WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
-
markowski2006
- Posty: 4
- Rejestracja: pt mar 06, 2015 9:39 pm
WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
Witam. Mam problem z trybem statycznym P/p. Otóż po naciśnięciu przycisku jest ciągły sygnał,a powinien być dopiero przy zbliżeniu do wykrytego obiektu.Nie jest to wina cewki bo bez niej jest ten sam efekt. Co może być przyczyną i czy konieczna jest naprawa? Wykrywacz jest z drugiej ręki ,ale jeszcze na gwarancji. Poprzednik kupił go w VIKINGU.
Re: VHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
Zapewne jakiś ciołek-matołek grzebał w nastawach.
-
markowski2006
- Posty: 4
- Rejestracja: pt mar 06, 2015 9:39 pm
Re: VHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
Raczej nie.Problem pojawił się już w trakcie gdy już użytkowałem wykrywacz, a konkretnie gdzieś po miesiącu i
nastąpiło to stopniowo.Otóż miał taki objaw,że po namierzeniu przedmiotu chwilę działał poprawnie, ale po pewnym czasie znowu to samo,a obecnie "wyje" na okrągło. Oczywiście sam przycisk działa prawidłowo.
nastąpiło to stopniowo.Otóż miał taki objaw,że po namierzeniu przedmiotu chwilę działał poprawnie, ale po pewnym czasie znowu to samo,a obecnie "wyje" na okrągło. Oczywiście sam przycisk działa prawidłowo.
Re: WHITES COINMASTER PRO PROBLEM Z PINPOINTEM
Rozumiem. Prawdopodobnie wystarczy dobrać odpowiednią nastawę.

proscan

proscan
-
markowski2006
- Posty: 4
- Rejestracja: pt mar 06, 2015 9:39 pm
Re: WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
Czy mógłbym wysłać do Pana sam "pulpit",celem zminimalizowania przesyłki (wyczytałem,że jest to możliwe).
Re: WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
Możliwe, ale dla takiego głupstwa nie warto wysyłać. Niech się Pan odezwie emailowo, to napiszę co trzeba zrobić (publicznie nie będę tego robił, bo różni bezrozumni potem czytają i będą bez sensu i potrzeby grzebać).
-
markowski2006
- Posty: 4
- Rejestracja: pt mar 06, 2015 9:39 pm
Whites Prizm III - problem z pinpointem i bateriami
Witam,
Spaceruję sobie z Whites'em Prizm III (oryginalna cewka). Niestety ostatnio pojawił się problem z pinpointem - po jego uruchomieniu jednostajnie 'wyje' bez przerwy a nie tylko w momencie zbliżenia się do metalowego przedmiotu. Problem bardzo podobny do opisanego przez użytkownika Coinmastera Pro: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=1&t=3771
W żadnych nastawach nic nie grzebałem i poprzednio działał poprawnie przez ponad rok.
Co więcej, niewiele później zauwazyłem też drugą rzecz: pomimo wyłączania wykrywacz pobiera prąd z baterii. Po włożeniu nowego zestawu baterii i weekendowym chodzeniu, odłożyłem wykrywacz na cały tydzień i po jego ponownym uruchomieniu w następny weekend baterie nadawały się tylko do wymiany. Sprawdziłem to w kolejnym tygodniu, podejrzewając że po prostu zapomniałem wyłączyć lub kupiłem jakieś przeterminowane baterie, ale ta sama sytuacja powtórzyła się. Zupełnie, jakby wykrywacz pobierał energię pomimo wyłczenia. Wcześniej baterii mogłem nie zmieniać przez o wiele dłużej, eksploatując go normalnie.
Co może być przyczyną?
pozdrawiam
Maciek
Spaceruję sobie z Whites'em Prizm III (oryginalna cewka). Niestety ostatnio pojawił się problem z pinpointem - po jego uruchomieniu jednostajnie 'wyje' bez przerwy a nie tylko w momencie zbliżenia się do metalowego przedmiotu. Problem bardzo podobny do opisanego przez użytkownika Coinmastera Pro: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=1&t=3771
W żadnych nastawach nic nie grzebałem i poprzednio działał poprawnie przez ponad rok.
Co więcej, niewiele później zauwazyłem też drugą rzecz: pomimo wyłączania wykrywacz pobiera prąd z baterii. Po włożeniu nowego zestawu baterii i weekendowym chodzeniu, odłożyłem wykrywacz na cały tydzień i po jego ponownym uruchomieniu w następny weekend baterie nadawały się tylko do wymiany. Sprawdziłem to w kolejnym tygodniu, podejrzewając że po prostu zapomniałem wyłączyć lub kupiłem jakieś przeterminowane baterie, ale ta sama sytuacja powtórzyła się. Zupełnie, jakby wykrywacz pobierał energię pomimo wyłczenia. Wcześniej baterii mogłem nie zmieniać przez o wiele dłużej, eksploatując go normalnie.
Co może być przyczyną?
pozdrawiam
Maciek
Re: Whites Prizm III - problem z pinpointem i bateriami
Jeśli NA PEWNO nic nie było grzebane, to wina jest niestety po stronie elektroniki i wizyta w serwisie będzie nieodzowna.
Co do poboru prądu, to sprawa także wymaga przyjrzenia się i wykonania kilku pomiarów, którędy prąd "ucieka".

