Witam serdecznie,szukam informacji na temat jak wyżej ,posiadam ramkę pi ale nie daje ona informacji o tym czy metal jest ,,Fe,, czy nie ,zastanawiam się nad zakupem tego typu wykrywacza-
http://allegro.pl/golden-mask-deep-hunt ... 03531.html
wiem że również nie określa on metalu ale jest lżejszy i ma większe cewki w sprzedaży.
Dzwoniłem po sprzedawcach wykrywaczy i to samo mi powiedzieli,że za taką cenę nie kupię ramy z rozróżnianiem koloru , chciałbym się dowiedzieć czy jest takowy sprzęt dostępny na rynku do 5000-6000 tyś zł czy np; Lorenz deepmax 3 spełnia moje oczekiwania ale cena tu mnie przerośnie.
Chcę szukać sporych kolorowych przedmiotów np; starych depozytów(brąz i td,niezalegających głębiej jak na 1.2m) przy użyciu ramki 2x2m .
Może magnetometr?-nie wiem,chodzi o krycie terenu a magnetometr nie pokryje tereny tak jak rama 2x2m i czy rozróżni metal na ferro-nie ferro.. czy nie?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie .pozdrawiam
Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.
Re: Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.
Proszę o pytanie, bo go nie widzę.
O magnetometrach było już w innych wątkach. Magnetometr nie wykrywa w ogóle metali kolorowych.

proscan
O magnetometrach było już w innych wątkach. Magnetometr nie wykrywa w ogóle metali kolorowych.
proscan
Re: Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.
Witam panie Proscan .
Pytanie;chcę kupić wykrywacz ramowy z rozróżnianiem kolorów do 6000 tyś zl czy jest jakiś sprzęt w tych granicach cenowych dający w miarę rzetelny odczyt do maks 120cm na przedmiot np; srebrny taki jak misa 25/25 cm?
Czy po prostu zainwestować w Lorenz deepmax x3 ? ,który kosztuje o wiele więcej!
pozdrawiam
Pytanie;chcę kupić wykrywacz ramowy z rozróżnianiem kolorów do 6000 tyś zl czy jest jakiś sprzęt w tych granicach cenowych dający w miarę rzetelny odczyt do maks 120cm na przedmiot np; srebrny taki jak misa 25/25 cm?
Czy po prostu zainwestować w Lorenz deepmax x3 ? ,który kosztuje o wiele więcej!
pozdrawiam
Re: Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.
Nie mam orientacji co jest na rynku. Bułgarskie detektory SSP mają czujnik magnetyczny do rozróżniania żelaza, ale raczej to powierzchniowo działa.
Lorenz raczej także nie da rady na tej głębokości wskazać co znalazł. Misa 25x25 to lepiej szukać zwykłym VLF-em z dużą sondą.

proscan
Lorenz raczej także nie da rady na tej głębokości wskazać co znalazł. Misa 25x25 to lepiej szukać zwykłym VLF-em z dużą sondą.
proscan
-
Lampart
Re: Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.
Na kolor jest mniejszy zasięg niż na żelazo o tej samej powierzchni. Czy to kolor czy żelazo można po znalezieniu ramą sprawdzić magnometrem. Magnometr nie widzi koloru.