X-Terra + cewka Nel Thunder
X-Terra + cewka Nel Thunder
Dzień dobry!
Kupiłem niedawno cewkę eliptyczną DD Nel Thunder 14,5 X 10,5 cala. Zauważyłem, że zasięg nie jest jednakowy na całej osi podłużnej cewki. Największy zasięg jest na środku, potem z przodu a najmniejszy z tyłu cewki. Czy tak powinno być czy może mam uszkodzoną cewkę? Dodatkowo zauważyłem, że wskaźnik głębokości celu strasznie "wariuje" z tą cewką. Wiem, że ten wskaźnik tylko w przybliżeniu pokazuje głębokość celu o gabarytach monety ale na innych moich cewkach (okrągłych) sprawiał się przewidywalnie a z nową cewką Thunder wskaźnik skacze prawie zupełnie przypadkowo (potrafi pokazywać głębokość maksymalną na kapsel leżący na powierzchni, "czubkiem" cewki pokaże płytko, środkiem cewki głęboko itp.)
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
Kupiłem niedawno cewkę eliptyczną DD Nel Thunder 14,5 X 10,5 cala. Zauważyłem, że zasięg nie jest jednakowy na całej osi podłużnej cewki. Największy zasięg jest na środku, potem z przodu a najmniejszy z tyłu cewki. Czy tak powinno być czy może mam uszkodzoną cewkę? Dodatkowo zauważyłem, że wskaźnik głębokości celu strasznie "wariuje" z tą cewką. Wiem, że ten wskaźnik tylko w przybliżeniu pokazuje głębokość celu o gabarytach monety ale na innych moich cewkach (okrągłych) sprawiał się przewidywalnie a z nową cewką Thunder wskaźnik skacze prawie zupełnie przypadkowo (potrafi pokazywać głębokość maksymalną na kapsel leżący na powierzchni, "czubkiem" cewki pokaże płytko, środkiem cewki głęboko itp.)
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
Re: X-Terra + cewka Nel Thunder
Genialne odkrycie. Taki równomierny (od siekiery) zasięg jest tylko w reklamówkach sprzedawców.że zasięg nie jest jednakowy na całej osi podłużnej cewki.
Kolejne genialne odkrycie. Pierwsze słyszę, że wykrywacze kalibrowane są na kapsle. Płaskie stalowe przedmioty, to najgorsze z możliwych testerów. Zarówno co do głębokości jak i identyfikacji. Proszę sprawdzić na monecie!potrafi pokazywać głębokość maksymalną na kapsel
Czytając te pytania widzę przed sobą osobę mającą minimalne obycie z wykrywaczem nabitą w butelkę przez jakiegoś sprzedawcę i naciągnięta na paręset złotych na sondę, której kompletnie nie potrzebuje i nie będzie potrafił użyć.
Nie Pan pierwszy i nie ostatni. Biznes musi się kręcić.
Przepraszam że się irytuję, ale jeśli ktoś zabawę z wykrywaczem zaczyna od kupowania kolejnej sondy o debilnej nazwie i niszowym zastosowaniu, to naprawdę trudno się powstrzymać od cierpkich uwag.
proscan
PS
NEL to SYF.
Re: X-Terra + cewka Nel Thunder
Dziękuję Panu za odpowiedź. Uważam Pana za eksperta i liczę się z Pańską opinią. Wyciągnął pan jednak pochopne wnioski co do mojej osoby gdyż nie zaczynam "zabawy"z wykrywaczami od zakupu cewki Nel. Z Tereską znam się od 9 lat. Przerobiłem cewkę standardową 10,5 " DD 7,5 kHz, 18,75 kHz, snajperkę 6" 18,75, koncentryka 9" 7,5 kHz i Nel Tornado 12X13" 7,5 kHz. Teraz powie Pan, że skoro taki ze mnie stary "wyjadacz" to skąd takie debilne pytanie o cewkę Thunder. Ano stąd, że elipsy nie "przerabiałem" a w pozostałych cewkach nie zauważyłem AŻ TAKIEJ różnicy zasięgu w różnych miejscach cewki. Oczywiście mówię o cewkach DD bo koncentryk miał "pole rażenia" stożkowate.
Dlaczego Pan twierdzi, że Nel to syf? Ja mam bardzo dobre zdanie o Nel Tornado - jest trochę przyciężki ale zasięg i czułość były ok. Oczywiście na małe cele najlepsze były cewki wysokoczętotliwościowe...
Co do Nela Thunder - jest to cewka dwuczęstotliwościowa (7,5 kHz i 18,75 kHz) - miała mi zastąpić Nela Tornado i standardową 10,5" 18,75 kHz. Jeszcze zdania sobie nie wyrobiłem (na razie 1 wypad testowy) ale jest dość czuła, prawie tak głęboka jak Tornado i lżejsza od niego. Dlaczego uważa Pan ją za cewkę niszową?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!
