Fischer f5 potencjometr...

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
kobyla8
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 19, 2007 2:06 pm

Fischer f5 potencjometr...

Post autor: kobyla8 »

Witam po dłuższej przerwie ;) Problem jest tego typy że niestety klęknął koledze potencjometr dyskryminacji, oczywiście pierwszy posunięciem było skierowanie go (kolegi) do ProScana :), ale jako że ze zrozumiałych i w pełni wytłumaczalnych względów odmówiono naprawy... Pozostaje mi podjąć się wymiany :) Czynność raczej nie zbyt trudna, pomijając folię, ale w tym przypadku wiem ze nikt pretensji nie będzie do mnie miał. Niestety nie mam sprzętu jeszcze na miejscu, a chciał bym zamówić potencjometr, niby wiem że 10k itd, ale nie mam pojęcia jak wygląda fizycznie :( Więc jeśli mogę prosić o jakieś sugestie :smt022 . Niestety nie jest to jedyny problem, wykrywka w zasadzie prawie nowa kilka krótkich wypadów, żeby zacząć poprawnie działać musi się "rozruszać" około 20 minut. Sprzęt był zakupiony i używany w UK, więc wilgoć nie wykluczona ;) Skoro będę już w środku... Może jakieś czyszczenie i zabezpieczenie lakierem ? Pozdrawiam serdecznie.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fischer f5 potencjometr...

Post autor: ProScan »

Witam,

Tutaj można znaleźć dużo szczegółów, z filmikiem włącznie:

https://md-hunter.com/opening-the-fishe ... ne-repair/

:pa

proscan
kobyla8
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 19, 2007 2:06 pm

Re: Fischer f5 potencjometr...

Post autor: kobyla8 »

Dzięki Wodzu ;) Właściwie odpowiedź prawie na wszystkie pytania w jednym miejscu..
ODPOWIEDZ