrukcja kija niewiarygodnie stabilna - jak to mowia az sie buzia sama smieje. Wyglada jak by myslal nad tym inzynier z NASA.
- Ekran jest skladany w strone podlokietnika - calosc latwo wchodzi do malej torby - widac ze projektowal to ktos kto nosil detektory.
- Co bym zmienil ? - ekran jest duzy a cyfry malutkie a moglo by byc odwrotnie.
- Zasieg troche maly ale cena i cewka jest mala.
- Calosc wydaje sie deszczo odporna ( jest gumowa uszczelka na wlocie pojemnika batteri i gnazda na sluchawki i nie wiele brakuje by byl "podwodny" no ale to juz marketing.
Chcialbym aby moj T2 byl w tak solidnej konstrukcji.
- baterie 8x1.5v = 12v w podlokietniku - ale na szczescie po wyjeciu zasobnika na baterrie mozna bez problemu wlozyc 3 x 3.7 V Li-in okragle z wkladu od laptopa lub z 11V wkladu od wiertarki. (za grosze na targu rupieci).
Zobaczymy jak pojedzie w piasku.
To jest zrobione solidniej niz T2 lub inne "rurkowe" konstrukcje (od lata 70tych)a to cieszy bo przy tak niskiej cenie to moze inni producenci zobacza jak zrobic mocne, lekkie i praktyczne konstrukcje.
Pozdrowienia.
Co to jest?

Treasure Commander Si Robertson TC1X Metal Detectors
Ki diabeł?
Wygląd kosmiczno-demoniczny. Pewnie jakieś chiny. Kosztuje 300 USD w Kellyco. Wersja TC2X za 400 USD.
proscan
Re: Co to jest?
Facet jest bez saperki...
Podejrzewam, więc że cewka poza trybem przesiewania urobku posiada również opcję kopania dołków.
Podejrzewam, więc że cewka poza trybem przesiewania urobku posiada również opcję kopania dołków.
Re: Co to jest?
Widać, ze to jakaś cała rodzina wykrywaczy pod marką GROUND EFX.
Kellyco zamówiło sobie wersję z kamuflażem. Mi to wygląda jak detektor dla dziecka, albo dla chińczyka (i to małego).
http://efx-ua.com/category/%D0%B1%D0%BB ... round-efx/

proscan
Kellyco zamówiło sobie wersję z kamuflażem. Mi to wygląda jak detektor dla dziecka, albo dla chińczyka (i to małego).
http://efx-ua.com/category/%D0%B1%D0%BB ... round-efx/

proscan
Re: Co to jest?
Jest reklama tego w Kellyco to - TC3X i TC2X
http://www.youtube.com/watch?v=y55qb2FMYPE
http://www.youtube.com/watch?v=OV-_e5cxSQw
http://www.youtube.com/watch?v=y55qb2FMYPE
http://www.youtube.com/watch?v=OV-_e5cxSQw
Ground EFX, WGI
Piszą, że amerykańskie to znaczy na kilometr śmierdzi chińszczyzną. Co to za wynalazki?
http://allegro.pl/wykrywacz-metali-grou ... 51862.html
http://allegro.pl/wykrywacz-metali-grou ... 67825.html
http://allegro.pl/wykrywacz-usa-wgi-gro ... 91055.html
http://allegro.pl/wykrywacz-metali-grou ... 51862.html
http://allegro.pl/wykrywacz-metali-grou ... 67825.html
http://allegro.pl/wykrywacz-usa-wgi-gro ... 91055.html
Re: EFX MX100
Połączyłem z istniejącym(i) tematem(tami).
proscan
proscan
Re: EFX MX100
Rzeczone cudo funkcjonuje już od jakiegoś czasu na polskim rynku....
Ktoś....coś? Znaczy konkret jakiś?
Ktoś....coś? Znaczy konkret jakiś?