Witam
Posiadam wykrywacz TEKNETIKS i dwie cewki oryginalną 8 cali oraz dokupioną
DETECH ULTIMATE 13 cali DD.
Po pewnym czasie Ultimate zrobiła się jakby czuła na pole magnetyczne Ziemi, ponieważ
jedynie przy ustawieniu jej spodu na kierunek wschód lub zachód nie produkuje zakłóceń,
a w pozostałych płaszczyznach jest bezużyteczna. Wykrywacz pracuje bez zastrzeżeń
z oryginalną cewką 8" Teknetics.
Czy jest możliwość jakiegoś strojenia aby obie sądy pracowały poprawnie, a nie tylko
oryginalna od Teknetiksa ?
Detech Ultimate 13 DD
Re: Detech Ultimate 13 DD
Raczej nie - ta sonda DETECH może być nawet sprawna, po prostu "łapie zakłócenia" z jakiegoś nadajnika/źródła promieniowania. Im powierzchnia sondy większa, tym wrażliwość na takie zakłócenia też większa.
Kupowanie dużych sond (a zwłaszcza takich kolosów) często ma taki skutek - trzeba redukować czułość, żeby dało się pracować. Efekt w końcu taki, że zasięg nie wiele wzrasta. Najbardziej zadowolony sprzedawca, który opchnął coś takiego i producent, który to wyprodukował.
Oczywiście przydałoby się coś większego niż sonda 8 cali, ale to zależy jaki to wykrywacz, bo tego kolega nie napisał (pewnie jakiś prosty, bo tylko taki są z sondami 8 cali). No i wątek nie o tym.
Podsumowując, nic nie wskazuje na uszkodzenie sondy.

proscan
Kupowanie dużych sond (a zwłaszcza takich kolosów) często ma taki skutek - trzeba redukować czułość, żeby dało się pracować. Efekt w końcu taki, że zasięg nie wiele wzrasta. Najbardziej zadowolony sprzedawca, który opchnął coś takiego i producent, który to wyprodukował.
Oczywiście przydałoby się coś większego niż sonda 8 cali, ale to zależy jaki to wykrywacz, bo tego kolega nie napisał (pewnie jakiś prosty, bo tylko taki są z sondami 8 cali). No i wątek nie o tym.
Podsumowując, nic nie wskazuje na uszkodzenie sondy.
proscan