Witajcie.
Chcę przerobić zwykły wykrywacz na podwodny. Elektronika dostała by nową puszkę z kompletem wodoszczelnych pokręteł i przycisków. Dla pewności chcę jednak zalać tą puszkę jakąś cieczą (olejem). Wykrywka to Fisher CZ3D więc nie jest to tylko płytka z układem scalonym i niczym po za tym. Doradźcie co zastosować. Widziałem gdzieś na ruskich stronach komputery zalane olejem jadalnym ale to śmiech na sali. Czy olej transformatorowy był by dobry? Najważniejsza rzecz to ochrona elementów elektronicznych wykrywacza więc taki olej/ciecz nie mogła by w żaden sposób ich uszkadzać :/
Oczywiście wszelkie inne pomysły na konkretne uszczelnienie puszki (z uwzględnieniem pokręteł i przycisku) mile widziane.
Zalanie wykrywacza olejem
Re: Zalanie wykrywacza olejem
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... ejem#p7423
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... jem#p23022
Wyszukiwarka google też działa:
http://www.agh.edu.pl/blog-naukowy/info ... -decybeli/
Zanurzenie komputera odbyło się w komorze bezechowej, która znajduje się w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki AGH, w oleju wazelinowym o temperaturze 19 stopni Celsjusza. Komputer mógłby być zanurzony także w oleju zakupionym w sklepie, jednak olej spożywczy może z czasem zjełczeć i zmętnieć.
Olej wazelinowy:Użyty olej można kupić w punktach specjalizujących się w różnego rodzaju olejach i smarach. Olej ten jest stosowany do smarowania ostrzy noży i innych elementów maszyn, które mają styczność z żywnością.
http://emka.no-ip.org/pages/olej-wazelinowy,30-131.aspx
1l - 15zł.

Na odpowiedzialność ludzi z AGH - a wiadomo, tam pracują rodzice naszego nowego jaśniepana wybranego wolą suwerena, więc to nie to co w mąkę pierdnąć i byle kogo zatrudnić.
proscan
Re: Zalanie wykrywacza olejem
Pierwszy temat czytałem ale nie rozwiązał mojego problemu :/
Olej wazelinowy - neutralny dla tworzyw sztucznych ! ...i o to chodziło !!!
Dzięki Proscan
Olej wazelinowy - neutralny dla tworzyw sztucznych ! ...i o to chodziło !!!
Dzięki Proscan
Re: Zalanie wykrywacza olejem
W żadnym wypadku olej transformatorowy stary olej posiadał PCB środek rakotwórczy itd.Obecnie ponoć go nie ma,ale nie masz pewności ską olej.