P.S. Wskaźnik głębokości nawet na monecie położonej płasko "świruje" na cewce Thunder. Na pozostałych pokazuje poprawnie głębokość.
Dlaczego Pan twierdzi, że Nel to syf? Ja mam bardzo dobre zdanie o Nel Tornado - jest trochę przyciężki ale zasięg i czułość były ok. Oczywiście na małe cele najlepsze były cewki wysokoczętotliwościowe...
Co do Nela Thunder - jest to cewka dwuczęstotliwościowa (7,5 kHz i 18,75 kHz) - miała mi zastąpić Nela Tornado i standardową 10,5" 18,75 kHz. Jeszcze zdania sobie nie wyrobiłem (na razie 1 wypad testowy) ale jest dość czuła, prawie tak głęboka jak Tornado i lżejsza od niego. Dlaczego uważa Pan ją za cewkę niszową?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!
P.S. Wskaźnik głębokości nawet na monecie położonej płasko "świruje" na cewce Thunder. Na pozostałych pokazuje poprawnie głębokość.
Re: X-Terra + cewka Nel Thunder
Używałem w terce różne cewki akurat tej którą masz nie,ale uważam że wskażnik głębokości może skakać przy przemiataniu co najwyżej o jeden stopień.Jeśli lata w całym zakresie to cewka jest walnięta.
Re: X-Terra + cewka Nel Thunder
Dzięki anRo za odpowiedź!
Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem o tym wskaźniku głębokości... Wskaźnik ten nie "lata po całej skali" cały czas tylko dla przykładu na monetę położoną na powierzchni wskazuje stabilnie maksymalną głębokość (4-5 trójkącików a powinien być 1-2 trójkąciki) i odwrotnie - moneta na 10 cm w ziemi a wskaźnik stabilnie na 1-2 trójkąciku. Na "czubku" cewki inne wskazanie głębokości (ale w miarę stabilnie) a na środku cewki inne (też w miarę stabilne). Może to spowodowane jest tym, że cewka jest dość duża - 14,5 X 10,5 cala? Może trudno "komputerkowi" określić odległość cewki od celu gdy cewka ma taką dużą powierzchnię detekcji? Chociaż z drugiej strony moja cewka Nel Tornado 12 x 13 cali też duża a nie miała problemów z tym wskaźnikiem... Jak myślicie Koledzy? Wielu z Was ma praktykę i wiedzę teoretyczną o rozkładzie fali itp dlatego liczę, że jesteście w stanie mi pomóc bo nie wiem czy reklamować cewkę czy się nie przejmować. Aha - pinpoint działa ok - tzn. gdy cel jest na powierzchni to dźwięk przy namierzaniu jest głośniejszy niż dla przedmiotu położonego głębiej. I w ten sposób zastępuję sobie nieprecyzyjny graficzny wskaźnik głębokości...
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem o tym wskaźniku głębokości... Wskaźnik ten nie "lata po całej skali" cały czas tylko dla przykładu na monetę położoną na powierzchni wskazuje stabilnie maksymalną głębokość (4-5 trójkącików a powinien być 1-2 trójkąciki) i odwrotnie - moneta na 10 cm w ziemi a wskaźnik stabilnie na 1-2 trójkąciku. Na "czubku" cewki inne wskazanie głębokości (ale w miarę stabilnie) a na środku cewki inne (też w miarę stabilne). Może to spowodowane jest tym, że cewka jest dość duża - 14,5 X 10,5 cala? Może trudno "komputerkowi" określić odległość cewki od celu gdy cewka ma taką dużą powierzchnię detekcji? Chociaż z drugiej strony moja cewka Nel Tornado 12 x 13 cali też duża a nie miała problemów z tym wskaźnikiem... Jak myślicie Koledzy? Wielu z Was ma praktykę i wiedzę teoretyczną o rozkładzie fali itp dlatego liczę, że jesteście w stanie mi pomóc bo nie wiem czy reklamować cewkę czy się nie przejmować. Aha - pinpoint działa ok - tzn. gdy cel jest na powierzchni to dźwięk przy namierzaniu jest głośniejszy niż dla przedmiotu położonego głębiej. I w ten sposób zastępuję sobie nieprecyzyjny graficzny wskaźnik głębokości...
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
Re: X-Terra + cewka Nel Thunder
Witam,
Ja mogę oceniać czyjeś obycie ze sprzętem poprzez pryzmat zadawanych pytań.
To że kolega "przerobił" tyle sond świadczy o niczym - może tylko tyle, że tracił Pan czas szukając cewkowego złotego graala.
NEL to sondy bardzo niskiej jakości - też mogę je oceniać tylko jako serwisant cewek. Chyba że coś się zmieniło, gdyż od kilku lat odmawiam przyjmowania tego do naprawy.
Sonda o wymiarach 14x10 nie może być uniwersalną - dlatego nazywam ją niszową.
