Przestrzegam jednak czytających ten post, że zdecydowałem się na wymianę przewodu świadom tego że mogę popsuć (a można popsuć wszystko
XLT wpływ zasilania na niestabilną pracę
XLT wpływ zasilania na niestabilną pracę
Witam, pytanie do mistrza . Z racji tego, że mam wyjątkową skłonność do przerabiania zasilania w swoich wykrywaczach, zaopatrzyłem mojego XLT Sectrum w li- ion, co w sumie nie stwarza problemu. Problem zaczyna się, kiedy baterie mają więcej niż 11,6v. Wykrywacz (popierduje) na czułości powyżej 4, a nawet 2. Po rozładowaniu baterii poniżej tego progu mogę podkręcić czułość nawet do 12-13 ( na tych samych nastawach) . Czy mogę liczyć na podpowiedź, czy aby stabilizator się nie kończy ? Nadmienię że przewód wymieniłem we własnym zakresie i raczej nie dociekał bym tutaj winy, gdyż sprzęt jest bardzo, ale to bardzo
stabilny poniżej wartości napięcia podanego wyżej. Problem nie jest jakoś strasznie nurtujący, poza pilnowaniem ładowania baterii, ale jeżeli mogę liczyć na jakieś sugestie, będę wdzięczny. Pozdrawiam.
Przestrzegam jednak czytających ten post, że zdecydowałem się na wymianę przewodu świadom tego że mogę popsuć (a można popsuć wszystko
) Lutownicę znam dość dobrze i mam drugi sprzęt. XLT to sprzęt który lubię i w razie czego byłem gotów sprawić mu nową cewkę 
Przestrzegam jednak czytających ten post, że zdecydowałem się na wymianę przewodu świadom tego że mogę popsuć (a można popsuć wszystko
Re: XLT zasilanie
Udajmy że pierwszego zdania nie było.
Co do meritum, to nie widzę związku przyczynowo skutkowego pomiędzy napięciem zasilania wyższym niż 11,6V, a nadmiernym "popierdywaniem".
Z baterii zasilane są bezpośrednio jedynie stabilizatory 5V typu 2574 oraz 2936, dla których Vin na takim poziomie nie stanowi żadnego problemu.

proscan
Co do meritum, to nie widzę związku przyczynowo skutkowego pomiędzy napięciem zasilania wyższym niż 11,6V, a nadmiernym "popierdywaniem".
Z baterii zasilane są bezpośrednio jedynie stabilizatory 5V typu 2574 oraz 2936, dla których Vin na takim poziomie nie stanowi żadnego problemu.
proscan
Re: XLT zasilanie
Dzięki wielkie za szybka i rzeczową odpowiedź
W takim razie, nie ingeruję, nie zawracam głowy, i pilnuje prądu w akumulatorze 
Re: XLT wpływ zasilania na niestbilną pracę
Trochę czasu minęło, zapomniałem o poście... Winne były zaśniedziałe styki zasilania, dziadek już swoje przeszedł i trzeba się przyzwyczajać do takich niespodzianek
Teraz jest nawet za cichy na niektórych miejscówkach, ale to już nie jego wina 