Czy możecie pomóc? (od MD3010 do Tesoro Cibola)

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
macięty
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 05, 2007 9:32 am
Lokalizacja: Gdynia

Czy możecie pomóc? (od MD3010 do Tesoro Cibola)

Post autor: macięty »

Witam wszystkich forumowiczów.
Od jakiegoś czsu noszę się z zamiarem zakupu wykrywacza metali (realizując tym swoje młodzieńcze marzenia). wszystko było by ok, gdyby nie mnogość sprzętu na rynku. Nie ukrywam że mam ograniczone fundusze na ten cel (max.700-800 PLN). czy ktokolwiek może mi doradzić co mogę dostać w tym przedziale finansowym , aby rozpocząć przygodę, i po jakimś krótszym lub dłuższym czasie nie doznać rozczarowania jakościowego sprzętem?
Mo myślicie o ofertach na ALLEGRO wykrywaczy typu:
LINK http://www.allegro.pl/item169098551_wyk ... zedaz.html
Szkodnik
Posty: 61
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:20 pm

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: Szkodnik »

Witam

Myślę,że ten z linku możesz sobie podarować, bo rozczarowanie zabije w tobie zainteresowanie poszukiwanami. Za te 800 zł możesz kupić np. Garretta Ace 250 lub np. HS-3 lub jakiegos Rutusa.

Pozdrawiam
macięty
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 05, 2007 9:32 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: macięty »

Dzięki SZKODNIK-u, ze odwiodłeś mnie od popełnienia błędu!!!!!
tak właśnie poczytałem o ACE 250, ale opisy wskazujące ze jest on raczej na drobnicę, a szukam czegoś bardziej "wszechstronnego" ;) Drobnica + cosik większego ...
warwick
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: warwick »

w takim razie rutus ultra I lub II

pozdr.warwick
macięty
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 05, 2007 9:32 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: macięty »

HS-3 tylko raczej militarka..............
powiem Wam szczerze, że nie przypuszczałem że temat jest tak złożony.
Poszperam za tym ULTRA II.
macięty
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 05, 2007 9:32 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: macięty »

problem z ULTRA II, nigdzie go nie ma, tylko SOLARIS, a to już znacznie inny przedział cenowy
Szkodnik
Posty: 61
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:20 pm

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: Szkodnik »

Witam

Możesz sie wstrzymać troszkę,bo z tego co pisze na stronie Rutusa widać,że pracuje nad następcą Ultry. W tej cenie mieszczą się jeszcze wykrywacze Bounty Hunter,ale to tylko informacyjnie, bo nie miałem okazji ich używać, ani też nie znam nikogo kto by go używał, więc lepiej niech się wypowie fachowiec w tej materiii Proscan.

pozdrawiam
macięty
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 05, 2007 9:32 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: macięty »

Hallllllo Proscan, czy mógłbyś cosik więcej w tej materii?
BOUNTY HUNTER czy RUTUS ULTRA II?
co byś bardziej polecał (teren mieszany z lekką przewagą leśnego)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: ProScan »

Ja zwykle przy tego rodzaju pytaniach polecam ACE 250, o ile to ma być nowy wykrywacz.

:pa

proscan
macięty
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 05, 2007 9:32 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: macięty »

Dzięki ProScan!!! ale z tego co znalazłem na forum to ACE jest ze wskazaniem na drobnicę, a poszukuję czegoś bardziej uniwersalnego (monety +militarka). Co polecisz?
Argentum
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 28, 2005 9:11 am
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: Argentum »

Zależy co się uważa za militarkę ja na przykład szukam militarki kolorowej czyli klamerki, odznaki, nieśmiertelniki itp, itd. A że czasem coś stalowego się trafi, to też dobrze. ACE 250 widziałem jak tez wyciągał militrarkę stalową ( min. lufa od MG 42 ) na pewno nie będzie do tego tak dobry jak HS-3 , ale HS-3 nie będzie na pewno bardziej uniwersalny od ACE 250
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: ProScan »

No własnie. Określenie "militarka" jest mało precyzyjne.

Mogę sie podpisać pod tym co napisał Argentum.

Rutusa Ultra II nie znam i nie wiem co potrafi.

:pa

proscan
macięty
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 05, 2007 9:32 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: macięty »

Ale Argentum zamieszłeś... ;) czyli (o ile zrozumiałem) ACE jest bardziej wszechstronny...?
a że tak zapytam z czym ty pracujesz? HS-3 ?
Hmmm... co do pojęcia "militarka"- nie nastawiam się raczej na szukanie czołgów :lol: , ale na jakąś większą "drobnicę" ( bagnet, klamry itp. ) a także na cosik mniejszego typu guziki, nieśmiertelniki, włączając w to monetki.
macięty
Posty: 17
Rejestracja: pn mar 05, 2007 9:32 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: macięty »

Właśnie stałem się częśliwym posiadaczem TESORO Cibola.!!!!
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy możecie pomóc?

Post autor: ProScan »

A tak z ciekawości, to kto ma teraz serwis Tesoro ?

:smt102

proscan
Zablokowany