proscan
Co do poboru prądu, to sprawa także wymaga przyjrzenia się i wykonania kilku pomiarów, którędy prąd "ucieka".
proscan
Re: WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
Witam mam identyczną sytuacje jak kolega niżej po roku czasu zaczął mi się wzbudzać na maksymalnych ustawieniach co kiedyś sie nie zdazalo a teras potrafi się nawet wzbudzić o dwie kreski niżej i p/p po jego wloczeniu cały czas popiskuje prosze o podpowiedź taką jak dostał kolega niżej z góry dziękuję
Re: WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
Kolega ma problem z Pinpoitem - z opisu wynika zupełnie coś innego, więc moje porady j/w nic tu nie pomogą.
Proszę sprawdzić działanie wykrywacza na innej sondzie.

proscan
Proszę sprawdzić działanie wykrywacza na innej sondzie.
proscan
Re: WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
napisałem że przy włoczeniu p/p cały czas piszczy nawet jak się trzyma w powietrzu
Ale widzę że pan dzieli ludzi na lepszych i gorszych jemu pan pomógł a mi nie chce
Ale widzę że pan dzieli ludzi na lepszych i gorszych jemu pan pomógł a mi nie chce
Re: WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
A gdzie kolega to napisał??
Proszę nie korzystać z forum pod wpływem alkoholu, albo innych środków psychoaktywnych.
Proszę nie korzystać z forum pod wpływem alkoholu, albo innych środków psychoaktywnych.
jak widać nadużywanie prowadzi do paranoi.Ale widzę że pan dzieli ludzi na lepszych i gorszych jemu pan pomógł a mi nie chce
Re: WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
napisze panu krok po kroku co jest u mnie źle .
Włoczam wykrywke i na trybie dynamik jest wmiare dobrze ale już przy namierzaniu p/p jest katastrofa namierzasz i ras tu jest pusty sygnał ras obok .
jak wezmę nawet wykieruje w powietrze to też popiskuje

Włoczam wykrywke i na trybie dynamik jest wmiare dobrze ale już przy namierzaniu p/p jest katastrofa namierzasz i ras tu jest pusty sygnał ras obok .
jak wezmę nawet wykieruje w powietrze to też popiskuje
Re: WHITES COINMASTER PRO-PROBLEM Z PINPOINTEM
jak bym nie sprawdził na innej sodzie to bym pany nie zawracał głowy kolega ma coinmastera gt wkładam jego cewkę i to samo a moja u niego śmiga więc nie jest to popsuta cewka