Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów
ODPOWIEDZ
gringocorp
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 9:27 am

Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Post autor: gringocorp »

Witam,od jakiegoś czasu zastanawiam się jak strojone są sondy w markowych wykrywaczach.interesuje mnie przeciętny prąd i napięcie zrównoważenia dla typowych konstrukcji sond DD.Panie Proscan mógł by pan napisać kilka słów na ten temat? myślę że nikt nie miał do czynienia z taką ilością sond co ty.Czy markowe wykrywacze używają funkcji balans coil w celu zmniejszenia napięcia na cewce?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Post autor: ProScan »

Nie będę tutaj pisał jak mierzę napięcie (nie prąd) niezrównoważenia i jakie uzyskuję wartości dla różnych sond, różnych producentów. Nie wszystko musi być publiczne.

Powiem ogólnie - im mniej, tym lepiej.

Nie znam żadnej komercyjnej konstrukcji wykrywacza hobbystycznego, w którym sonda jest automatycznie równoważona.

:pa

proscan
gringocorp
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 9:27 am

Re: Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Post autor: gringocorp »

oczywiście nie wszystko ;) a tak średnio ile mA idzie ca cewkę w firmowym wykrywaczu?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Post autor: ProScan »

Nie mierzyłem tego. Tzn. może mierzyłem wiele lat temu, ale nie pamiętam - to są góra dziatki mA. Zwykle mniej. Ale dla części nadawczej, a nie samej cewki nadawczej.

Często są to sondy rezonansowe z rezonansem równoległym. Co to oznacza - odsyłam do podręczników elektrotechniki.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