Na sondach najlepszy interes robią producenci i sprzedawcy, a użytkownicy tracą nie tylko kasę, ale także czas na poznawanie na nowo swojego wykrywacza. Czego też dowodzi niniejsza rozmowa.
W opisywanych objawach nie widzę absolutnie nic dziwnego - sonda zachowuje się absolutnie normalnie. Przepraszam, ale konstatacja:
Jeśli jakakolwiek inna Pana sonda pokazuje tą sama głębokość na czubku jak i w środku, to ma Pan jakiś wykrywacz z kosmosu.

proscan
Ja mogę oceniać czyjeś obycie ze sprzętem poprzez pryzmat zadawanych pytań.
To że kolega "przerobił" tyle sond świadczy o niczym - może tylko tyle, że tracił Pan czas szukając cewkowego złotego graala.
NEL to sondy bardzo niskiej jakości - też mogę je oceniać tylko jako serwisant cewek. Chyba że coś się zmieniło, gdyż od kilku lat odmawiam przyjmowania tego do naprawy.
Sonda o wymiarach 14x10 nie może być uniwersalną - dlatego nazywam ją niszową.
Na sondach najlepszy interes robią producenci i sprzedawcy, a użytkownicy tracą nie tylko kasę, ale także czas na poznawanie na nowo swojego wykrywacza. Czego też dowodzi niniejsza rozmowa.
W opisywanych objawach nie widzę absolutnie nic dziwnego - sonda zachowuje się absolutnie normalnie. Przepraszam, ale konstatacja:
świadczy o tym, że swoich innych sond też Pan nie zna.Na "czubku" cewki inne wskazanie głębokości (ale w miarę stabilnie) a na środku cewki inne (też w miarę stabilne).
Jeśli jakakolwiek inna Pana sonda pokazuje tą sama głębokość na czubku jak i w środku, to ma Pan jakiś wykrywacz z kosmosu.
proscan
Re: X-Terra + cewka Nel Thunder
Pan jest ekspertem jeśli chodzi o naprawy sprzętu. Nie wiem jak wygląda w środku cewka Nel, jak jest zbudowana, mogę tylko powiedzieć, że Nel Tornado służyło mi ponad 5 lat bez najmniejszych problemów. Nie do końca zgodzę się z Panem, że traciłem czas na testowanie wielu cewek - wykrywacz X-Terra ma to do siebie, że z różnymi cewkami staje się innym wykrywaczem. Na głębokie cele, na las z grubą ściółką Nel Tornado 7,5 kHz sprawdzał się idealnie a cewka standardowa 10'5" 18,75 była za płytka. Z kolei na pole z cieniutkimi krajcarkami cewka wysokoczęstotliwościowa pokazywała moc (jest dużo bardziej czuła od Nel'a Tornado). Nie szukałem cewki - złotego Graala tylko dobierałem odpowiednią cewkę do miejscówki i spodziewanych celów. Mniejsza o to...
Tak jak już napisałem, przerobiłem wiele cewek ale Nel Thunder to moja pierwsza elipsa i zachowuje się trochę inaczej niż moje okrągłe cewki, dlatego też zadawałem takie "głupie" pytania. Wszak kto pyta nie błądzi...
Cieszę się, że rozwiał Pan moje obawy o poprawność działania mojej nowej cewki.
Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i pomoc!
Pozdrawiam!
Tak jak już napisałem, przerobiłem wiele cewek ale Nel Thunder to moja pierwsza elipsa i zachowuje się trochę inaczej niż moje okrągłe cewki, dlatego też zadawałem takie "głupie" pytania. Wszak kto pyta nie błądzi...
Cieszę się, że rozwiał Pan moje obawy o poprawność działania mojej nowej cewki.
Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i pomoc!
Pozdrawiam!
-
bialawy1980
- Posty: 1
- Rejestracja: śr gru 09, 2020 10:17 pm
Re: X-Terra + cewka Nel Thunder
Witam
Mam pytanie odnośnie informacji zawartych w całym temacie. Mam na stanie "tereskę" i zastanawiam się nad zakupem do niej nowej cewki i właśnie dumałem nad NEL Thunder. Niby polecają Tornado ale mnie ciekawi właśnie model Thunder stąd moje pytanie - jak tak współpraca tereski z grzmotem? Bardzo mnie ciekawią Twoje spostrzeżenia Tony78. Mógłbyś podzielić się spostrzeżeniami?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Mam pytanie odnośnie informacji zawartych w całym temacie. Mam na stanie "tereskę" i zastanawiam się nad zakupem do niej nowej cewki i właśnie dumałem nad NEL Thunder. Niby polecają Tornado ale mnie ciekawi właśnie model Thunder stąd moje pytanie - jak tak współpraca tereski z grzmotem? Bardzo mnie ciekawią Twoje spostrzeżenia Tony78. Mógłbyś podzielić się spostrzeżeniami?
Z góry dziękuję i pozdrawiam