Garrett GTI 1500 - wyświetlacz nie reaguje
-
archidiapatera
- Posty: 4
- Rejestracja: ndz lut 28, 2016 5:56 pm
Garrett GTI 1500 - wyświetlacz nie reaguje
Witam!
Otrzymałem od znajomego niesprawny wykrywacz Garrett GTI 1500.
Z otrzymanych od niego informacji wynika, że wykrywacz początkowo działał, jednak w terenie wilgotnym wyświetlacz zaczynał "wariować".
Sądząc, że usterka wynika z braku styku wewnątrz wyświetlacza rozkręcił.
Po ponownym złożeniu i włożeniu baterii wykrywacz piszczy (alarm?), a przyciski na wyświetlaczu w ogóle nie reagują i aby go wyłączyć trzeba wyciągnąć baterie.
Niekiedy po włożeniu baterii nie piszczy, wyświetlacz wyświetla, jednak przyciski również nie reagują na naciskane funkcje.
Cewka od spodu jest w niektórych miejscach poprzecierana (znajomy nie używał osłony), czy może to mieć wpływ na powyższą usterkę? Powyższe zachowanie wykrywacza z podpiętą cewką i bez cewki jest takie same.
Proszę o radę co mogę zrobić w tej sytuacji?
Pozdrawiam!
Janusz
Otrzymałem od znajomego niesprawny wykrywacz Garrett GTI 1500.
Z otrzymanych od niego informacji wynika, że wykrywacz początkowo działał, jednak w terenie wilgotnym wyświetlacz zaczynał "wariować".
Sądząc, że usterka wynika z braku styku wewnątrz wyświetlacza rozkręcił.
Po ponownym złożeniu i włożeniu baterii wykrywacz piszczy (alarm?), a przyciski na wyświetlaczu w ogóle nie reagują i aby go wyłączyć trzeba wyciągnąć baterie.
Niekiedy po włożeniu baterii nie piszczy, wyświetlacz wyświetla, jednak przyciski również nie reagują na naciskane funkcje.
Cewka od spodu jest w niektórych miejscach poprzecierana (znajomy nie używał osłony), czy może to mieć wpływ na powyższą usterkę? Powyższe zachowanie wykrywacza z podpiętą cewką i bez cewki jest takie same.
Proszę o radę co mogę zrobić w tej sytuacji?
Pozdrawiam!
Janusz
Re: Garrett GTI 1500 - wyświetlacz nie reaguje
Oryginalny problem zapewne wynikał z uszkodzenia sondy.
Ale jak już podjął tą głupawą decyzję i rozkręcił wykrywacz, to na pewno coś zepsuł. Co zepsuł? Nie wiadomo. Wykrywacz do naprawy, albo do kasacji.

proscan
Ale jak już podjął tą głupawą decyzję i rozkręcił wykrywacz, to na pewno coś zepsuł. Co zepsuł? Nie wiadomo. Wykrywacz do naprawy, albo do kasacji.
proscan
-
archidiapatera
- Posty: 4
- Rejestracja: ndz lut 28, 2016 5:56 pm
Re: Garrett GTI 1500 - wyświetlacz nie reaguje
Witam!
A czy możecie państwo określić mi przybliżony koszt naprawy po wysłaniu sprzętu do Was?
Jaka jest cena cewki?
Proszę o informację.
A czy możecie państwo określić mi przybliżony koszt naprawy po wysłaniu sprzętu do Was?
Jaka jest cena cewki?
Proszę o informację.
Re: Garrett GTI 1500 - wyświetlacz nie reaguje
Nie mam pojęcia co jest zepsute.
Z praktyki wiem, że elektronika nie psuje się o ile ktoś nie grzebał - a tutaj mamy ingerencję osoby, która zapewne nigdy nie miała z wykrywaczami do czynienia (pewnie myślała, że jak "wyczyści" elektronikę, to ustabilizuje działania wykrywacza). Można spodziewać się wszystkiego!
Przykład na świeżo. Miałby być urwane kabelki, a w środku... jakby ktoś granat wrzucił: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... 5&start=15
Sam przegląd będzie trochę kosztował (proszę pytać poprzez email). Może się skończyć na niczym - nie wszystko zawsze daje się naprawić. Sondy do GTI chyba nie mam na sprzedaż.

