Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Dodam że przewód, gniazdo, wtyk dawno wymienione i f2 działa o niebo lepiej, a mimo to zastanawiam się czy kupić cewkę nel hunter czy nel tornado
coby jeszcze polepszyć właściwości sprzętu 
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
W F2 nie warto inwestować - ale to nie temat do dyskusji w wątku o wzbudzaniu.
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
Witam ponownie, jestem co najmniej rozczarowany.
Wiem że to może nie odpowiedni temat, ale dotyczy ciągle tego samego wykrywacza.
Wymieniłem wtyk oraz gniazdo jak pisałem prędzej tak jak na foto niżej: Kupiłem sondę nel tornado, zmierzyłem opór na wtyczce:
pin 1-2 = 30 ohm
pin 3-4 = 7 ohm
Oryginalna 8" koncentryczna ma 8,5 ohm i 5,5 ohm.
Myślę sobie piny raczej się zgadzają więc podłącze, podłączam i robię test monetą 50gr i doznaje co najmniej szoku
50gr cewka 8" standardowa łapie jakieś 20cm w powietrzu.
50gr cewka nel tornado łapie jakieś 16cm w powietrzu.
Dlaczego taka wielka i zachwalana cewka tak słabo wypada w porównaniu ze starą 8" ??
Spodziewałem się jakieś 5 cm zysku oraz większy teren przemiatania a tu jeszcze gorzej, czy to wina cewki??
Proszę pilnie o pomoc bo nie wiem co dalej z tym zrobić, czy odesłać cewkę.
Wiem że to może nie odpowiedni temat, ale dotyczy ciągle tego samego wykrywacza.
Wymieniłem wtyk oraz gniazdo jak pisałem prędzej tak jak na foto niżej: Kupiłem sondę nel tornado, zmierzyłem opór na wtyczce:
pin 1-2 = 30 ohm
pin 3-4 = 7 ohm
Oryginalna 8" koncentryczna ma 8,5 ohm i 5,5 ohm.
Myślę sobie piny raczej się zgadzają więc podłącze, podłączam i robię test monetą 50gr i doznaje co najmniej szoku
50gr cewka 8" standardowa łapie jakieś 20cm w powietrzu.
50gr cewka nel tornado łapie jakieś 16cm w powietrzu.
Dlaczego taka wielka i zachwalana cewka tak słabo wypada w porównaniu ze starą 8" ??
Spodziewałem się jakieś 5 cm zysku oraz większy teren przemiatania a tu jeszcze gorzej, czy to wina cewki??
Proszę pilnie o pomoc bo nie wiem co dalej z tym zrobić, czy odesłać cewkę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Wzbudzanie się przy dotykaniu do kabla - Fisher F4
A co ja poradzę na czyjeś chciejstwo?
Zakup sondy NEL to była tzw. "dobra zmiana".
proscan
Zakup sondy NEL to była tzw. "dobra zmiana".
proscan