pinpointer... detektor metali

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów
ODPOWIEDZ
prezes
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 5:21 pm

pinpointer... detektor metali

Post autor: prezes »

chciałbym przerobić ten detektor metali na pinpointer
http://allegro.pl/reczny-wykrywacz-meta ... 04545.html
jestem całkowitym laikiem w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość
w stanie obecnym ma inponujące osiągi co do 1 grosza
więc nadał się idealnie na przeróbkę ,czy mogę to robić
cewkę nawijając drut na rdzeń ferrytowy
,czy może --cewkę-- mogę zgnieść
w kształt elipsy .?
jeżeli tak to prosiłbym o dokładny sposób jak mam to zrobić
jaki drut,jaka grubość,ilość zwoji
według miernika -- gdzieś wyczytałem -- indukcyjność ok. 200-350uH i rezystancja 1-2 omy.
drut 0,7-0,9mm^2
czy te częstotliwości będą odpowiednie do tego modelu detektora jest to chyba.. PI ...
obecna fabryczna średnica cewki to 15 cm
mam tu stronkę do obliczania wielkości cewek ale nie wiem jak to ugryść
http://www.pronine.ca/multind.htm
Załączniki
123.PNG
123.PNG (150.45 KiB) Przejrzano 23210 razy
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: ProScan »

,czy może --cewkę-- mogę zgnieść w kształt elipsy .?

Można, czemu nie?

jeżeli tak to prosiłbym o dokładny sposób jak mam to zrobić


Podaję metodę: Wziąć cewkę w dłoń i ścisnąć do pożądanego rozmiaru.

jaki drut,jaka grubość,ilość zwoji


Drut nie jest potrzebny, żeby z cewki okrągłej zrobić elipsę. Nie rozumiem co w końcu kolega che zrobić. Zbudować pinpointer od zera, czy przerobić tego chińczyka?

:pa

proscan
prezes
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 5:21 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: prezes »

chciałbym go przerobić najmniej inwazyjnie
jak jest możliwość to nie robić drugiej cewki tylko zmodyfikować obecną
czy można ją zgiąć aby weszła do rurki śr. 2-3 cm
wcześniej okręcił bym ją taśmą klejącą aby druty się nie stykneły
po zgięciu musi być zachowana jakaś odlegość w środku między zwojami.
czy można je przytulić do siebie na styk .
wiele straciłbym na zasięgu ?
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: KrisssK »

Ten chińczyk kosztuje ok. 80zł. W tej cenie lub nieco wyższej można już kupić jakis prosty PinPointerek dedykowany do naszych zastosowań.
Gdzie zatem sens majstrowania przy czymś takim bez gwarancji że cokolwiek z tego wyjdzie.

A co do zasięgu to w przypadku PinPointerów zasięg nie jest specjalnie istotny. W zasadzie dobrze gdy nie jest zbyt duży bo wtedy łatwiej namierzyć fanta.
A o to chyba chodzi przy posługiwaniu się takim urządzeniem.
prezes
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 5:21 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: prezes »

pinpointer tekneticsisa ,używkę mogę mieć za 100 zł grosz łapie 2cm
pinpointer garretta ...ogólnie bardzo chwalony zwłaszcza z osiągów ...nowa 600 zł 1 grosz 5cm
ten chinczyk mogę wyrwać za 60 ,sprzedawca sprawdzał że 1 grosz łapie z 20 cm
czyli daje do myślenia :D
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: KrisssK »

No to życzę powodzenia w posługiwaniu się PinPointerem który ma zasięg 20cm na 1gr :D
prezes
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 5:21 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: prezes »

a dlaczego nie ? niech łapie nawet te 10 cm
prezes
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 5:21 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: prezes »

ProScan co myślisz o tym ?
owinąć taśmą i wsadzić w rurkę 3cm nie zaszkodzi dla detektora ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: ProScan »

Ten zasięg jest dzięki dużej średnicy sondy. Rozumiem, że kolega chce zjechać do zasięgu 1cm na 1 gr. Tak?

;)

proscan
prezes
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 5:21 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: prezes »

chciałbym zminimalizować gabaryty detektora do minimum
jeżeli zmniejszę cewkę do śr.3cm po owinięciu taśmą gdzie 1 gr wykryje z 5 cm będę zadowolony :lol:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: ProScan »

Nie widzę problemu by zrobić eksperyment: ścisnąć do porządnego rozmiaru i zobaczyć co się stanie.

Chyba że kolega chce zrobić cewkę "ala solenoid" o takich samych parametrach jak cewka, która jest obecne w tym chińczyku.

Ale dlaczego ja się mam domyślać co kto chce zrobić ? Nie łatwiej będzie, jeśli pytanie będzie sformułowane jasno?

Jeszcze do tego dochodzi kwestia wiary, w to co mówi sprzedawca z allegro (a allegrowi handlarze często bezczelnie kłamią).

:pa

proscan
prezes
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 5:21 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: prezes »

konkretnie interesuje mnie czy po ściśnięciu cewki do rurki spadnie mocno zasięg
nie mogę tego sprawdzic bo jeszcze detektor nie jest zakupiony :D
a nie chciałbym wydać kasy na darmo.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: ProScan »

Napisałem - spadnie mocno. A ile? A skąd mam to wiedzieć, skoro nie wiem nawet jaki jest zasięg tej zabawki?

Jeśli moneta będzie testowana na zasięg tak jak np. w Propointerze (od czoła), to być może w ogóle nie będzie jej wykrywał.

Opcja wydawania 60zl + marnowanie czasu na przeróbki, by zbudować sobie potworka, o zasięgu nie lepszym niż jakiś używany fabryczny detektorek, jest moim zdaniem bez sensu.

:pa

proscan
prezes
Posty: 8
Rejestracja: pt lip 05, 2013 5:21 pm

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: prezes »

dzięki za pomoc :D
,kupie orginalny pinpointer ze sklepu
Sigmonium

Re: pinpointer... detektor metali

Post autor: Sigmonium »

Witam.
Może wzbudzę Waszą wesołość. Do moich potrzeb używam tzw kemota. Do poszukiwań drobnicy w kupkach piachu sprawdza mi się znakomicie. Koszt pici pici i piętnaście minut w warsztacie celem do robienia noska na cewkę. Kręcika używam do precyzyjnej lokalizacji drobiazgu. W razie zgubienia czy zniszczenia , przynajmnej serce nie zaboli. :G
ODPOWIEDZ