proscan
Z praktyki wiem, że elektronika nie psuje się o ile ktoś nie grzebał - a tutaj mamy ingerencję osoby, która zapewne nigdy nie miała z wykrywaczami do czynienia (pewnie myślała, że jak "wyczyści" elektronikę, to ustabilizuje działania wykrywacza). Można spodziewać się wszystkiego!
Przykład na świeżo. Miałby być urwane kabelki, a w środku... jakby ktoś granat wrzucił: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... 5&start=15
Sam przegląd będzie trochę kosztował (proszę pytać poprzez email). Może się skończyć na niczym - nie wszystko zawsze daje się naprawić. Sondy do GTI chyba nie mam na sprzedaż.
proscan
Re: Garrett GTI 1500 - wyświetlacz nie reaguje
Wykrywacz dotarł. Oczywiście popaprany przez naprawiacza. Nawet nie potrafił dobrze poskładać...
Wada zasadnicza - uszkodzenia klawiatura foliowa (co jest częste w starych Garrettach). Oczywiście klawiatury nie są dostępne, więc naprawiłem jak się dało...
Sonda natomiast jest bardzo stabilna, ale popękana (jakby ją ktoś nadepnął), więc całkiem możliwe, że w warunkach wilgoci zaczynał szaleć. Oczywiście naprawiacz musiał swoje nieudaczne łapki wpakować i zalał wejście do odgiętki kablowej "kropelką" (albo innym świństwem cyjanoakrylowym). Skąd się takie debilne pomysły biorą?
Jedyna sensowa rzecz jaką można jeszcze zrobić, to wszystkie pęknięcia od spodu poszerzyć i zalać żywicą epoksydową - z nadzieją, że to załatwi sprawę.

proscan
Wada zasadnicza - uszkodzenia klawiatura foliowa (co jest częste w starych Garrettach). Oczywiście klawiatury nie są dostępne, więc naprawiłem jak się dało...
Sonda natomiast jest bardzo stabilna, ale popękana (jakby ją ktoś nadepnął), więc całkiem możliwe, że w warunkach wilgoci zaczynał szaleć. Oczywiście naprawiacz musiał swoje nieudaczne łapki wpakować i zalał wejście do odgiętki kablowej "kropelką" (albo innym świństwem cyjanoakrylowym). Skąd się takie debilne pomysły biorą?
Jedyna sensowa rzecz jaką można jeszcze zrobić, to wszystkie pęknięcia od spodu poszerzyć i zalać żywicą epoksydową - z nadzieją, że to załatwi sprawę.
proscan
-
archidiapatera
- Posty: 4
- Rejestracja: ndz lut 28, 2016 5:56 pm
Re: Garrett GTI 1500 - wyświetlacz nie reaguje
W porządku, to proszę doszczelnić sondę.
Czy uszczelnienie nie zwiększy obwodu cewki na tyle, że w przyszłości
nie pozwoli założyć na nią osłony (chciałbym taką zakupić)?
Czy uszczelnienie nie zwiększy obwodu cewki na tyle, że w przyszłości
nie pozwoli założyć na nią osłony (chciałbym taką zakupić)?
Re: Garrett GTI 1500 - wyświetlacz nie reaguje
Średnica pozostanie taka sama. Będą zgrubienia - ale osłonka powinna się utrzymać.
-
archidiapatera
- Posty: 4
- Rejestracja: ndz lut 28, 2016 5:56 pm
Re: Garrett GTI 1500 - wyświetlacz nie reaguje
No to fajnie.
W takim razie grzecznie czekam na informację o pełnym uzdrowieniu wykrywacza...
W takim razie grzecznie czekam na informację o pełnym uzdrowieniu wykrywacza...