Częstotliwość???

Informacje dla bardziej dociekliwych, ale bez przesady ...
misyo77
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 8:41 pm

Re: Częstotliwość???

Post autor: misyo77 »

Dziękuje za odpowiedź. Dodam że nigdy nie miałem doczynienia z wykrywaczami - planuje swój pierwszy zakup i musi być idealny do moich potrzeb gdyż będzie to jednorazowy wydatek ( nie mam ochoty zmieniać wykrywki co sezon - raz a dobrze)

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. Co rozumieć przez kolorową drobnicę?
Rozumiem że srebrny półtorak - średnica 20mm to drobnica / ale czy srebrny talar - średnica 45mm / 50mm też będzie "drobnicą"? Spotkałem się z tezą że na większe srebro lepsza będzie częstotliwość 3kHz. Czy w/w talar będzie większym srebrem i 18kHz będzie miało z tym problem ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Częstotliwość???

Post autor: ProScan »

Monety to drobnica.

Proszę sobie poszukać na tym forum testów Xterry 70 - tam będzie widać (znikome) różnice (w powietrzu).
3kHz to chyba tylko na czołgi.

:pa

proscan

PS

1. Przed rozpoczęciem zabawy, proponuję też zapoznać się z ustawodawstwem - aby nie narobić szkód z jednej strony i biedy sobie nie napytać, z drugiej. Ale to już na innym forum.
2. Podejście "raz a dobrze" nie jest zbyt mądre. A jeśli już, to proponuję kupienie sprawdzonego wieloczęstotliwościowa w tym samym zakresie cenowym - czyli Deusa Light. Minelab ze swoim odejściem "kup se inną sondę by zmienić częstotliwość" został już dawno wyd... przez konkurencję. Klasyczna ręka w nocniku.
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: Częstotliwość???

Post autor: remi79 »

witam
nie wiedział gdzie napisac, wiec pytam tutaj
Niektóre starsze modele White's pracowały na częstotliwości 3 kHz i są nadal szanowane
ze względu na swoje dobre osiągi w terenach o silnej mineralizacji magnetycznej.
Pytanie które modele?
Kumulus
Posty: 143
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Częstotliwość???

Post autor: Kumulus »

DFX :D
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: Częstotliwość???

Post autor: remi79 »

Ten cytat jest własnie z instrukcji DFXa
pastuszek
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: Częstotliwość???

Post autor: pastuszek »

Jaka częstotliwość i jaka średnica cewki zapewni- przynajmniej w teorii- największy zasięg na grube srebro, konkretnie talary?

/pytanie zainspirowane doświadczeniami z questa pro, który na 14 khz jest niebo lepszy niż na 20 khz/
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Częstotliwość???

Post autor: ProScan »

Na to pytanie powinien odpowiedzieć ktoś, kto ma wykrywacz przestrajany - najlepiej Rutusa ALTER 71. Na pewno jakieś optimum istnieje. Ale będzie ono zależne od grubości monety.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