Wyłączanie sie spectry.

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
morek
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 21, 2016 8:19 pm

Wyłączanie sie spectry.

Post autor: morek »

Witam.Moja sprctra, przy każdorazowej próbie właczenia podświetleni automatycznie sie wyłącza .Także w czasie pracy sporadyczie ,ale zdarza sie że monitor robi się nagle biały i wykrywacz gaśnie.I nie wiem czy jakies uszkodzenie mechaniczne czy tylko mogło sie coś poluzować.Wykrywacz zakupiony za granicą w 2011 roku.pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wyłączanie sie spectry.

Post autor: ProScan »

Powodów może być wiele - we własnym zakresie można sprawdzić tylko zasilanie.

Można tez spróbować sprowokować wyłączenie uderzając ręką gdzieś w obudowy, o ile jest to problem mechaniczny, to powinno "wyjść". Byle nie przesadzić.

:pa

proscan
morek
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 21, 2016 8:19 pm

Re: Wyłączanie sie spectry.

Post autor: morek »

Witam.Próbowałem tak jak Pan radził,jednak nie było czegoś takiego aby stukanie w konkretne miejsce na puszce lub monitorku powodowało wyłączenie.Zdarzało sie ży wykrywacz w czasie pracy nagle przestawał pracować , monitor migał na biało i brak było reakcji na klawisze sterowania.Wtedy wyłączenie powodowało lekkie stuknięcie w puszkę z bateriami albo dopiero całkowite wyjęcie baterii.I procedura włączana od początku.Czasem raz na godz czasem co dwie min.Poza tym wykrywacz pracuje normalnie. pozdrawiam
ODPOWIEDZ